Skip to content

2021’in En İyi 10 Kitap Okuma Uygulaması

18 de Nisan de 2021

Akıllı cihazlarında kaliteli e-kitap uygulamaları söz konusu olduğunda tüketiciler artık seçim eksikliğinden muzdarip değiller. Kitap bağımlıları bir zamanlar bir iPad’de yalnızca bir veya iki ücretsiz kitap okuma uygulamasıyla sınırlıyken, artık yalnızca satın alınan ve ücretsiz e-kitapları değil, sesli kitapları ve sayısızını da destekleyen Android, iOS ve Windows cihazları için artan bir yüksek kaliteli uygulamalar listesi var dosya türleri de. İşte herkesin en az bir kez denemesi gereken en iyi e-kitap okuyucu uygulamalarından bazıları.

En İyi Ücretsiz Kitap Okuma Uygulaması: Media365 Kitap Okuyucu

Medya 365
Ne Seviyoruz

 • Ücretsiz olarak okunabilen, popüler ve niş e-kitaplardan oluşan devasa kitaplık.
 • Uygulamada okumak için kendi e-kitap dosyalarınızı içe aktarma yeteneği.

Neleri Sevmiyoruz

 • Çevrimdışı okuma, 1,99 ABD doları yükseltme gerektirir.
 • Bazı eski Apple cihazlarını dışarıda bırakan iOS 10 ve sonraki sürümleri gerektirir.

Media365, ara sıra tam ekran reklamlar karşılığında herkesin kütüphanesindeki herhangi bir kitabı okumasına izin veren iOS ve Android için ücretsiz bir okuma uygulamasıdır. Yazarlar Media 365 platformunda kendi başlarına yayın yapabilirler, bu yüzden çok sayıda niş ve bağımsız başlık mevcuttur, ancak Harry Potter kitap serisinin tamamı gibi çok sayıda ana akım kitap da mevcuttur. Media 365 kitaplığı, e-Kitapları 15 farklı dilde saklarken, yazı tipi boyutu ekranda iki parmağınızı kıstırarak kolayca ayarlanabilir. Ayrıca, uygulamanın size kitap okumasını sağlayan bir metin okuma işlevi de vardır. EPUB, PDF, AZW3, CBC, CBR, CBZ, CHM, FB2, LIT, MOBI, TCR, AI ve PUB formatlarının tümü desteklenen kendi e-kitaplarınızı da yükleyebilirsiniz.

İndirmek İçin:

Amazon Prime Üyeleri için En İyi e-Kitap Okuyucu Uygulaması: Kindle

İPhone XS'de Amazon Kindle uygulaması.

Amazon
Ne Seviyoruz

 • Aralarından seçim yapabileceğiniz geniş e-kitap kütüphanesi.
 • Uygulamalar çok düzenli olarak güncellenir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Windows için Kindle uygulaması, dokunmatik ekranlardan çok geleneksel bilgisayarlar içindir.
 • İOS Kindle uygulamasında e-kitap satın alamazsınız.

İOS, Android, Mac ve Windows’taki resmi Kindle uygulamaları, Amazon’un müşterilerinin Kindle e-kitaplarını Kindle e-Okuyucu cihazı satın almak zorunda kalmadan tüketmelerine izin verme yoludur. Amazon web sitesindeki herhangi bir Kindle markalı e-kitap Kindle uygulamaları içinde okunabilir ve bu uygulama deneyimini rakiplerinden ayıran yerleşik sözlük, yerinizi kaybetmeden ileri atlama yeteneği gibi çeşitli özellikler vardır. ve siz okurken kitabın karakterleri ve dünyası hakkında fazladan bilgi veren Amazon’un X-Ray teknolojisi. Amazon Kindle uygulamaları yine de mükemmel değil. Windows uygulaması, dokunmatik ekranlı modern cihazlardan daha çok geleneksel masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmıştır ve iOS sürümü, Apple’ın uygulamaları aracılığıyla yapılan her satışın bir yüzdesini alma alışkanlığı nedeniyle Kindle e-kitap satın almayı desteklemez. e-Kitaplar yine de Amazon web sitesinden ve Android için Kindle okuyucu aracılığıyla satın alınabilir ve iOS’taki Kindle uygulamasıyla neredeyse anında senkronize edilir.

