Skip to content

2021’in En İyi 10 Haber Toplayıcısı

17 de Mayıs de 2021

Milyonlarca insan, dünyada neler olup bittiğini yakalamak için günlük olarak haber toplayıcıları kullanıyor, ancak hangileri zaman ayırmaya değer? İşte göz atmanız gereken en iyi haber toplayıcı uygulamalardan 10’u.

En Sevdiğiniz Haber Makalelerini Kaydetmek İçin En İyisi: CepNe Seviyoruz

 • Çevrimiçi makalelere yer imi koyar.
 • İlgi alanlarınıza göre önerilerde bulunur.
 • Hikayeleri kolayca paylaşın.

Neleri Sevmiyoruz

 • Spor ve Politika gibi bazı önemli kategoriler eksik.

Pocket, daha sonra okumak istediğiniz internet makalelerinin listelerini işaretlemek ve yönetmek için harika bir araçtır, ancak bunun aynı zamanda hikayeler bulmak için de iyi bir yer olduğunu biliyor muydunuz? Tüm yapmanız gereken, Pocket ağında çeşitli trend makaleleri bulmak için Önerilen veya Keşfedin bağlantılarını seçmektir. Öneriler kısmen kaydettiğiniz önceki makalelere dayanmaktadır, bu nedenle ilgi alanlarınıza uygun bir şeyler bulma şansınız yüksektir. Cep, mobil ve web tarayıcıları için mevcuttur ve 500’den fazla uygulamaya entegre edilmiştir, bu da en sevdiğiniz hikayeleri kaydetmeyi ve paylaşmayı kolaylaştırır.

İndirmek İçin:

En Güzel Haber Toplayıcı: Flipboard

Akıllı telefonlar için flipboard uygulamasıNe Seviyoruz

 • Dergi tarzı formatına bakmak güzel.
 • Kişiselleştirilmiş dijital dergiler oluşturur.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz geniş konu yelpazesi.

Neleri Sevmiyoruz

 • Trend olan hikayelerin kapsamı tekrarlanabilir hale gelebilir.

Flipboard, güzel dergi tarzı düzeniyle tanınan popüler bir haber toplayıcıdır. Web tarayıcılarında veya iOS ve Android’de mevcut olup, haber kaynaklarından ve sosyal medyadan içerik alır, onu kişiselleştirilmiş bir dijital dergi olarak sunar ve kullanıcıların içinde “gezinmesine” olanak tanır. Flipboard, “çok sayıda sesle seçilmiş bir deneyim” sunduğunu iddia ediyor, bu da, uygulamayı her açtığınızda okumaya değer bir şey bulmanız olasılığının iyi olduğu anlamına geliyor.

İndirmek İçin:

Derinlemesine Raporlama için En İyi Haber Toplayıcı: Google Haberler

Google Haberler uygulaması


Ne Seviyoruz

 • Kişisel brifing, günün büyük haberlerinin kısa bir görüntüsünü sağlar.
 • Cilalı format.
 • Beğendiğiniz yayınlara abone olmak çok kolay.

Neleri Sevmiyoruz

 • Feed’inizdeki her makale ilgi alanlarınızla alakalı olmayacaktır.

Google Reader gitmiş olabilir, ancak teknoloji devi hâlâ Google Haberler biçiminde popüler bir haber toplayıcısına sahip. Bu listedeki diğer uygulamalar gibi, güvenilir çevrimiçi haber kuruluşlarından, bloglardan ve dergilerden binlerce makale çeker ve bunları şık bir biçimde sunar. Google Haberler, kullanıcılara, gün boyunca alakalı hikayelerle güncellenen kişisel bir brifing oluşturma seçeneği sunar veya kullanıcılar, farklı bakış açıları, önemli olayların zaman çizelgesi ve daha fazlası dahil olmak üzere bir konu hakkında tam kapsam almayı seçebilirler. Ayrıca Google, sevdiğiniz yayınları destekleyebilmeniz için tek bir dokunuşla gazete ve dergilere abone olmayı kolaylaştırır.

İndirmek İçin:

Mizah Anlayışına Sahip En İyi Haber Toplayıcı: Fark

Fark.com web sitesi

Ne Seviyoruz

 • İlginç manşetler.
 • Başka hiçbir yerde göremeyebileceğiniz haberleri bulun.

