Skip to content

2021 Kablo Kesme Kılavuzu: Para Tasarrufu İçin En İyi Kablo TV Alternatifleri

23 de Nisan de 2021

Aylık kablo ve uydu faturaları giderek artıyor, ancak yeni teknoloji ve tonlarca akış hizmeti sayesinde, pek çok kablo TV alternatifi var. Bu kablo kesme kılavuzu, sizin için işe yarayıp yaramayacağına karar vermenize yardımcı olacak, canlı TV ve ağ TV’yi nasıl izleyebileceğinizi gösterecek, eklemek isteyebileceğiniz popüler akış hizmetlerini yerleştirecek ve videolarınızı nasıl izleyebileceğinizi size bildirecektir. favori spor oyunları.

Kordonu Kesmenin Sizin İçin Doğru Olup Olmadığına Karar Vermek

Kulağa aşikar gelebilir, ancak gerçekten dalmaya başlamadan önce kablo kesiminin sizin için doğru olduğundan emin olmak istersiniz. Fikrinizi değiştirirseniz, yeni sözleşmeler ve aktivasyon ücretleri pahalıya mal olacak.

Lifewire / Maddy Price
Kabloyu kesmeye karar vermeden önce, kablo veya uydu faturanızın ne kadar olduğunu bulmanız gerekir. Aylık hesap özetinizi kontrol ederek bunu yapabilirsiniz. Halihazırda kordon kesmeye baktığınız için, olmasını istediğinizden çok daha yüksek olduğuna dair iyi bir tahmin. Faturanızın toplamına bakmak, aşağıdaki seçeneklerden herhangi birini ekledikten sonra alacağınız diğer maliyetleri karşılaştırmanız için size bir şeyler verecektir. Tabii ki amaç, gerçekten para biriktirdiğinizden emin olmaktır. Aylık faturanızı kontrol ederken, birkaç dakikanızı ayırın ve memnun olabileceğiniz daha küçük bir paket olup olmadığına bakın. Kablo şirketleri, kablo kesmeyi ciddiye almaya ve makul bir maliyet karşılığında daha ince demetler sunmaya başlıyor. Mutlu olacağın birini bulabilirsin. Bazı akış hizmetlerine bağlı olacaksanız, internet hızınızın yapacağınız akışla başa çıkabileceğinden emin olmak istersiniz. Bunu öğrenmek için bir internet hız testi çalıştırabilirsiniz. Belirli bir akış hizmeti için nasıl test edileceğini de içeren bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Kablo Olmadan Canlı TV İzleme

Canlı TV izlemek sizin için önemliyse, her zaman daha fazla açılan birkaç seçeneğiniz vardır. Bir anten kurma veya canlı TV seçeneği içeren bir akış hizmetine abone olma seçeneğiniz vardır. Daha sonrasını seçerseniz, ona TV’nizden, akış çubuğundan, set üstü kutudan veya oyun konsolundan erişmenin bir yolunu bulmanız gerekir.

Yerel İstasyonları Bir Antenle İzleme

Yerel istasyonlarınızı canlı tutmanın en ucuz yolu bir anten bağlamaktır. Geçmişte bir şey olduğunda, antenler şimdi tüm öfke ve yeni teknoloji, hatırlayabileceğiniz tavşan kulaklarından daha iyi çalıştıklarından emin oldu. Tüm bu ağ istasyonlarını izlemek ücretsiz olacak, sadece iyi bir anten satın almanız ve bağlamak için talimatları izlemeniz gerekecek. Bir antenle hangi kanalları alacağınızın yerel bölgenizde bulunanlara bağlı olacağını unutmayın. Canlı TV’niz olsa bile, programlarınızı gerçekte canlıyken izlemek istemeyebilirsiniz ve yapmak zorunda değilsiniz. Her fiyat noktasında, havadan TV şovlarınızı kaydedebilen DVR’ler vardır.