İndirmek İçin:

Çizgi Roman Hayranları için En İyi e-Kitap Okuyucu: Comixology

İPhone XS'de ComiXology çizgi roman e-kitap uygulaması.

Ne Seviyoruz

 • Tüm büyük yayıncılardan devasa çizgi roman koleksiyonu.
 • Amazon’dan satın alınan çizgi romanları otomatik olarak içe aktarır.

Neleri Sevmiyoruz

 • ComiXology Unlimited hizmeti yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ile sınırlıdır.
 • Bir çizgi romanı kapatmak, olabileceği kadar pürüzsüz değildir.

ComiXology, çizgi romanları dijital olarak ve haklı olarak tüketmek için en eski ve en popüler hizmetlerden biridir. Şu anda Amazon’a ait olan ComiXology çevrimiçi mağazası, Marvel, DC Comics ve Image Comics gibi büyük yayıncılardan binlerce yeni ve klasik çizgi romanın yanı sıra çok sayıda küçük markayı içeriyor. Dijital çizgi romanlar iOS, Android veya Kinde Fire uygulamalarına indirilebilir ve geleneksel tam ekran görünümünde veya Sinematik Kılavuzlu Görünüm adlı yeni bir animasyonlu panel-panel stilinde okunabilir. İkinci yöntem, her panele ayrı ayrı yaklaşarak komut dosyasının okunmasını kolaylaştırdığı için daha küçük ekranlar için idealdir.

İndirmek İçin:

En Çok Kullanılabilen Okuma Uygulaması: Rakuten Kobo

İPhone XS'de Rakuten Kobo uygulaması.

Ne Seviyoruz

 • Okuma deneyimini özelleştirmek için birçok seçenek.
 • Blackberry telefonları için resmi bir Kobo uygulaması var.

Neleri Sevmiyoruz

 • Windows uygulaması inanılmaz derecede güncel değil ve Facebook oturumu çalışmıyor.
 • Sesli kitaplar yalnızca iOS ve Android uygulamalarında mevcuttur.

Rakuten’in Kobo’su, platformundaki milyonlarca e-kitap ve artan sayıda sesli kitapla Amazon’un büyük bir rakibi. İOS ve Android Kobo uygulamaları, her bir uygulama, okuma deneyimini bireysel kullanıcılar için daha kişisel ve rahat hale getirmek için etkileyici bir yazı tipi boyutu, stil ve renk seçenekleri yelpazesi sunan, şirketin en çok dikkatini çektiği yerlerdir. Etkileyici bir şekilde, Microsoft Store uygulama mağazasında Windows 10 için olana ek olarak, Blackberry’yi sallayanlar için resmi bir Kobo uygulaması da var. Windows kullanıcıları, uygulamanın daha düzenli olarak güncellenen ve daha fazla özellik sunan ayrı masaüstü sürümünü indirmek isteyeceklerdir. Masaüstü uygulaması ayrıca Mac’lerde de çalışır.

İndirmek İçin:

Çocuklar İçin En İyi Okuma Uygulaması: Epic!

İPhone XS'de epik kitap okuma uygulaması.

Epik!
Ne Seviyoruz

 • Çocukları daha fazla okumaya teşvik eden çok sayıda uygulama içi oyunlaştırma.
 • Klasik ve modern çocuk kitaplarından oluşan harika bir seçki.

Neleri Sevmiyoruz

 • Uygulama, kullanım için aylık abonelik gerektirir, ancak 30 günlük ücretsiz deneme mevcuttur.
 • Ayarları değiştirmek biraz karmaşık bir süreçtir.

Epik! çocuklar için bir Netflix gibidir, ancak TV şovları ve filmler yerine, kullanıcıya büyük bir e-kitap ve sesli kitap kitaplığı sağlar. Ebeveynler, çocuklarının her biri için benzersiz profiller oluşturabilir ve bu profiller daha sonra profillerini kişisel zevklerine göre özelleştirebilir. Destanda büyük miktarda çeşitlilik var! iOS, Android ve Windows’taki uygulamalar. Klasik çocuk kitaplarının birçoğu indirilebilirken, aynı zamanda ünlü pop kültür ikonlarını kapsayan bir dizi kitap gibi birçok modern yayın da var. Çocuklar ayrıca Snoopy ve Şirinler gibi aile dostu çizgi romanlar ve DreamWorksTV tarafından oluşturulan çok sayıda kısa video klip arasından seçim yapabilirler.

İndirmek İçin:

En İyi iPhone eBook Okuyucu Uygulaması: Yomu EBook Reader

İPhone'da Yomu EBook Reader uygulaması.

Ne Seviyoruz

 • EPUB, MOBI, PRC, AZW, AZW3, KF8, CBZ, CBR ve PDF dosyalarını destekler.
 • e-Kitaplar, herhangi bir iOS web tarayıcısından Yomu uygulamasına kaydedilebilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kitap ekledikten sonra ayarlar menüsünü bulmak çok zor.
 • İndirme bağlantıları eğitimde değil ana menüde olmalıdır.

Yomu EBook Reader, e-kitaplarını çeşitli dosya formatlarında indiren ve uyumlu bir okuma deneyimi için hepsini bir araya getirmek isteyen iPhone ve iPad kullanıcıları için harika bir uygulamadır. “Okumak” için Japonca olan Yomu, Amazon Kindle ve ComiXology tarafından desteklenenlere ek olarak tüm popüler e-kitap dosya biçimlerini destekler. Dosyalar, iCloud, Dropbox, Google Drive veya OneDrive gibi bir bulut hizmeti aracılığıyla uygulamaya aktarılabilir ve uygulama yüklendikten sonra, herhangi bir iOS web tarayıcısı uygulamasından e-kitap dosyalarını kaydederken Yomu bir kaynak olarak görünecektir.

İndirmek İçin:

PDF e-Kitap Okuma Uygulaması: Foxit PDF Reader

İPhone XS'de Foxit PDF Reader uygulaması.

Ne Seviyoruz

 • PDF dosyaları doğrudan iOS’taki uygulamayla paylaşılabilir.
 • Yeniden düzenleme seçenekleri, tüm dosyaları küçük ekranlarda okunabilir hale getirir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Yeni bir PDF dosyası oluşturma yeteneği, iOS ve Android’de aylık 14,99 ABD doları abonelik gerektirir.
 • Uygulama ekranlarında bir geri düğmesinin olmaması, navigasyonu çok kafa karıştırıcı hale getirir.

Foxit PDF Reader Mobile, piyasadaki en iyi PDF uygulamalarından biridir ve e-kitapları PDF dosya biçiminde kullanmayı tercih edenler için ideal bir çözümdür. Bir PDF’yi olduğu gibi görüntüleyen ve içeriğini okumak için sıkıştırmanızı ve yakınlaştırmanızı gerektiren birçok benzer uygulamanın aksine, Foxit, bir sayfadaki metni bir cep telefonunun ekranına mükemmel şekilde sığacak şekilde yeniden boyutlandıran ve yeniden düzenleyen bir yeniden akış ayarına sahiptir. PDF dosyaları, Wi-Fi, iCloud veya Foxit’in kendi Foxit Drive hizmeti aracılığıyla Foxit uygulamasına aktarılabilir. Bir iOS cihazı kullananlar, diğer uygulamaları kullanırken de indirilen dosyaları doğrudan paylaşım özelliğinden içe aktarabilecekler. Bir çok gelişmiş ayardan yararlanmak için aylık bir abonelik gereklidir, ancak PDF e-kitaplarını basitçe okumak için bir uygulama arayanlar ücretsiz işlevsellikten memnun kalacaklardır.

İndirmek İçin:

Android Telefonlar ve Tabletler İçin En İyi e-Kitap Okuyucu: AIReader

Android'de AIReader okuma uygulaması.

