Skip to content

1982’nin En İyi Atari Oyunları

10 de Mayıs de 2021

Mütevazi başlangıçlarını takiben Bilgisayar Alanı ve Galaxy Oyunu 1971’de, 70’lerin sonu megahit ile Uzay İstilacılarıile 80’lerin başlangıcına hükmetmek üzerine Pac-Man, Galaga, ve vurulduktan sonra hit olan video arcade oyunları kendilerini büyük bir endüstri haline getirdiler. Bu kısa yıllarda, video oyunları oyun salonlarına hükmetti, mekanik jetonlu işlemleri dışarı çıkardı ve en yeni ve en büyük video atari dolaplarına yer açmak için langırt makinelerini arka köşelere taşıdı. Bu, gazeteler, dergiler ve televizyon haberleriyle birlikte büyük bir popüler kültür fenomenine yayıldı. 1982’de atari oyunları zirveye ulaştı. Oyun salonları kendilerini “video salonları” olarak yeniden adlandırdı ve oyun salonu sahiplerinin yer bulabileceğinden daha hızlı çıkan yeni oyunlarla dolup taşmaya başladı. Bunlar 1982’nin En İyi Atari Oyunları.

Kazmak Kazmak

1982’nin en üst noktasının Dug’a gittiğini anlayabilir misin? Şiddetliydi ama Kazmak Kazmak Klasik labirent kazma atari oyununda Pookas ve Fygars’a yaptığı gibi rekabeti uçurdu.

Temel Reis

1981’de Nintendo’nun bir Temel Reis video oyunu Shigeru Miyamoto’nun ilk oyununa dönüştürüldü. Eşek Kong. DK o kadar büyük bir hit oldu ki sahipleri Temel Reis, King Features, bunu fark etti ve nihayet arcade oyun haklarının lisanslanmasını tamamlamaya karar verdi. Miyamoto bir kez daha tasarımcının koltuğuna oturdu ve sonuç, orijinal tasarımlarından öğeler aldı. Eşek Kongve çizgi film ve çizgi romana dayalı en popüler atari oyununu yapmak için tamamen yeni unsurlar eklendi!

Donkey Kong Jr.

İlk devamı Eşek Kongve Mario’yu kötü adam olarak gösteren tek oyun da benzersizdir çünkü orijinal oyunun hiçbir kahramanı oynanabilir karakterler değildi. Olayların tablo döndüren bir dönüşünde, Donkey Kong tutsağı oynar, Mario maymun avcıyı oynar ve DK’nin oğlu oynanabilir kahraman. Başka bir orijinal hamlede Miyamoto, oyunun öncülü ile aynı oyun tasarımını ve mekaniği yeniden düzenlemekten kaçındı ve bunun yerine tamamen yeni bir oyun yarattı.

Polemiğe girmek

Eski bir fütüristik diyarda uçan devekuşlarına tırmanmaya ve uçan akbaba üzerine Yumurta Şövalyeleri ile savaşmaya istekli savaşçılar var. Bu kana susamış şövalyeler vurulursa, yumurtadan çıkmadan önce düşmanları tarafından yakalanacak embriyo formlarına dönüşürler. Oh, ayrıca etrafta uçan ve yok etmesi çok zor olan bir pterodactyl var. 1982’nin en iyi arcade oyunlarının tümü iki oyunculu bir seçeneğe sahipken, Joust aynı anda çok oyunculu oyunlara izin veren tek oyundur.

BurgerTime

Dünyanın en büyük burger fabrikası çıldırdı! Lüks burgerin ekstra özel sosları çıldırdı ve Peter Pepper’ın tüm siparişlerini yerine getirmediğinden emin olmak için ne gerekiyorsa yapacak. Onları sonsuza dek durdurmanın tek yolu, onları çörek, marul ve tamamen dana köftesi arasında ezmektir.

S * bert

S * bert hala en popüler atari oyunlarından biridir. Boru şeklindeki burunlu kahraman Hollywood hitlerinde rol almış olabilir, ancak Q, düşmanları Coily, Ugg, Wrong-Way, Slick ve Sam onu ​​durdurmaya çalışırken, piramit dünyasında hala meşgul renk değiştiren küpler var.

Kanguru

83’ün en iyi atari oyunlarına eğitici bir giriş bize maymunların ve kanguruların doğal ortamlarında nasıl davrandıklarını gösteriyor. Eşek Kong ve Temel Reis stil platform oyunları. Alınacak en önemli ders … bir Mama Kanguru ile asla uğraşmayın, özellikle de yavruları söz konusu olduğunda. Aksi takdirde boks eldivenlerini giyecek ve o maymunu tekmeleyecek!

Bay Do!

Bu oyundaki sirk palyaço, kirazlar için yeraltını kazmaya doyamıyor. Ne yazık ki onu durdurmayı amaçlayan bazı canavarlar var. Neyse ki Bay Do! sihirli topu ve kaya gibi elmaları var, çünkü hiçbir şey bu palyaçoyu kirazları kazmaktan alıkoyamaz … çeyrekleriniz tükenmedikçe.

Sinistar

Burada ciddi bir bilim kurgu eylemi var. Hızlı tempolu bir hamle gibi hissettiren bir oyun alanındaAsteroitler (yalnızca daha kolay kontroller ve hedeflerle), Sinibomb’lar oluşturmak için yeterli kristal toplarken düşmanları savuşturmak için acele etmelisiniz. Siz bunu yaparken, düşmanın nihai silahı Sinistar’ı inşa ediyor. Sadece stereo sesleri kullanan ilk oyun değil, aynı zamanda birçok oyuncu için bu, bir insan sesini duyabilecekleri ilk video oyunuydu (bir robotun sesi olması gerekse bile). “BEN SINISTARIM”

Robotron: 2084

2084 yılına gelindiğinde, insan ırkı kötü Robotronlar tarafından avlandı ve katledildi. Etraftaki tek süper insan olarak, kalan son insan ailesini kurtarmak senin görevin. Eğer ortalığı karıştırırsanız, yarış nesli tükenecek, başarılı olursanız, bir öncekinden daha da zor olacak bir sonraki ekrana geçeceksiniz. Her ekran, sizi çevreleyen ezici Robotron sürüsünü ortadan kaldırmak neredeyse imkansız olana kadar zorlukla ilerler. Genellikle “yerde” bir yaklaşım olarak kabul edilir Defans oyuncusu, oynayabileceğiniz en zor arcade oyunlarından birinde.