Canlı TV ile Hulu

Hulu, Hulu + Live TV adlı bir abonelik seçeneğine sahiptir. Bölgenizdeki canlı TV kanallarını, canlı sporları, canlı haberleri, çocuk içeriklerini ve akış içeriği kitaplıklarına erişebileceksiniz. Maliyet, bir bulut DVR ve sınırsız ekran içeren 64,99 ABD dolarıdır. HBO, Cinemax, Showtime ve STARZ gibi premium ağlara da abonelik ekleyebilirsiniz. Hulu Live TV, iPhone ve iPad, Android telefonlar ve tabletler, Windows ve Mac, Apple TV, Xbox, PlayStation, Roku, Amazon Fire TV ve Fire TV Stick, Chromecast, Nintendo Switch, çeşitli TV’ler ve daha fazlasında kullanılabilir.

Sling TV

Sling TV ile, komedi, spor, çocuklar, haberler, yaşam tarzı, premium kanallar (STARZ, Showtime, vb.) ve uluslararası istasyonlar. Sling TV, TV ve video oynatıcılar, telefonlar ve tabletler, oyun konsolları ve bilgisayarlar gibi çok çeşitli cihazlarda kullanılabilir. Bir Cloud DVR kullanıyorlar, bu da şovlarınızı kaydedebileceğiniz ve istediğiniz zaman izleyebileceğiniz anlamına geliyor. Tüm bu seçenekler, gerçekten istediğiniz kanalları seçebileceğiniz ve hiç izlemeyeceğiniz kanallar için ödeme yapmayı bırakabileceğiniz anlamına gelir. Sling TV için 7 gün boyunca denemenizi sağlayan ücretsiz bir deneme var.

ŞİMDİ AT&T TV

AT&T TV NOW (önceki adı DirecTV Now), canlı TV kanallarına erişmenizi sağlayan çevrimiçi bir akış hizmetidir. Kontrat yoktur (aylık ödeme yaparsınız) ve seçtiğiniz pakete bağlı olarak 55-80 $ tutarındadır. HBO ve Cinemax, 60’tan fazla kanalla birlikte Max planına dahildir ve her biri ek 11 ABD doları karşılığında Showtime veya STARZ ekleyebilirsiniz. Plus planı 45’ten fazla kanalı içerir. ŞİMDİ AT&T TV’ye erişmek için Chromecast, Roku ve Apple TV dahil çeşitli cihazları ve tarayıcıları kullanabilirsiniz. Ayrıca, Plus paketinde veya üstünde bir bulut DVR seçeneği de mevcuttur.

YouTube TV

Ayrıca ABC, CBS, FOX, NBC, CNN, HGTV ve diğer kablo kanalları dahil düzinelerce ağdan canlı yayın yapan TV izlemenizi sağlayan YouTube TV seçeneği de vardır. Ayrıca, depolama sınırı olmayan bir bulut DVR’ye sahiptir. YouTube TV’nin ücretsiz bir denemesi vardır ve bunun ardından her ay 64,99 ABD doları ücretlendirilirsiniz. Showtime, STARZ, CuriosityStream, NBA League Pass, AMC Premiere, Shudder, Sundance Now, HBO Max, Hallmark Movies Now ve diğer ağları ek ücret karşılığında ekleyebilirsiniz. YouTube TV’ye kaydolduğunuzda, her kişinin kendi girişini alabilmesi için evinizdeki altı hesaba erişiminiz olur. En fazla üç eşzamanlı akışa izin verilir. YouTube TV’yi hemen hemen her cihazda kullanabilirsiniz.

Philo

Düşünebileceğiniz başka bir kablo kesici Philo’dur. Canlı ve isteğe bağlı TV, 60’tan fazla kanal, sınırsız kayıt ve ayda 20 ABD doları için sözleşme yok. Ayda 6 $ ve 9 $ daha fazla Epix ve STARZ ekleyebilirsiniz. Philo web’de, Apple TV’nizde, iOS veya Android cihazınızda, Roku’da ve diğer cihazlarda kullanılabilir. Aynı anda üç cihazdan akış gerçekleştirir ve hesap başına en fazla 10 profili destekler. Bu canlı TV yayın hizmeti iki gün veya fatura bilgilerinizi eklerseniz yedi gün boyunca ücretsizdir.