Ne Seviyoruz

 • Minimum işletim sistemi gereksinimi Android 2.3 olan birçok Android cihazı destekler.
 • Farklı uygulama ayarları için birden fazla profil kullanılabilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • PDF dosyaları için destek yok.
 • Alt uç Android tabletlerde kaydırma işlemi çok titrek olabilir.

AIReader, Android 2.3 kadar güncel olmayan işletim sistemlerini çalıştıran eski Android akıllı telefonlar ve tabletleri desteklemesi nedeniyle Android’de çok popüler bir okuma uygulamasıdır. Kaydırma ve ilgili animasyonların birçoğunun eski cihazlarda olması gerektiği kadar pürüzsüz olmadığı belirtilmelidir, ancak e-kitap okuma deneyimi hala sağlamdır ve hangi Android cihazda olursanız olun en büyük dosya türleri çalışacaktır. .

İndirmek İçin:

Nintendo Switch’teki En İyi Okuma Uygulaması: Inky Pen

Nintendo Switch'te Inky Pen okuma uygulaması.

Ne Seviyoruz

 • Birçok popüler franchise’dan geniş ücretsiz çizgi roman seçimi.
 • Çizgi romanlar Nintendo Switch’te harika görünüyor.

Neleri Sevmiyoruz

 • Ayda 7,99 dolar bazı insanlar için biraz pahalı olacak.
 • Marvel veya DC Comics serisi yok.

Çoğu kişi, Nintendo Switch’in sadece oyun oynamak için olduğunu düşünür, ancak oyun dışı uygulamalar kütüphanesi lansmanından bu yana yavaş yavaş büyüyor. Bu uygulamalardan biri olan Inky Pen, herkesin doğrudan Switch üzerinden popüler çizgi roman serilerindeki tüm dijital konuları okumasına olanak tanıyan tam teşekküllü bir çizgi roman okuma uygulamasıdır. Inky Pen, tüm kütüphanesine sınırsız erişim için aylık 7,99 $ ücret alıyor, ancak çoğu çizgi roman hayranını uzun araba gezileri veya tembel hafta sonları boyunca eğlendirecek etkileyici miktarda ücretsiz yayın var. Özellikle harika olan şey, uygulamanın Nintendo Switch yerleştirildiğinde çalışması, böylece çizgi romanlar bir grup tarafından bir TV’de okunabilir.

İndirmek İçin:

Google Bağımlıları için En İyi Okuma Uygulaması: Google Play Kitaplar

Google Play Kitaplar'dan ekran görüntüleri

Ne Seviyoruz

 • Sayfa çevirme animasyonu ile çok düzgün okuma deneyimi harika görünüyor.
 • Ucuz, düşük kaliteli Android tabletlerde gerçekten iyi çalışıyor.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bir kitap hakkında daha fazla okumak istediğiniz her seferde uygulamanın Google Play uygulamasına geçmesi gerekir.
 • Amazon’dan çok daha küçük bir seçime sahip.

Google Play Kitaplar, adından da anlaşılacağı gibi, Google’ın e-kitap okumak ve Google Play Store’dan satın alınan sesli kitapları dinlemek için kullandığı birinci taraf uygulamasıdır. Kitap seçimi Amazon’unki kadar büyük değil, ancak yine de sıradan okuyucuyu memnun edecek kadar büyük. Günde en az bir kitap okumaktan hoşlananlar, yine de kendilerini daha fazlasını isterken bulabilirler. İşin iyi yanı, Google Play Kitaplar’ın kullanmak için bir abonelik hizmetine ihtiyaç duymaması. Bir hafta sonu satın alınan bir e-kitabın veya sesli kitabın keyfini çıkarmak için kullanılabilir, daha sonra bir aylık ücretten yararlanmadığı için herhangi bir mali suçluluk hissetmeden bir hafta kadar göz ardı edilebilir. Kullanmak istediğinizde çok sağlam bir okuma deneyimi, inanılmaz derecede kararlı ve kullanımı kolay ve ayrıca tüm kitap okuma uygulamalarından en iyi sayfa çevirme animasyonlarından bazılarına sahip. Google Play Kitaplar, özellikle Google ekosistemine dalmış olanlar için çok sağlam bir okuma uygulamasıdır.

İndirmek İçin: