Skip to content

2021’de En İyi 11 WhatsApp Püf Noktası ve İpuçları

2 de Haziran de 2021

WhatsApp, kullanımı gerçekten basit bir mesajlaşma uygulamasıdır, ancak yüzeyin altında, arkadaşlarınıza mesaj göndermenize ve GIF alışverişinde bulunmanıza izin vermekten çok daha fazlası vardır. Gizli WhatsApp mesajlaşma özelliklerinden, deneyiminizi sizin için daha iyi görünecek ve çalışacak şekilde özelleştirmenin uygun yollarına kadar öğrenebileceğiniz çok sayıda eğlenceli WhatsApp hilesi var. Aşağıdaki tüm ipuçları ve püf noktaları, WhatsApp’ın keyfini daha da fazla çıkarmanın harika yollarıdır ve tamamen ücretsizdir.

En Kolay Numara: Belirli Bir Mesaja Cevap Vermek

WhatsApp’ta nasıl beğeneceğinizi merak ediyor olabilirsiniz; bir düğmeye basmak ve yalnızca bir mesajı beğendiğinizi göstermek, diğer sosyal ağ uygulamalarında yaygın bir özelliktir. Bunu WhatsApp’ta yapamazsınız, ancak bunun yerine belirli bir mesajı kolayca yanıtlayabilirsiniz. Bu, belirli bir mesajı ‘beğendiğinizi’ göstermek gibi bir şey. Belirli bir mesajı yanıtlamak için yanıtınızda alıntı olarak görünmesi için mesaja uzun basın ve ardından öğesine dokunun. yanıtla görünen yeni menüde.

Sıradışı Bir Mücevher: Bir Sohbeti Zirveye Sabitleyin

WhatsApp'ta bir sohbet nasıl sabitlenir

Senin için en önemli olan mesaj attığın biri var mı ? Yakın bir arkadaş mı yoksa sevilen biri mi? Konuşmalarını sohbet pencerenizin en üstüne sabitleyebilirsiniz, böylece onları bulmak için diğer sohbetleriniz arasında asla etrafa bakmanıza gerek kalmaz.

  • iOS’ta, soldan sağa kaydırmanız ve ardından Sohbeti Sabitle.
  • Android’de sohbet ekranına uzun basın ve ardından toplu iğne ekranın üst kısmında.

En Havalı İpucu: WhatsApp Duvar Kağıdı Arka Planınızı Değiştirin

WhatsApp'ta sohbet duvar kağıdını değiştirme adımları

Sohbetleriniz için varsayılan arka plana bağlı kalmak zorunda değilsiniz. WhatsApp arka planınızı favori bir fotoğrafa veya eğlenceli duvar kağıdına değiştirebilirsiniz. Hepsinden iyisi, telefonunuzun fotoğraf galerisinden bir fotoğraf seçerek normalden daha kişisel görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayarlar > sohbetler > Sohbet Duvar Kağıdı > Seç duvar kağıdı Kütüphaneve çeşitli farklı arka planlar veya renk değişikliği arasından seçim yapabilirsiniz.

En Pratik İpucu: Sohbet Arama

WhatsApp'ta nasıl arama yapılır

Mesajların hızlı bir şekilde birikmesi için WhatsApp’ta sohbet ederken kendinizi kaptırmak kolaydır. Bir şeyi sonraya saklamak istediğinizi biraz geç fark ettiyseniz, geri dönüp sohbetlerinizde arama yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ya dokunmak arama simge veya yazın arama bar bir şey aramak için. Tüm WhatsApp konuşmalarınızda arama yapacak ve tüm sonuçları size hızlı bir şekilde gösterecektir. Doğrudan oraya gitmeniz gereken mesaja dokunmanız yeterlidir.

En Güvenli Tavsiye: Konumunuzu Bir Arkadaşınıza Gönderin

WhatsApp'ta konum gönderme adımları

Bir arkadaşınızla buluşuyorsanız veya nerede olduğunuzu bildiklerinden emin olmak istiyorsanız, bir düğmeye dokunarak konumunuzu birisiyle kolayca paylaşabilirsiniz. üzerine hafifçe vurun + işaret veya Ataç mesaj kutusunun yanındaki yer bunu takiben Canlı Konumu Paylaşın. WhatsApp daha sonra diğer kişiye konumunuzu gönderir, böylece nerede olduğunuzu bilirler. Biraz alışılmadık bir yerdeyseniz veya potansiyel olarak bir yabancıyla ilk randevunuz varsa ve bir arkadaşınıza nerede olduğunuzu bildirmek istiyorsanız, bu gerçekten yararlı bir güvenlik özelliğidir.

En İlginç İpucu: En Çok Kiminle Sohbet Edeceğinizi Bulun

WhatsApp'ta en çok kiminle sohbet ettiğinizi görme adımları

WhatsApp aracılığıyla günlük olarak en çok kiminle sohbet ettiğinizi hiç merak ettiniz mi? Bu ücretsiz WhatsApp numarası öğrenmeyi kolaylaştırıyor. basitçe git Ayarlar > Veri ve Depolama Kullanımı > Depolama Kullanımı ve onlarla nasıl sohbet ettiğinizi görmek için bir kişi seçin. Liste, en çok veri gönderdiğiniz kişiye göre düzenlenir, bu nedenle çok fazla GIF gönderdiğiniz bir arkadaşınız varsa, başka bir şey değil, metin tabanlı mesaj gönderdiğiniz başka bir arkadaşınızı yenebilirler. Her iki durumda da, dikkatinizi en çok kimin çektiğine dair harika bir fikir. İstatistikler, mesajlar, fotoğraflar, GIF’ler, videolar, sesli mesajlar ve belgelerle sınırlandırılmıştır.

En Fantastik İpucu: Sözlerinize Vurgu Ekleyin

WhatsApp'ta kalın, altı çizili ve üstü çizili nasıl eklenir

Yalnızca temel WhatsApp yazı tipinde mesaj yazmakla sınırlı değilsiniz. Ayrıca kalın, italik veya üstü çizili olarak vurgu ekleyebilirsiniz. Bir kelimeyi kalın yapmak istiyorsanız, sadece bir yıldız işareti yazdığınız kelimenin her iki tarafında. İtalik için bir vurgulamak her iki tarafta, bir tilde her iki tarafta da kelimenin üzerine üstü çizili bir çizgi yerleştirir.

En Sinsi İpucu: Sohbetlerinizi Arşivleyin

WhatsApp'ta sohbetler nasıl arşivlenir

Geçmişte, bir tür WhatsApp gizli sohbetini etkinleştirmek için Kibo adlı özel bir uygulama kullanabiliyordunuz. Bu gizli mesaj uygulaması yöntemi artık mevcut değil, bu da sohbetlerinizi gizli tutmanın biraz daha zor olduğu anlamına geliyor. En iyi yönteminiz, sohbetlerinizi düzenli olarak arşivlemektir. Bir sohbeti arşivlediğinizde, onu sonsuza kadar silmez, ancak ana sohbet pencerenizden gizleyerek birinin bir bakışta görmesini zorlaştırır.

  • iOS’ta bir sohbeti arşivlemek için, sohbet penceresinde sağdan sola kaydırın ve öğesine dokunun. Arşiv.
  • Android’de, sohbete uzun basın ve ardından Arşiv bu şekilde göndermek için klasör.

En Özel İpucu: Bir Grup Sohbet Mesajını Özel Olarak Yanıtlayın

Çeşitli yerlerden fışkıran metin baloncuklarıyla dolu bir şehir manzarası

Prasit Fotoğrafı, Getty Images
Tüm aileyle veya bir grup arkadaşla grup sohbetinin bir parçası mı? Hiç şüphe yok ki, biriyle özel olarak konuşmayı tercih ettiğiniz zamanlar olmuştur. Açıkçası, özel bire bir sohbetinizi kazabilir veya yeni bir tane oluşturabilirsiniz, ancak bunu yapmanın daha kolay yolları vardır. Bireysel bir sohbette belirli bir mesaja cevap vermek gibi çalışır, basittir.

  • iOS’ta grup sohbetinde bir mesajı basılı tutun ve ardından öğesine dokunun. Daha ve dokunun yanıtla özel olarak. Aşağıdaki metin kutusuyla özel bir sohbet açılır, böylece söylemek istediklerinizi kolayca ekleyebilirsiniz.
  • Android sahipleri için, mesajı basılı tutmanız ve ardından üç nokta sağ üst köşede ve simgesine dokunun. yanıtla özel olarak.

Para Tasarruf İpucu: Veri Ödeneğinizden Tasarruf Edin

WhatsApp'ta verilerin nasıl kullanıldığını görüntüleme adımları

Cep telefonu sağlayıcınız her ay yalnızca sınırlı bir veri izni mi sunuyor? WhatsApp’ın verilerinizi nasıl kullandığına göz atabileceğiniz birçok yol vardır. git Ayarlar > Veri ve Depolama Kullanımı > Medya Otomatik İndirme > Yalnızca Wi-Fi’ye geç böylece yalnızca bir Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzda medya indirir. Şu ana kadar ne kadar veri kullandığınızı görmek için şuraya gidebilirsiniz: Ayarlar > hesap > Veri kullanımı > Ağ Kullanımı neler olduğunu görmek için.

Büyük Hayran İçin: Her Zaman Çevrimiçi Olun

Masa başında akıllı telefonuna ve dizüstü bilgisayarına bakan bir adam

Westend61, Getty Images
WhatsApp’ta her zaman ‘çevrimiçi’ görünmek ister misiniz? Bunu telefonunuzda yapamazsınız ancak WhatsApp web uygulamasına kaydolursanız bu şekilde ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzdaki her şeyi senkronize eder ve her zaman müsaitmişsiniz gibi görünmesini sağlar. Bazı kullanıcılar için bu oldukça yararlı olabilir. Ayrıca, WhatsApp’ı iPad’inizde de kullanabileceğiniz anlamına gelir.