fuboTV

fuboTV, geleneksel bir kablo hizmeti olmadan internette canlı TV izlemek için başka bir seçenektir. 30 saatlik ücretsiz Cloud DVR alanı ve çoğu oyun ve TV şovu için 3 günlük tekrar oynatma ile birlikte gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz üç ana plan vardır: sırasıyla 64.99 $ / ay, 79.99 $ / ay ve 29.99 $ / ay olan Family, Elite ve fubo Latino. Aile planı 100’den fazla kanalla birlikte gelir ve aynı anda üç ekrandan izlemenize ve 250 saat video kaydetmenize izin verirken, Elite 150’den fazla kanalı, 1.000 saatlik Bulut DVR depolamayı, beş eşzamanlı akışı ve diğer ekstraları destekler. Eklentiler mevcuttur, böylece DVR alanınızı artırabilir, daha fazla eşzamanlı yayın ekleyebilir ve Showtime, AMC Premiere gibi ek kanallar ve ekstra haberler, sporlar vb. Alabilirsiniz. FuboTV’yi yedi gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Neler alacağınızla ilgili ayrıntılar için Kanal Dizilimi sayfasına bakın. Servis birkaç cihaz üzerinden çalışır.

Kablo Planı Olmadan Network TV ve Premium Kanalları İzleme

Ağ TV’yi kaçırmak istemiyorsanız, epeyce seçeneğiniz var. İstediğiniz şovları almak için yıllarca beklemenize de gerek yok; birçoğu yayından birkaç gün sonra ve hatta bazen hemen kullanılabilir. Ayrıca Crackle, Tubi ve Pluto TV gibi TV şovlarını ücretsiz olarak nerede yayınlayabileceğinizi keşfetmek isteyeceksiniz.

Ağ Web Siteleri

En sevdiğiniz programları izlemek için bazı ağ web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Hepsinin belirli sınırlamaları vardır ve reklamları izlemeniz gerekir. FOX, NBC, ABC, CBS, The CW ve PBS’de programların tüm bölümlerini izleyebilirsiniz.

CBS Tam Erişim

CBS şovlarının büyük bir hayranıysanız, CBS Tam Erişim size 10.000’den fazla tam bölüm, canlı TV ve bazı orijinal programlar sunar. CBS Tam Erişim, reklamlarla birlikte ayda 5,99 ABD doları ve reklamsız ayda 9,99 ABD dolarıdır (veya bir yıl boyunca bir kerede sipariş verirseniz daha ucuzdur). Her iki planda da ücretsiz olarak alabileceğiniz 1 haftalık bir deneme var.

HBO, Showtime ve STARZ

Kabloyu kestiğinizde birinci sınıf kablo kanallarınızı kaçırmak istemiyorsanız, zorunda değilsiniz. HBO, Showtime ve STARZ, kablo veya uydu sözleşmesi olmadan abone olabileceğiniz kendi bağımsız abonelik hizmetlerine sahiptir. HBO, orijinal programları ve filmleri de dahil olmak üzere reklamsız HBO programlamasıyla aylık 14,99 ABD dolarıdır. Ücretsiz 7 günlük deneme süresi vardır ve birçok cihazda çalışır. Ayrıca, her ikisi de HBO NOW’dan daha ucuz olan Showtime akışı ve STARZ akışı da var. Ayrıca ücretsiz denemeleri de var.

Kablonun Kesilmesi ve Akış Hizmetlerinin Eklenmesi

Akış hizmetleri, kablo kesiciler arasında çok popülerdir ve bu hiç de şaşırtıcı değil. Filmlerin yanı sıra TV şovları da dahil olmak üzere tonlarca içeriğe sahipler. Aşağıdaki seçimlere ek olarak, en iyi akış uygulamaları ve hizmetleri listemizi inceleyebilirsiniz. Bir akış hizmetine abone olmadan önce, onu yayınlayacak bir şeyiniz olduğundan emin olmak istersiniz. İlgilendiğiniz her hizmeti ziyaret edin ve cihaza sahip olduğunuzdan emin olun veya başlıklara erişmenizi sağlayacak bir cihaza yatırım yapmaktan çekinmeyin. Film izlemekle gerçekten ilgileniyorsanız, önce çevrimiçi ücretsiz film izlemek için en iyi yerlerin listesine göz atın. Ayrıca, akış hizmetleri için şifrelerin paylaşılmasıyla ilgili ayrıntıları da bilmek isteyeceksiniz, bu da size biraz para kazandırabilir. Ayrıca, en sevdiğiniz filmlerin ve TV şovlarının DVD’lerini kiralama seçeneği de var, kitaplık, kiralamalarınızı ücretsiz olarak alabileceğiniz için başlamak için harika bir yer. Ücretsiz Redbox kodları almanın da yolları vardır ve aylık 7,99 – 14,99 ABD doları arasında değişen planları olan bir DVD Netflix aboneliği düşünebilirsiniz.