Neleri Sevmiyoruz

 • Şu anda bir Android sürümü yok.

Fark, daha tuhaf bir türden haberler bulmak için iyi bir yerdir. 1999 yılında Drew Curtis tarafından yaratılan topluluk üyeleri, potansiyel haberleri web sitesine günlük olarak gönderiyor ve Fark ekibi ana sayfada görüntülenmek üzere yaklaşık 100 kişi seçiyor. Makaleler “Garip”, “Ürpertici”, “İronik” veya “Florida” gibi etiketlerle kategorize edilir. Fark, Eğlence, Spor, Politika ve daha fazlası için çeşitli sekmelere ayrılmıştır. Hey! Adında bir mobil uygulama da var! Fark.com’da iOS için. Ne yazık ki, Android kullanıcılarının şimdilik web sitesinin mobil sürümüne bağlı kalmaları gerekecek.

İndirmek İçin:

Apple Hayranları için En İyi Başlangıç ​​Toplayıcı: Apple News

Apple News uygulamasıNe Seviyoruz

 • Çoğu Apple ürünü gibi harika görünüyor.
 • Platformunuz için optimize edilmiş makaleler.
 • Çevrimdışı görüntüleme için makaleleri kaydedin.
 • Aboneliklerinizi ve sorunlarınızı kolayca bulun, indirin ve yönetin.

Neleri Sevmiyoruz

 • Çoğu Apple ürünü gibi, kapalı bir ekosistemin parçası olarak engelleniyor.

Apple News, her iOS cihazına önceden yüklenmiş olarak gelir; bu nedenle, günün haberlerini takip etmek isteyen bir iPhone veya iPad sahibiyseniz başlamak için iyi bir yerdir. Uygulama, güzel fotoğrafçılıkla temiz bir formata sahiptir ve makaleler iPhone, iPad ve Mac için optimize edilmiştir, böylece okuyuculara herhangi bir cihazda iyi bir okuma deneyimi garanti edilir. Apple News, çok çeşitli haber kuruluşları ve bağımsız yayınlar sunuyor ve Apple, bir kullanıcının çıkarlarını ne kadar çok kullanırsa o kadar iyi anlayacağına söz veriyor. Ayrıca günlük, seçilmiş bir özete ve makaleleri çevrimdışı görüntüleme için kaydetme özelliğine sahiptir. İOS 14.5 güncellemesiyle Apple News, ilginizi çeken konuları, kanalları ve hikayeleri bulmanızı kolaylaştırmak için geliştirilmiş bir arama işlevi sundu.

İndirmek İçin:

Anlamsız Raporlama için En İyi Haber Toplayıcı: AP News

AP News uygulamasıNe Seviyoruz

 • Haber haberciliğine mantıksız yaklaşımı.
 • Fotoğraf galerileri çok güzel.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bu listedeki diğer uygulamalara kıyasla biraz sade (muhteşem fotoğraf galerileri hariç).

Çeşitli haber kaynaklarının kendi mobil uygulamaları varken, sadece gerçekleri arıyorsanız AP News, gitmeniz gereken yerdir. Associated Press, diğer satış noktalarına içerik sağlayan bağımsız, kar amacı gütmeyen bir haber kooperatifidir. Ödül 1917’de kurulduğundan bu yana organizasyon 52 Pulitzer Ödülü kazandı. Uygulama, bu listedeki diğerleri kadar süslü olmasa da, temiz, okunabilir ve AP’nin ödüllü foto muhabirlerinin güzel fotoğraf galerileriyle dolu. .

İndirmek İçin:

Aktif Bir Topluluğa Sahip Sosyal Haber Toplayıcı: Reddit

Reddit Uygulaması

Reddit
Ne Seviyoruz

 • Hemen hemen her konu için aktif topluluk.
 • Kendi fotoğraflarınıza, memlerinize ve hikayelerinize katkıda bulunun.
 • Haber akışınızı uyarlayın.

Neleri Sevmiyoruz

 • Toksik siyasi forumlar.

