Skip to content

2021’in En İyi 12 Snapchat İpucu

13 de Nisan de 2021

Snapchat, kullanıcıların hem ağlarının içinde hem de dışında başkalarıyla bağlantı kurmasına olanak tanıyan en popüler mobil mesajlaşma ve sosyal uygulamalardan biridir. Sohbet edin, fotoğraflar gönderin, arkadaşlarınızla iletişimde kalın ve ünlüler ile diğer etkileyicilerden yeni içerik keşfedin. Birkaç arkadaş ekleyip paylaşmaya başladığınızda, kısa sürede tavşan kulaklı güncellemeler göndereceksiniz. Snapchat’te yeniyseniz veya uygulamadan daha fazlasını elde etmek istiyorsanız, bu eğlenceli, güçlü sosyal platformda rahat etmenize yardımcı olacak en iyi Snapchat ipuçlarını bir araya getirdik. Snapchat uygulaması, iOS ve Android cihazlarda indirilebilir.

Arkadaşlarını Bul

Snapchat mesajlarını, fotoğraflarını ve videolarını kendinize gönderemezsiniz, bu nedenle onlarla iletişim kurmak için birkaç arkadaş ekleyin. Kişilerinizi Snapchat ile senkronize etmek kolaydır. Bunu yaptığınızda, telefon numaralarını Snapchat hesaplarına bağlayanlar, adları, kullanıcı adları ve profil resimleri veya Bitmoji ile birlikte en üstte görünür. Seçiniz Ekle onları listenize eklemek için. Birinin benzersiz Snapchat kullanıcı adını biliyorsanız, onu aramak ve arkadaş listenize eklemek kolaydır. Veya telefonunuzla Snapchat kodunu tarayarak birini şahsen ekleyin.

Bitmojinizi Oluşturun

Akıllı telefonunda Bitmoji kullanan kişi, ekranda Bitmoji avatarları

Cankurtaran / Daniel Fishel
Bitmojiler, kendi oluşturduğunuz çizgi film versiyonlarıdır. Bunlar, Snapchat’tan Gmail’e ve ötesine kadar çeşitli web tabanlı hizmetlerde sizi temsil eden dijital bir avatar görevi görür. Bu bir üretkenlik özelliği olmasa da, Bitmoji’nizi oluşturmak eğlencelidir ve Snapchat evrenine girmenize yardımcı olur.

Filtreleri Kullan

Snapchat düğün filtresi

Snapchat ile sıkıcı mesajlar göndermiyorsunuz. Snapchat filtreleri renkleri geliştirir, grafikler veya animasyonlar ekler, arka planı değiştirir ve alıcılara ne zaman ve nerede yapıştırdığınız hakkında bilgi verir. Filtreler eğlenceli ve güçlüdür, fotoğraflarınıza daha fazla ifade ve kişilik katar. Ayrıca Snapchat filtreleri de oluşturabilirsiniz. Seçiniz keşfetmek daha fazla filtre bulmak için.

Snapchat Lensleri kullanın

Snapchat lens

Snapchat lensleri ve filtreleri genellikle karıştırılır, ancak bunlar farklı araçlardır. Lensler 3 boyutlu efektler, nesneler, karakterler ve dönüşüm ekler, bu nedenle köpek yavrusu yüzleri olan ünlüleri gördüğünüzde, lensler kullanırlar, filtreler değil. Uygulama, efektleri doğru şekilde uygulamak için gözleriniz ve ağzınız gibi yüz özelliklerinizi otomatik olarak bulmak için yüz algılama teknolojisini kullanır. Bu özelliği kullanmak bağımlılık yapıcı ve eğlencelidir ve yakında kendi lenslerinizi yaratacaksınız.

Yer, Yer, Yer

Snapchat.com'da Snap Haritası.

Snapchat konum araçları, sosyal iletişime yeni bir unsur ekler. Snapchat Snap Map, konumunuzu arkadaşlarınızla paylaştığınız etkileşimli bir haritadır. Konumlarını paylaştıklarında, kiminle takıldıklarıyla birlikte Bitmoji’lerini haritada görebilirsiniz. Snap Haritasındaki bir başka harika özellik, dünyanın dört bir yanından hikayeleri görüntüleme yeteneğidir. İnsanların o bölgeden gönderdiği fotoğrafları görüntülemek için bir ısı haritasına dokunun. Mavi ısı haritaları, orada birkaç fotoğraf çekildiği anlamına gelirken, kırmızı, bir ton çekildiği anlamına gelir.

