Skip to content

2021’de Android için En İyi 7 Kamera Uygulaması

13 de Mayıs de 2021

En yeni akıllı telefon kameraları, genellikle yalnızca bağımsız kameralarda bulunan bir dizi gelişmiş özelliğe sahiptir, ancak sahip olduğunuz tek kamera ile sınırlı değilsiniz. Kutudan çıkar çıkmaz atıcınızın ötesinde özellikler sunan çeşitli kamera uygulamaları mevcuttur. Zaten Instagram ve Snapchat kullanıyor olabilirsiniz, ancak en iyi fotoğrafınızı çekmenize ve tarzınızı göstermenize yardımcı olan daha az bilinen birçok Android uygulaması var. Çoğu, fotoğrafları veya videoları sosyal medyada veya mesajlaşma uygulamalarında paylaşmayı da kolaylaştırır. Burada listelenen uygulamaları indirmek ücretsizdir ancak premium özellikler için uygulama içi satın alımlar vardır.

VSCO: Filtreler ve Düzenleme Araçları İçin En İyisi

Çok sayıda filtre ve düzenleme aracı için VSCO by VSCO deneyin. Ücretsiz uygulama topluluk özellikleri içerir, böylece resimlerinizi diğer üyelerle paylaşabilir ve paylaşabilirsiniz.

VSCO, e-posta adresiniz veya telefon numaranızla kaydolmanızı gerektirir ve bir görünen ad oluşturmanız gerekir. VSCO X için, yeni özelliklere erken erişim, özel filtreler ve bir dizi gelişmiş araç içeren yedi günlük ücretsiz bir deneme var (yılda 19.99 $). Bu uygulama, Google Play Store’dan Editörlerin Seçimi ödülüne sahiptir.

Ne Seviyoruz:

 • Ücretsiz sürümde birçok gelişmiş araç bulunur.
 • Topluluk, fikir edinmek için harika bir yerdir.

Neleri Sevmiyoruz:

 • Uygulamayı kullanmayı ve araçlara erişmeyi öğrenmek biraz zaman alıyor.

Aviary’den Fotoğraf Düzenleyici: Fotoğrafları Düzenlemek ve Geliştirmek İçin

Aviary Photo Editor, ücretsiz kozmetik araçlara, çıkartmalara ve yaygın fotoğraf düzenleme araçlarına sahiptir. Adobe, 2014 yılında uygulamayı satın aldı, böylece topluluk özelliklerine erişmek için Adobe oturum açma bilgilerinizi kullanabilirsiniz. Renk sıcaklığından renk dengesine kadar her şeyi ayarlayabilir, fotoğrafların üzerine çizim yapabilir, metin ekleyebilir ve memler oluşturabilirsiniz. (Viral olun!) Uygulama ayrıca kırmızı göz ve leke giderme ve hatta bir diş beyazlatma aracına sahiptir.

Aviary uygulaması fotoğraf düzenleme ekranı

Uygulama içi satın alımlar, her biri 0,99 sentlik bazı filtreler ve efektler içerir.

Ne Seviyoruz:

 • Önemli sayıda ücretsiz filtre, efekt ve çıkartma seçeneğine sahiptir.
 • Ucuz uygulama içi satın alımlar.

Neleri Sevmiyoruz:

 • Uygulamadaki bir kolaj düğmesi farklı bir Adobe uygulamasına bağlanır.

Camera MX: Bir Dizi Çekim İçin En İyi Uygulama

Camera MX (uygulama içi satın alımlarla ücretsiz; 0,99 ABD Doları – 1,99 ABD Doları), bir süredir piyasada olan favori bir uygulamadır. Özellikler, bir dizi çekimi kaydeden ve ardından hangisinin en iyi olduğunu seçmenize izin veren “geçmişi vur” işlevini içerir. Aksiyon çekimleri veya kıpır kıpır konularla uğraşırken harika bir özellik. Uygulamada ayrıca bir zamanlayıcı vardır, böylece telefonunuzu destekleyebilir ve grup çekimleri yapabilirsiniz.

Shoot-the-Past özelliğini gösteren Camera MX uygulama ekranı

Ne Seviyoruz:

 • Seri çekim modu, en sevdiğiniz çekimleri seçmenize olanak tanır.
 • Düzenleme özellikleri ve gün batımı ve kar gibi bir dizi sahne modu ile birlikte gelir.

Sevmediğimiz Şeyler:

 • Çift lensli akıllı telefon kameralarını desteklemeyebilir.

Z Kamera: Özçekim Makyajları İçin

Fotoğraf efektleri, çıkartmalar, yüz değiştirme, saç modeli düzenleyici, makyaj, kas geliştirme ve vücut ve yüz şekli düzenleyiciden oluşan kapsamlı bir kitaplığa sahip Z Kamera uygulamasıyla en iyi özçekiminizi öne çıkarın. Ücretsiz uygulamada ayrıca artırılmış gerçeklik çıkartmaları var. Uygulama içi satın alımlar iki abonelik seçeneği içerir: bir yıl için ayda 4,99 ABD doları veya bir ay için 9,99 ABD doları. Ayrıca ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz üç günlük bir deneme var.

Z Kamera uygulamasında AR çıkartma koleksiyonu

Ne Seviyoruz:

 • Bir dizi düzenleme aracı ve özel efekt var.
 • Eğlenceli yüz takas aracı.

Neleri Sevmiyoruz:

 • Sınırlı deneme dışında ücretsiz bir sürüm mevcut değildir.

GIF Oluşturucu ve Düzenleyici: GIF Yapmak İçin

GIF’leri paylaşmak eğlencelidir, ancak özellikle resimlerinizden bir tane yapmak istiyorsanız oluşturmak yorucu olabilir. GIF Maker ve Editor, GIF oluşturmayı ve mevcut olanları Giphy sayesinde düzenlemeyi kolaylaştırır. Ayrıca GIF’leri düzenleyebilir, en boy oranını ve hızı değiştirebilir, filtreler ve efektler, çerçeveler, çıkartmalar ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz. Ardından son ürününüzü sosyal medyada veya bir mesajlaşma uygulaması aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

GIF Maker uygulamasından düzenleyebileceğiniz Giphy'den GIF seçimi

Uygulamanın ücretsiz sürümü reklam desteklidir; 2,99 $ karşılığında bunları kaldırabilirsiniz.

Ne Seviyoruz:

 • GIF oluşturmayı kolaylaştırır.
 • Cömert düzenleme araçları.

Sevmediğimiz Şeyler:

 • Reklamlar müdahaleci olabilir.

Adobe Photoshop Lightroom CC: Fotoğraf Çekmek ve Düzenlemek İçin En İyisi

Ücretsiz Photoshop Lightroom uygulaması, masaüstü uygulamasında bulacağınıza benzer bir dizi düzenleme özelliğine sahiptir. RAW, sıkıştırılmamış görüntüler dahil olmak üzere görüntüleri doğrudan uygulamadan çekebilir ve önceden ayarlanmış efektleri önizleyebilirsiniz. Uygulama, AI destekli otomatik etiketleme ve bir ekran kalemi veya parmağınızı kullanarak düzenleme yapma yeteneği içeren 4,99 ila 9,99 ABD Doları arasında bir dizi premium özelliğe sahiptir. Ayrıca Adobe’nin topluluk özelliklerine tam erişime sahipsiniz.

Adobe Lightroom uygulaması giriş ekranı

Ne Seviyoruz:

 • Gelişmiş araçlarla fotoğraf çekebilir ve düzenleyebilir.
 • RAW görüntü yakalama size daha fazla düzenleme gücü verir.

Neleri Sevmiyoruz:

 • Acemiler için aşırı olabilir.

FilmoraGo: Videoları Düzenlemek İçin En İyisi

FilmoraGo, sosyal medya paylaşımı için optimize edilmiş bir video düzenleme uygulamasıdır ve Google Play’den Editörlerin Seçimi ödülünü alır. Videolarınızı Facebook, Google ve Instagram’ın özelliklerine uyacak şekilde düzenleyebilir ve son kurgularınızı doğrudan bu platformlarda paylaşabilirsiniz. Uygulama, geçişler, filtreler, kaplamalar, başlıklar ve resim içinde resim dahil olmak üzere bir video düzenleme platformundan bekleyeceğiniz standart efektlerin çoğuna sahiptir. Ayrıca video hızını değiştirebilir, kırpabilir ve kırpabilir, resmi döndürebilir ve doygunluğu, kontrastı, keskinliği, renk sıcaklığını ve daha fazlasını ayarlayabilirsiniz. Masaüstü bilgisayarlar için de bir Filmora programı var.

Yeni video ve proje kaydetme düğmeleriyle FilmoraGo uygulamasının ana ekranı

Uygulama içi satın alımlar arasında şirketin logosunun videolarınızdan kaldırılması (1,99 ABD doları) ve ekleyebileceğiniz video geçiş paketleri (Vogue ve Moda paketleri için her biri 1,99 ABD doları) bulunur.

Ne Seviyoruz:

 • Çok sayıda düzenleme aracı ve efekt.
 • Kolay sosyal paylaşım.
 • Ücretli özellikleri önizleyebilir.

Sevmediğimiz Şeyler:

 • Anlamak biraz zaman alır.