Skip to content

2021’in En İyi 7 Mac Verimlilik Uygulaması

20 de Mayıs de 2021

Doğru üretkenlik uygulamaları iş gününüzü kolaylaştırabilir ve daha kısa sürede daha çok iş yapmanıza yardımcı olabilir. Verimlilik ararken, sizi seçeneklerle bunaltmadan, yeterli sayıda zile ve ıslığa sahip uygulamaları bulmak istersiniz. En iyi Mac üretkenlik uygulamaları için en iyi seçimlerden bazıları.

Metin Kısayolları için En İyisi: TextExpander

Metin Genişletici Testi

Ne Seviyoruz

 • Çeşitli cihazlarda çalışır.
 • Ücretsiz bir demo sağlar.

Neleri Sevmiyoruz

 • Aylık abonelik gerektirir.

Düzenli olarak benzer mesajlar veya kelime öbeği sıraları yazmanız gerekiyorsa (veya kendinizi karmaşık, hecelenmesi zor bir jargon kullanırken bulursanız), bir metin genişletici çok zaman kazandırabilir. Belirli birkaç kelimeyi hecelemekte zorlanıyor olsanız bile, TextExpander’ı bir klavye kısayolu uygulamak için kullanabilirsiniz. TextExpander, kullanıcıların tam ifadelere veya cümlelere genişleyen özel kısayollar oluşturmasına olanak tanır. Örneğin, “siluet” kelimesini çok yazmanız gerekiyorsa ancak hecelemekte zorlanıyorsanız, “sl” kısayolunu oluşturabilirsiniz. Bu iki harfi yazıp sekmeye bastığınızda, sözcük bunların arkasına dolar. Kısayollarınızı öğrendiğinizde, kendinize muazzam miktarda zaman kazandırabilirsiniz.

Parola Yönetimi için En İyisi: 1Password

1Password Parola yöneticisi

Ne Seviyoruz

 • Aynı parolayı birden fazla hesapta kullanmaktan daha güvenlidir.
 • Farklı hesaplara tek tıkla erişim.

Neleri Sevmiyoruz

 • Aylık abonelik gerektirir.

Düzinelerce bireysel parolayı hatırlamakta zorlanmak yerine, 1Password gibi bir parola yöneticisinden yararlanın. Size tüm hesaplar için tek bir oturum açma sağlar, ancak uzak bir sunucuda güçlü, güvenli parolalar sağlar, bu da kimlik bilgilerinizin neredeyse girilemez olduğu anlamına gelir. Belirli şifreleri hatırlamakta zorlanmayacaksınız ve bir şifre yöneticisi, hesaplarınıza ekstra bir güvenlik seviyesi getiriyor. 1Password, aylık 2,99 ABD doları tutarında kişisel bir plan sunar.

Yapılacaklar Listeleri için En İyisi: Todoist

Todoist'in Screeshot

Ne Seviyoruz

 • Ücretsiz aşamada bile güçlü işlevsellik.
 • Premium sürümü satın alanlar için değerli avantajlar.

Neleri Sevmiyoruz

 • İşbirlikçi işlevsellik daha fazla çalışma gerektirebilir.

Todoist, bugün mevcut olan en önde gelen görev yönetimi uygulamalarından biridir ve kullanıcıların yaklaşan görevlere girmelerine ve günlük, tekrar eden görevler için hatırlatıcılar ayarlamalarına olanak tanır. Tüm iOS platformlarında çalışır ve otomatik bulut senkronizasyonu, dizüstü bilgisayarınızdan bir görev girmeyi ve tamamladığınızda bunu telefonunuzdan kaldırmayı kolaylaştırır. Todoist, bir tarayıcı uzantısı ve hatırlatıcılar da dahil olmak üzere güçlü özelliklerinin çoğuna sahip ücretsiz bir katman sunuyor. Kullanıcılar, yıllık 29 ABD doları tutarında bir ücret karşılığında otomatik hatırlatıcılara, yedeklemelere ve daha fazlasına erişim elde ederler.

Dikkat Dağınıklığını Ortadan Kaldırmak İçin En İyisi: Odaklanma

Focus uygulamasının ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • İşletim sistemi düzeyinde çalışır, böylece kullanıcılar onu kolayca devre dışı bırakamaz.
 • Özel zaman sınırlamalarına ve web sitesi kısıtlamalarına izin verir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Tek seferlik ücret yüksektir.