Evet, Reddit’in bazı korkunç internet içeriğini barındırma konusunda bir ünü var, ancak orada da iyi var. İlginç haberler, memler ve topluluk sohbetlerinin bir karışımını arıyorsanız, incelemeye değer. Çeşitli alt dizinlere abone olarak haber akışınızı özelleştirin veya kendi fotoğraflarınıza, memlerinize ve hikayelerinize katkıda bulunun. Reddit’in oldukça bağlı bir topluluğu vardır, yani her zaman okumaya ve / veya tartışmaya değer bir şeyler vardır. Ayrıca resmi uygulama, topluluk grup sohbeti, gece modu ve daha fazlası gibi bazı yeni özellikler sunar.

İndirmek İçin:

Dengeli Bir Bakış Açısı İçin En İyi Toplayıcı: SmartNews

Akıllı telefonda SmartNews uygulamasıNe Seviyoruz

 • SmartView modu, daha yavaş bağlantıları olan insanlar için bir nimettir.
 • Dünyanın dört bir yanından en çok trend olan haberleri alın.
 • Renkli, basit arayüz.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kişiselleştirmeden ziyade keşfi vurgular, böylece ilginizi çekmeyen hikayeler görebilirsiniz.

SmartNews, dünyanın dört bir yanından en çok trend olan haberleri sunmak için her gün milyonlarca makaleyi analiz ettiğini iddia ediyor. Kişiselleştirmeden ziyade keşfi destekliyor ve en son trend olan konulara “her iki taraf” perspektifi sunuyor. Kullanıcılar daha sonra yayınlara veya Politika, Bilim veya Eğlence gibi temalara göre gruplandırılmış makaleler olan kanalları ve bildirim olarak ne sıklıkla manşet alacaklarını seçebilirler. Uygulamanın arayüzü basit ancak renkli ve SmartView modu, daha yavaş bağlantıları olan kişiler için kullanışlı bir özellik olan dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırmayı ve okunabilirliği artırmayı vaat ediyor.

İndirmek İçin:

Yabancı Dil Makaleleri için En İyi Toplayıcı: Inoreader

Inoreader uygulamasıNe Seviyoruz

 • Makale çevirileri, çok sayıda uluslararası haber okuyan kişiler için güzel bir özelliktir.
 • Makaleleri Dropbox veya Evernote’a kaydedin.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazı özellikleri bir ödeme duvarının arkasına yerleştirir.

Inoreader, canlı bir içerik küratörleri topluluğu, Keşif modu, kullanıcı tarafından oluşturulan abonelik paketleri ve daha fazlasını içeren bir RSS okuyucusudur. İnsanların sınırsız haber beslemelerine ve klasörlere abone olabileceği ve bunları herhangi bir cihazda okuyabileceği ücretsiz bir plan sunar. Ayrıca gündüz ve gece okuma modları, tüm aboneleriniz için ücretsiz arama ve arşivleme ve Dropbox veya Evernote gibi üçüncü taraf araçlara makaleler kaydetme yeteneği de vardır. Yükseltilmiş Pro planı ücretlidir ve push bildirimleri, çevrimdışı mod, makale çevirisi ve daha fazlasını içerir.

İndirmek İçin:

Cloud Sync ile En İyi Haber Toplayıcı: Feedly

Chrome için Feedly uygulamasıNe Seviyoruz

 • Çeşitli platformlarda ve tarayıcılarda çalışır.
 • Tarayıcılarda, iOS ve Android’de çalışır.
 • İstenmeyen konuları veya anahtar kelimeleri gizleyin.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bu listedeki diğer uygulamalardan daha az kullanıcı dostudur.

Tarayıcılar, iOS ve Android için mevcut olan Feedly, spordan politikaya ve eğlenceye kadar çok çeşitli konuları kapsayan web sitelerinden içerik beslemelerine abone olmanıza olanak tanır. Birden çok düzen seçeneğine, etiketlemeye, klavye kısayollarına ve daha fazlasına sahiptir. Sesi kapatma filtreleri özelliği, istenmeyen konuları veya anahtar kelimeleri gizleyerek yayınlarınıza ince ayar yapmanıza olanak tanır. Hepsinden iyisi, bulut senkronizasyon özelliği, makaleleri cihazlar arasında kaydetmenize ve okumanıza veya bunları sosyal medyada paylaşmanıza olanak tanır, böylece evde veya hareket halindeyken asla okuyacak bir şeyiniz olmayacak.

İndirmek İçin: