Skip to content

2021’in En İyi 5 Alexa Radyo İstasyonu

21 de Mayıs de 2021

Amazon’un sanal asistanı, yeni Alexa becerileri sayesinde artık hemen hemen her radyo istasyonunu çalabilir. Neyse ki, tüm Alexa becerileri tamamen ücretsizdir, bu nedenle üçüncü taraf bir hizmete abone olmadan en sevdiğiniz istasyonları Amazon Echo veya Fire Tabletinizde dinlemeye başlayabilirsiniz. Hepsi olmasa da çoğu Alexa becerisi Amazon Sonos ses sistemleriyle uyumludur. Alexa, daha eski Kindle Fire modelleri için mevcut değildir.

Alexa ile Radyo Nasıl Dinlenir

Radyo dinleyebilmek için Amazon Echo veya Fire Tablet’inizde Alexa becerilerini etkinleştirmek için:

 1. Alexa uygulamasını mobil cihazınızda açın.
 2. Simgesine dokunun. Hamburger sol üst köşedeki simgesine dokunun ve Beceriler ve Oyunlar menüden.
 3. İstediğiniz beceriyi arayın veyaöğesine dokunun. Kategorilerve ardından birine dokunun Müzik ve Ses veya Haberler belirli istasyonlara ve becerilere göz atmak için.
 4. İstediğiniz beceriyi seçin ve simgesine dokunun. Beceriyi Etkinleştir.

Alternatif olarak, “Alexa, açık beceriler, “ve Alexa’ya hangi beceriyi etkinleştirmek istediğinizi söyleyin. Alexa size sayısal bir seçenek listesi sunarsa, seçiminizi onaylamak için bir sayı söylemeniz yeterli.

Alexa Yerel Radyo İstasyonlarını Çalabilir mi?

Alexa’nın herhangi bir beceriye ihtiyaç duymadan en sevdiğiniz yerel istasyonu zaten çalma şansı var; “demeyi dene”Alexa, oyna [station]. “İstasyonları ada, frekansa veya çağrı harflerine göre isteyebilirsiniz. Aynı şekilde,” Radio Mystery Theatre “gibi bazı eski zaman radyo programlarını da isteyebilirsiniz. Alexa duymak istediğiniz şeyi bulamazsa, Repertuarını büyük ölçüde genişletmek için aşağıdaki beceriler: Radio-Locator, frekanslar ve çağrı numaraları dahil olmak üzere yerel istasyonlarınız hakkında bilgi bulmak için yararlı bir araçtır.

MyTuner Radio: Uluslararası İstasyonlar için En İyisi

MyTuner Radio, bir Yangın Tabletinde Kolombiya radyosu çalıyor

Ne Seviyoruz

 • Bölgesel kısıtlamaları aşar.
 • ABD dışındaki istasyonları bulmak kolay

Neleri Sevmiyoruz

 • Alexa, İngilizce olmayan istasyonların adlarını tanımakta zorlanır.
 • MyTuner Radio uygulamasıyla entegrasyon yok.

MyTuner Radio, dünyanın her yerinden 50.000’den fazla istasyonu aramanızı sağlar. NPR ve BBC gibi istasyonları sorabilir veya caz, haber veya spor gibi belirli bir türde uzmanlaşmış rastgele bir istasyon talep edebilirsiniz. Sadece söyle, “Alexa, MyTuner Radio’dan çalmasını iste [station/genre]. “Daha da kesinleşebilirsin. Örneğin, dene,”Alexa, MyTuner Radio’dan Columbia’daki en iyi hip-hop istasyonlarını sor. “Alexa size aralarından seçim yapabileceğiniz istasyonların bir listesini verecektir.

Radyo Cenneti: Spontane Dinleyiciler için En İyisi

Alexa Radio Paradise Skill bir Yangın Tabletinde çalıyor.

Ne Seviyoruz

 • Popüler ve yer altı melodilerinin güzel karışımı.
 • Partiler ve sosyal etkinlikler için mükemmel.

Neleri Sevmiyoruz

 • Belirli şarkıları veya sanatçıları engelleme seçeneği yok.
 • Alexa, Radio Paradise becerisini uygulama ile karıştırır.

Ne dinlemek istediğine karar veremiyor musun? Sadece söyle, “Alexa, Radio Paradise yeteneğini aç. “Çeşitli müzik zevkleri sunma konusunda uzmanlaşmış profesyonel DJ’ler tarafından küratörlüğünü yapılan rastgele bir türden bir şarkı duyacaksınız. Duyduklarınızı beğendiyseniz, söylemeniz yeterli,”Alexa, Radio Paradise’a ne çaldığını sor. “Başka bir şarkıya atlamak için söyle”Alexa, sonraki şarkı. ”

Radyo Eğlence Zamanı: Nostalji Severler İçin En İyisi

Fire Tablet'te çalan Radio Fun Time Alexa becerisi

Ne Seviyoruz

 • Etkileyici klasik içerik seçimi.
 • Numaraya veya başlığa göre belirli bölümleri bulun.

Neleri Sevmiyoruz

 • Rastgele ayarlandığında aynı bölümleri tekrarlama eğilimindedir.
 • Çoğu şov için düşük orijinal ses kalitesi.

“Gunsmoke”, “Dragnet” ve “Abbott & Costello Show” gibi eski tarz radyo programlarının hayranıysanız, Radio Fun Time tam size göre. “Diyerek başlayın”Alexa, Radio Fun Time’ı aç. “Belirli bir şov talep edebilir veya Alexa’dan belirli bir türden öneriler isteyebilirsiniz.Alexa, sıradaki“başka bir bölüme geçmek için.

Radyo Sunucusu: Haber Bağımlıları İçin En İyisi

Alexa, Radyo Çapası becerisine sahip bir Yangın Tabletinde haberleri okuyor

Ne Seviyoruz

 • Dünyanın en saygın haber kaynaklarından tarafsız haberler.
 • Mükemmel uluslararası kapsam.

Neleri Sevmiyoruz

 • ABD’den sadece iki haber kaynağı
 • Alexa’nın robotik okuma sesi bir süre sonra gıcırdıyor.

Hiç kimse haberleri için tek bir kaynağa güvenmemelidir. Neyse ki, Radio Anchor farklı bakış açıları aramayı çok kolaylaştırıyor. “Gibi komutları deneyinAlexa, Radio Anchor’dan The New York Times’tan spor hikayeleri çalmasını iste, “veya”Alexa, Radio Anchor’dan All India Radio’dan haberleri dinlemesini iste“dünya görüşünüzü genişletmek için. Tek dezavantajı, Radio Anchor’un gerçekte canlı radyo yayınlarını oynatmaması; bunun yerine Alexa haberleri yüksek sesle okuyor.

Radio D-Day: Tarih Tutkunları Açısından En İyisi

Bir Yangın Tabletinde çalan Radyo D Günü

Ne Seviyoruz

 • Tarih öğretmenleri ve öğrencileri için mükemmel bir kaynak.

Neleri Sevmiyoruz

 • Canlı açıklamalar, yürekten baygın olanlar için değildir.

II.Dünya Savaşı’nın belirleyici anlarından birini yeniden yaşamak için diyelim ki, “Alexa, Radio D-Day’i aç“6 Haziran 1944’te Normandiya’nın işgalini tam olarak ele alan gerçek bir yayını dinlemek için. Müttefiklerin zaferine atlamak istiyorsanız, diyelim ki,”Alexa, sıradaki. “Bu dönemle özellikle ilgileniyorsanız, Radio Complete Day ihtiyacınız olan başka bir Alexa becerisidir. Deyin ki,”Alexa, Radio Complete Day’i aç“21 Eylül 1939’da Washington DC’deki WJSV’den bütün bir günlük yayını dinlemek için.