İnternet, keşfetmek ve öğrenmek için harika bir yer, ancak aynı derecede dikkat dağıtıcı şeyler var. Sıkı bir teslim tarihini karşılamaya çalışırken, sosyal medya veya Reddit sizi çağırdığında odaklanmanız zor olabilir. Odak noktası, kullanıcıların belirli bir süre için belirli web sitelerini engellemesini sağlayan bu sorunun çözümüdür. Ekranınızın üst kısmındaki menü çubuğunuzda yer alır, bu nedenle etkinleştirmek için tek ihtiyacınız olan tek tıklama. Odak, Gizli moda veya başka bir tarayıcıya geçseniz bile çalışır, bu nedenle, bilgisayarınızı yeniden başlatmak dışında işlevselliğinin etrafında bir yol yoktur. Bu, çoğu insanın dikkatini dağıtmak için harcamak istediği çabanın ötesine geçtiğinden, odaklanmak kolaydır. Focus, ücretsiz bir deneme ile birlikte gelir, ancak tek bir lisans 19.99 $ ‘dır.

Ekranınızı Aktif Tutmak için En İyisi: Amfetamin

Amphetamine uygulamasının ekran görüntüsü.

Ne Seviyoruz

 • Geniş bir özellik yelpazesi, derin bir kontrol seviyesi sağlar.
 • Artık desteklenmeyen Kafein için harika bir yedek.

Neleri Sevmiyoruz

 • Uygulama, pilin normalden daha hızlı bitmesine neden olur.

Amfetamin, diğer görevleri yerine getirirken ekranı açık tutmak için en iyi seçeneklerden biridir. Uygulama ücretsizdir ve ekranı açık tutmak için ayarlayabileceğiniz belirli tetikleyiciler dahil olmak üzere geniş bir işlevsellik yelpazesi sunar. Örneğin, Youtube’a bir video yüklüyorsanız, Amphetamine’e yükleme tamamlanana kadar çalışmasını söyleyebilirsiniz, böylece işlemi kesintiye uğratmazsınız.

Mac’inizi Temizlemek İçin En İyisi: CleanMyMac

CleanMyMac ekran görüntüsü

Ne Seviyoruz

 • Uygulama, Mac sürücülerini birkaç uygulamanın yaptığı şekilde temizler.
 • Nelerin silineceği ve nelerin silinmeyeceği konusunda şeffaflık sağlar.

Neleri Sevmiyoruz

 • Maliyet engelleyici olabilir.

CleanMyMac, Mac’inizin sürücülerini tarayan ve artık ihtiyacınız olmayan dosyaları tanımlayan ve sisteminize zarar vermeden bunları silebilmenizi sağlayan güçlü bir araçtır. Araç, bilgisayarınızı hızlandırmanın harika bir yoludur, böylece tüm uygulamalarınız biraz daha hızlı çalışır. Çalıştırmadan önce, CleanMyMac size kaç dosya bulunduğunu ve ne kadar alanın boşaltılacağını söyleyerek, sayı hakkında bir şeylerin yanlış olduğunu hissederseniz size geri izleme şansı verir. Sürücünüzün diğer kısımlarını el değmeden bırakmak istiyorsanız, yalnızca belirli bölümleri de temizleyebilirsiniz. Tek bir CleanMyMac lisansı, tek seferlik 39,95 ABD doları tutarında bir ücrettir.

Menü Çubuğunu Yönetmek İçin En İyisi: Barmen 3

Bartender 3 ekran görüntüsü

Ne Seviyoruz

 • Menü çubuğunu özelleştirmenizi sağlar.
 • Ekranınız üzerinde mükemmel düzeyde kontrol.
 • Düşük maliyetli.

Neleri Sevmiyoruz

 • Barmen, güvenlik açıkları yaratabilecek mevcut uygulamalara kod enjekte eder.

Herhangi bir Mac bilgisayarın sol üst köşesindeki menü çubuğu, belirli uygulamaları hızlı bir şekilde etkinleştirmek için en kullanışlı özelliklerden biridir, ancak zaman geçtikçe seçeneklerle boğulabilir. Erişmek istediğiniz birçok simge var, ancak menünün ana kısmında olmasını istemiyorsunuz. Barmen burada devreye girer. Barmen, menü çubuğu simgelerini yeniden düzenlemenize ve çok sık kullanmadıklarınızı gizlemenize izin verir. Düzenli olarak yalnızca dört veya beş simge kullanıyorsanız, bunları kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde tutun. Diğer simgeler çeşitlidir ve Barmen’in eklediği ekstra menü bölmesine yerleştirilebilir. Barmen, bir kerelik 15 $ ‘lık bir ücret karşılığında kullanılabilir.