Snapchat’in Hikaye Özelliğini Kullanın

Akıllı telefonla Snapchat hikayesini filme almak.

Unsplash
Snapchat’ın hikaye özelliği, anlık görüntüleri anlatı tarzında göndermenizi sağlar. Buradaki fikir, kullanıcıların son 24 saatte yaptıkları ilginç şeyleri paylaşarak günleriyle ilgili bir hikaye anlatabilmeleridir. Hikayenizi yayınlayın ve arkadaşlarınızın hikayelerini görüntüleyin. Yalnızca belirli arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız bir hikayeyi özel yapın veya birkaç kişiye hikaye gönderin. Bir arkadaşınızın hikayesini görmemeyi tercih ediyorsanız, listenizin en üstünde görünmesini geçici olarak engellemek için hikayenin sesini kapatın veya sonraki hikayeye atlamak için ekrana dokunun. Özel bir hikayeyi kaydettiğinizden veya Anılarınıza eklediğinizden emin olun ve bir yıl içinde neler olup bittiğine dair bir hatırlatıcı göreceksiniz.

Snapchat Serisi Başlatın

Snapchat Streak

bsd555 / Getty Images
Snapchat deneyiminize daha fazla eğlence katmak için, arkadaşlarınızla biraz seriye başlayın. Seri veya anlık çizgi, arka arkaya kaç gün belirli bir arkadaşınızla fotoğraf veya video çekimleri göndermeyi başardığınızın bir temsilidir. Devam eden bir seri yakaladığınızda, durmak istemeyeceksiniz.

Keşfet Sayfasını Keşfedin

Snapchat'ın Keşfet sayfasından şovlar

Snapchat Discover özelliği sizi pop kültürü, güncel olaylar, son dakika haberleri, ünlü dedikoduları ve çok daha fazlası hakkında bilgilendirir. Keşfet, medya ortaklarının içeriği dahil olmak üzere arkadaşlarınızın hikayelerini ve yayıncı hikayelerini görüntüler. Keşfet ayrıca, ağ ortaklarından video bölümleri olan şovlar ve Snapchat topluluğundaki farklı kullanıcılardan gönderilen anlık sohbetler olan Hikayelerimiz sunar. Ayrıca, Snapchat’in geçmişinize ve kullanımınıza göre beğeneceğinizi düşündüğü, küratörlü içerik olan Sizin İçin içeriğini de bulacaksınız.

Fotoğrafınıza Metin, Doodle ve Emojiler Ekleyin

Snapchat'te bir Snap üzerinde emojilerle çizim yapma

Metin ve karalamalarla fotoğrafınızı geliştirin. Her boyutta ve stilde başlık ve biçimlendirme ekleyin veya çırpıda karalamak için Ataş aracına dokunun. Kalpler çizin, altını çizin, oklar ekleyin veya dilediğiniz şekilde çıtayı özelleştirin. Daha fazla eğlence için bir Emoji düğmesiyle bile çizebilirsiniz.

Kendi Çıkartmanızı Yapmak İçin Makas Kullanın

Kendi Snapchat Çıkartmalarınızı oluşturmak için Makas aracını kullanın

Snapchat çıkartmaları, çeşitli duyguları iletmek için fotoğraflarınıza veya video çekimlerinize ekleyebileceğiniz eğlenceli resimlerdir. Snapchat Scissors aracını kullanarak kendi çıkartmanızı oluşturmak daha da eğlenceli. Bir çırpıda çekin, Makas aracına dokunun ve parmağınızla istediğiniz görüntüyü çıkartma olarak ana hatlarıyla belirtin.

Snap’ınıza Bir Bağlantı Ekleyin

Snapchat eklentinize bir bağlantı ekleyin

Bir haber makalesini, TikTok videonuzu veya bir arkadaşınızın görmesini istediğiniz herhangi bir şeyi paylaşmak için fotoğrafınıza veya hikayenize bir bağlantı eklemek için Kağıt Klip aracını kullanın. Arkadaşlarınızı blogunuza, en son YouTube videonuza, bağış toplama bağlantısına, kayıt formuna ve daha fazlasına yönlendirin.

Gizli Modda Snapchat açın

Snapchat logosu

Chesnot / Getty Images
Bir çırpıda açtığınızda, gönderen görüşmenizde adınızın altında bir Açık etiket görür. Gizli hissediyorsanız ve gönderenin haberi olmadan mesajı okumayı tercih ediyorsanız, Uçak Modunu kullanarak radarın altında kalmanın kolay bir yolu var.