Skip to content

2021’de Android için En İyi 10 Çevrimdışı Oyun

5 de Haziran de 2021

Android tabletlerde ve akıllı telefonlarda oynanabilecek çok sayıda harika video oyunu var, ancak bunların çoğu düzgün çalışması için sürekli bir internet bağlantısına güveniyor. Bu Android oyunları, tatildeyken veya internet veya hücresel bağlantı olmadan seyahat ederken aslında işe yaramaz hale gelir, ancak Google Play Store’da bulunabilecek bazı harika çevrimdışı alternatifler vardır.

Lifewire / Miguel Co
İşte istediğiniz zaman istediğiniz yerde oynayabileceğiniz Android’deki en iyi 10 çevrimdışı video oyunu.

Final Fantasy VII

Çevrimdışı Android Video Oyunu: Final Fantasy VII

Kare Enix
Sevdiklerimiz

 • Android’de oynanabilen tam bir konsol video oyunu.
 • Ekstra oyun seçenekleri, bu sürümü oynamayı daha kolay ve daha hızlı hale getirir.

Sevmediklerimiz

 • Final Fantasy VII’yi indirmek için 4 GB bellek gerekir.
 • Oyun, daha eski ve daha ucuz Android cihazlarda çok yavaş çalışabilir.

Geleneksel video oyun konsollarındaki popülerlikleri nedeniyle Square Enix, klasik Final Fantasy oyunlarının çoğunu daha fazla insanın oynamasına izin vermek için Android akıllı telefonlara ve tabletlere getirdi. Bu birçok ikonik video oyunu başlığı arasında Final Fantasy VII, tüm zamanların en popüler Japon rol yapma oyunlarından biri ve 1997’de orijinal PlayStation’da ilk piyasaya çıktığında türü Batı pazarlarında popülerleştiren oyun. Final Fantasy VII orijinal sürümdeki tüm içeriği içerir ve oyun konsolunun denetleyicisi yerine ekrandaki dokunmatik kontrolleri kullanır. Deneyimi günümüz izleyicileri için daha keyifli hale getirmek için rastgele canavar karşılaşmalarını kapatma yeteneği gibi bazı ek seçenekler de eklendi.

Star Wars: Eski Cumhuriyet Şövalyeleri

Çevrimdışı Android Video Oyunu: Star Wars: Knights of the Old Republic

Lucasfilm
Sevdiklerimiz

 • Orijinal oyunun tüm içeriği oynanabilir.
 • Star Wars hayranlarını eğlendirecek harika bir hikaye.

Sevmediklerimiz

 • Modern video oyunlarıyla karşılaştırıldığında grafikler çok basittir.
 • Popüler Star Wars karakterlerinin olmaması genç oyuncuları hayal kırıklığına uğratabilir.

Star Wars: Eski Cumhuriyet Şövalyeleri birçok kişi tarafından tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri olarak kabul edilmekle kalmaz, aynı zamanda gerçek Star Wars filmleriyle karşılaştırıldığında bile en popüler Star Wars hikayelerinden biri olma ününe sahiptir. İlk olarak 2003 yılında OG Xbox konsolunda yayınlandı, Star Wars: Eski Cumhuriyet Şövalyeleri artık tüm içeriği bozulmadan Android’de oynanabilir. Oyuncular ünlü Star Wars mekanlarını keşfedebilir, kendi karakterlerini özelleştirebilir ve Skywalker Sagas’ta gerçekleşen olaylardan binlerce yıl önce geçen bir zaman dilimini keşfedebilir.

Microsoft Solitaire Koleksiyonu

Çevrimdışı Android Video Oyunu: Microsoft Solitaire Koleksiyonu

Microsoft
Sevdiklerimiz

 • Tıpkı klasik gibi çalışır Windows Solitaire çoğu kişinin hatırlayacağı video oyunu.
 • Klasik (Klondike) Solitaire’e ek olarak çeşitli farklı kart oyunları içerir.

Sevmediklerimiz

 • Diğer oyun modlarının nasıl oynanacağına dair neredeyse hiçbir bilgi verilmedi.
 • Video reklamlar birçok oynatıcıyı devre dışı bırakır, ancak bunlar çevrimdışıyken oynatılmaz.

Microsoft Solitaire Koleksiyonu, adından da anlaşılacağı gibi, Microsoft’un birçoğunun eski Windows PC’lerden hatırlayacağı klasik Solitaire video oyununu piyasaya sürmesidir. Bu yeni sürüm, geliştirilmiş grafikler, dokunmatik kontroller, özelleştirilebilir kart desteleri ve Spider Solitaire, Free-Cell Solitaire, Tri Peaks Solitaire ve Pyramid Solitaire gibi diğer oyun modlarını içerir. Tüm Solitaire oyun modları çevrimdışı oynanabilir, ancak Android cihazınız bir hücresel veya Wi-Fi sinyaline bağlıysa, oyun ilerlemesi diğer cihazlarla senkronize edilebilir ve günlük zorluklara katılabilirsiniz.

Lara Croft GO

Çevrimdışı Android Video Oyunu: Lara Croft GO

Kare Enix
Sevdiklerimiz

 • Klasik Tomb Raider serisinin yaratıcı bir yeniden yorumu.
 • Harika kontroller ve görsel tasarım.

Sevmediklerimiz

 • Bulmaca meraklıları oyunu çok çabuk bitirebilir.
 • Bazı bulmaca ipuçları, uygulama içi satın alımlar gerektirir.

Lara Croft GO bulmacaları çözerken ve kötü adamlarla savaşırken popüler Tomb Raider karakterini çeşitli konumlarda gezinmeniz gereken tek oyunculu bir dijital masa oyunu gibidir. Tüm hareketler sıra tabanlıdır, bu da hareketlerinizi planlamanız ve her eylemi dikkatli bir şekilde zamanlamanız gerektiği anlamına gelir. Her seviye bir öncekinden daha karmaşıktır ve çözülmesi gereken 115’den fazla benzersiz bulmaca vardır.

LİMBO

Çevrimdışı Android Video Oyunu: LIMBO

Ölüyü oyna
Sevdiklerimiz

 • Fantastik karakter ve seviye tasarımı.
 • Zorlayıcı ama hüsrana uğratmayan bazı iyi bulmacalar.

Sevmediklerimiz

 • Bazı genç oyunculara hitap etmeyebilir.
 • Dokunmatik kontroller, geleneksel konsol kontrolörlerine kıyasla biraz zahmetli olabilir.

LİMBO Arafta kız kardeşini aramaya giden genç bir çocuğun kontrolünü ele aldığınızı gören atmosferik bir platform oyunudur. Bu Android video oyunu tamamen siyah beyazdır ve gerçekten ürkütücü bir oyun deneyimi yaratmak için büyük ölçüde gölgelerindeki engelleri ve canavarları gizlemeye dayanır.

LİMBO Büyürken Super Mario Bros gibi klasik 2D platform oyunlarından hoşlanan olgun hayranlara hitap edecek, ancak çift ton estetiği nedeniyle daha genç oyuncuları sıkabilir.

Robot Tek Boynuzlu At Saldırısı 2

Çevrimdışı Android Video Oyunu: Robot Unicorn Attack 2

Sevdiklerimiz

 • Kilidini açmak için bir sürü koleksiyon.
 • 80’lerin mükemmel görselleri ve müziği.

Sevmediklerimiz

 • Seviyeler sadece günlük olarak değişir, bu da çok oynayanları rahatsız edebilir.
 • Bir hikaye veya ana karakter eksikliği.

Robot Tek Boynuzlu At Saldırısı 2 Retro fantezi sanat eserlerinden ilham alan seviyeleri ve benzeri filmlerden alınmış arka plan müziği ile 80’lerde büyümüş olanlara hitap etmek için tasarlanmış bir Android video oyunudur. Bitmeyen Hikaye. Oyuncular, sıçrama yapmak veya özel bir büyülü saldırıyı etkinleştirmek için ekrana dokunarak sonsuz koşan bir robot tek boynuzlu atı iki farklı fantezi dünyasında yönlendirmelidir. Sihirli kahraman tamamen özelleştirilebilir, siyah bir kabustan peri kanatlı bir gökkuşağı atına kadar çeşitli farklı tek boynuzlu atlar yaratmanıza izin verir, belirli kilometre taşlarına ulaşıldıktan sonra daha fazla aksesuar ve görünüm kullanılabilir hale gelir.

Örümcek Adam Sınırsız

Çevrimdışı Android Video Oyunu: Örümcek Adam Sınırsız

hayret
Sevdiklerimiz

 • Orijinal bir Spider-Man hikayesi hayranları eğlendirecek.
 • Kilidi açılacak 200’den fazla oynanabilir karakter.

Sevmediklerimiz

 • Kaydırma kontrolleri, daha büyük ekranlı Android cihazlarda sinir bozucu olabilir.
 • Nick Fury dışında oyunda Avengers karakteri yok.

Google Play Store’da sayısız sonsuz koşucu video oyunu varken, Örümcek Adam Sınırsız açık ara en iyilerinden biridir ve çevrimdışıyken oynanabilir. Bu oyunda oyuncular, New York City’de kolleksiyon bulmak, engellerden kaçınmak ve kötü adamlarla savaşmak üzere dönerken, parmak hareketleriyle Örümcek Adam’a rehberlik etmelidir. Diğer birçok sonsuz koşucudan farklı olarak, Örümcek Adam Sınırsız oyunu tamamlayan bir hikayesi var. Seviyeler tamamlandıkça hikaye bölümlerinin kilidi açılır ve yeni karakterler olarak oynanır.

Minecraft

Çevrimdışı Android Video Oyunu: Minecraft

Mojang
Sevdiklerimiz

 • en son Minecraft içerik, diğer platformlarla aynı gün Android’de kullanılabilir.
 • Çevrimiçiyse, oyuncular oynayabilir Minecraft Windows, Nintendo Switch, iOS veya Xbox One’da arkadaşlarınızla ücretsiz.

Sevmediklerimiz

 • Tüm oyuncular dokunmatik kontrolleri sevmeyecek.
 • Ebeveynler, oyun içi öğeler için gerçek para talep eden Minecraft Marketplace’in farkında olmalıdır. Ancak bu, çevrimdışı oynarken çalışmayacaktır.

2017’de Minecraft video oyununun neredeyse tüm sürümleri, platformlar arasında özdeş hale gelen tek bir sürümde birleştirildi. Android sürümü bu birleşmeye dahil edildi; bu, Minecraft hayranlarının artık oyunun tam konsol sürümünü akıllı telefonlarında veya tabletlerinde oynayabileceği anlamına geliyor. Bunu özellikle harika yapan şey, oyuncuların artık çevrimdışıyken Android cihazlarında Minecraft dünyaları üzerinde çalışabilmeleri ve bir internet sinyaline bağlanır bağlanmaz verilerini bulutla senkronize edebilmeleri ve bilgisayarlarında kaldıkları yerden devam edebilmeleridir. Windows 10 PC veya Xbox One ve Nintendo Switch konsolları.

Şirinler Köyü

Çevrimdışı Android Video Oyunu: Şirinler Köyü

Sevdiklerimiz

 • Şirinler çizgi filminde oynuyormuş gibi hissettiren güzel sanat tarzı.
 • Tüm popüler Şirinler mevcut.

Sevmediklerimiz

 • Size oynamanızı hatırlatan çok fazla bildirim var.
 • Oyun tamamen ücretsiz olarak oynanabilir ancak bu, oyun içi para birimi satın almaya büyük önem veriyor.

Şirinler Köyü Kendi sanal Şirinler köyünüzü yaratmanıza ve yönetmenize izin veren, oynaması ücretsiz eğlenceli bir video oyunudur. Şirin karakterleri, kaynakları kazanan görevlere atanabilir ve bu da nihayetinde daha fazla Şirin’i ağırlamak için gerekli olan binaları inşa etmek için kullanılabilir. Hiç bitmeyen bir oyun sistemine sahip, aldatıcı derecede basit bir video oyunudur ancak hikaye kitabı sanatı stili ve Papa Smurf, Smurfette ve Gargamel gibi popüler karakterlerin kullanımı nedeniyle benzer oyunların üzerine çıkar. Belirli günlük bonusları almak için çevrimiçi bağlantı gereklidir, ancak tüm köy ve görev yönetimi çevrimdışıyken gerçekleştirilebilir.

serpinti sığınağı

Çevrimdışı Android Video Oyunu: Fallout Shelter

Bethesda
Sevdiklerimiz

 • Barınağınızı genişletmek için her gün geri gelmenizi sağlayacak çok bağımlılık yapıcı bir oyun.
 • Tüm insan karakterler için eğlenceli kıyafet seçenekleri.

Sevmediklerimiz

 • Görevlerin tamamlanmasını beklemek zorunda kaldığınız için çoğu oyun oturumu 10 dakikadan fazla sürmez.
 • Görevler özelliği ilk başta çok kafa karıştırıcıdır ve kilidinin açılması biraz zaman alır.

serpinti sığınağı zombi ve kıyamet sonrası filmlerin hayranları için yapılmış ücretsiz bir video oyunudur ve özellikle ana Fallout video oyunlarından hoşlananlara hitap edecek. İçinde serpinti sığınağı, bir serpinti sığınağı inşa etmek, onu hayatta kalanlarla doldurmak, kaynaklarını yönetmek ve istilacılar ve mutant canavarlar için korumakla görevlendirildin. Bilimkurgu korku ortamına rağmen, oyun, artan sayıda hayatta kalana ve oynarken ortaya çıkan dramatik durumlara kişilik kazandıran sevimli bir 2D çizgi stiline sahiptir.