Netflix

Netflix, şu anda mevcut olan en popüler yayın hizmetidir. Farklı HD içerik seçenekleri ve aynı anda Netflix’i izleyebileceğiniz ekran sayısı ile 8,99 – 17,99 ABD Doları arasında herhangi bir maliyeti olan üç plandan birini seçebilirsiniz. Tüm Netflix planlarının 1 aylık ücretsiz deneme süresi vardır.

Hulu

Hulu, büyük bir film, TV şovu ve orijinal içerik kütüphanesine sahip başka bir popüler akış hizmetidir. Canlı TV seçeneğini istiyorsanız aylık 5,99 ABD Doları veya 64,99 ABD Doları / ay maliyeti. Hulu için eklentiler arasında STARZ, Showtime, Cinemax ve HBO bulunur. Canlı TV planını kullanırsanız, gelişmiş bulut DVR, sınırsız ekranlar ve bir eğlence eklentisi gibi diğer özellikleri ekleyebilirsiniz. Daha ucuz Hulu planı (ve reklamsız sürümü) 1 aylık ücretsiz deneme süresine sahiptir ve Hulu With Live TV ilk yedi gün boyunca ücretsizdir.

Amazon Prime

Amazon Prime aboneliği, Prime Video adı verilen Prime üyeliğinize ek olarak ücretsiz TV şovlarına ve filmlere akış erişimini içerir. Ayrıca oynatıcıdaki filmlerin ve TV şovlarının yeni sürümlerini kiralayabilir veya satın alabilirsiniz. Prime üyeliğinin maliyeti yıllık 119 ABD dolarıdır, ancak video akışından daha fazla avantaj elde edersiniz: ücretsiz iki günlük nakliye, isteğe bağlı müzik akışı, binlerce kitabı sınırsız okuma, ücretsiz sınırsız fotoğraf depolama ve daha fazlası. Prime Video, ayda 8,99 ABD dolarına tek başına satın alınabilir.

Vudu

Vudu size diğer yayın hizmetlerinden daha fazla esneklik sağlar çünkü abonelik planı yoktur; yalnızca satın almak veya kiralamak istediğiniz filmler ve TV şovları için ödeme yaparsınız. Fiyatlar 1,99 $ ile 19,95 $ arasında değişmektedir. Ayrıca, akış için çok sayıda ücretsiz film olduğu için Vudu’yu yüzde 100 ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. Vudu, diğer isteğe bağlı film ve TV kiralama / satın alma hizmetleri gibidir. Google, Google Play Movies & TV’de benzer bir hizmete sahiptir. Diğer bazı örnekler arasında YouTube Filmleri ve Şovları ve Microsoft Mağazası bulunur.

Kablo Planı Olmadan Spor İzleme

Kabloyu kesmek, kablo veya uydu aboneliğinizle alacağınız çeşitli yerel ve ulusal sporlarla kıyaslanamazsa, spor hayranları için zor olabilir, ancak birkaç seçeneğiniz var. Yerel istasyonlarınız için bir anten takmanız, ağlar üzerinde bölgenizde yayınlanan yerel oyunlara erişmenizi sağlayacaktır, bu nedenle bu onlar için harika bir seçenektir. Hemen hemen her büyük spor kanalının, yararlanabileceğiniz bir akış abonelik teklifi de vardır. Bunların çok pahalı olabileceğini ve birkaç tanesini istiyorsanız, kablo aboneliğinize bağlı kalmanın daha ucuz olabileceğini unutmayın.