Skip to content

2021’in En İyi 8 Renk Uygulaması

22 de Mayıs de 2021

Bir proje üzerinde sanatçı veya tasarımcı olarak çalışırken, ihtiyaç duyduğunuz birçok uygulamadan biri kaliteli bir renk uygulamasıdır. Renk örnekleri ve paletler oluşturmak, fotoğraflardan tonları çıkarmak, renk kodlarını oluşturmak ve hatta boya renk değişikliklerini gerçek zamanlı olarak görselleştirmek için kullanabileceğiniz iOS ve Android cihazlar için çeşitli renk uygulamaları vardır. İster bir renk kodu oluşturucu arıyor olun, ister bir müşteriyi göstermek için bir palet oluşturmanız gerekiyorsa, keşfetmeye değer en iyi renk uygulamalarından bazıları.

En İyi Ücretsiz Renk Paleti Uygulaması: Palette Cam


Ne Seviyoruz

 • Uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsiz.
 • Kullanımı çok kolay.

Neleri Sevmiyoruz

 • İPod touch gibi daha küçük cihazlarda doğru renge dokunmak zor olabilir.
 • İOS 9.2 ve üstünü gerektirir.

Palette Cam, herkesin cihazında depolanan bir görüntüyü kullanarak bir renk paleti tasarlamasına olanak tanıyan iOS cihazları için ücretsiz bir uygulamadır. Kullanıcılar, kaydedilmiş bir görüntüyü içe aktarabilir veya doğrudan Palette Cam uygulamasından bir fotoğraf çekebilir ve renkler, resmin farklı bölümlerine dokunarak hızla kaydedilir. Renk paleti kullanıcının beğenisine geldiğinde, palet ve görüntü cihaza kaydedilebilir veya sosyal medya ve e-posta yoluyla paylaşılabilir.

İndirmek İçin:

En İyi Renk Eşleştirme Uygulaması: Color Grab

Android'de Color Grab uygulaması.


Ne Seviyoruz

 • Renkleri doğrudan Adobe Photoshop ve Illustrator’a dışa aktarma yeteneği.
 • Renkleri kolayca eşleştirmek ve temalar oluşturmak için tasarlanmıştır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Karanlık mod yok.
 • Düğmeler biraz yumuşak.

Color Grab, reklam öğeleri için inanılmaz bir Android uygulamasıdır; renkle ilgili isteyebileceğiniz neredeyse her şeyi yapar. Bu uygulama, görüntülerden renkleri algılayabilir ve renk değerlerini RGB ve HEX’ten Web-Safe ve YIQ’ya kadar 17 formatta görüntüleyebilir. Color Grab’ı gerçekten ayıran şey, beyaz seviyelerini ayarlamanıza, yenilerini oluşturmak için renk karışımlarını kullanmanıza ve kendi özel paletinizi oluşturmak için eşleşen ekranı kullanmanıza olanak tanıyan ek özelliklerdir. Uygulama ve tüm özellikleri de reklamsız olarak tamamen ücretsizdir.

İndirmek İçin:

En Hızlı Renk Paleti Uygulaması: Renkli Vizör

İPhone'da Renkli Vizör uygulaması.


Ne Seviyoruz

 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli düzenler.
 • Uygulama harika bir tasarım estetiğine sahiptir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Paletinizi manuel olarak seçmek istiyorsanız, renkler için otomatik algılama sinir bozucu olabilir.
 • HEX kodlarına erişim 1.99 $ ‘lık bir yükseltme gerektirir.

Color Viewfinder, hızlı bir şekilde renk paletleri oluşturması gerekenler için son derece kullanışlı bir uygulamadır. Bu ücretsiz iOS uygulaması, cihazınızdaki bir fotoğrafa göre otomatik olarak bir renk paleti oluşturur ve çok az düzenleme ve değişiklik gerektirir. Renk sonuçları, oluşturulan palete eklenebilir veya kaldırılabilir ve son renk seçimi, orijinal fotoğraf ve HEX renk kodlarının yanında görüntülenir.

İndirmek İçin:

İç Mekanlar için En İyi Renk Uygulaması: ColorSnap Görselleştirici

Android ve iOS'ta ColorSnap Görselleştirici uygulaması.

Ne Seviyoruz

 • Gerçek zamanlı duvar rengi değişimi çok hızlı çalışıyor.
 • Bir fotoğraftaki paletleri hızla özelleştirebilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • ColorSnap, ABD dışındaki bazı bölgelerde kullanılamaz.
 • Uygulama menüleri ilk başta biraz kafa karıştırıcı olabilir.

ColorSnap Visualizer, telefonunuzun veya tabletinizin kamerasını kullanarak bir duvarın rengini gerçek zamanlı olarak değiştirebilen güçlü bir araçtır. Duvarları dijital olarak boyamak için kullanılan renkler, odanın bir fotoğrafından veya önceki bir oturumdan kaydedilen bir renk paletinden çıkarılabilir. Bu, yeni bir duvar rengini örneğin bir salon, kitaplık veya bir fotoğraftaki herhangi bir şeyle eşleştirmenize olanak tanır. ColorSnap Visualizer uygulaması, resmi bir Sherwin-Williams Company ürünüdür; bu, asıl amacının uygulamayı kullandıktan sonra Sherwin-Williams boyasını satın almanızı sağlamak olduğu anlamına gelir. Bu gerekli değildir ve uygulama sadece kendi kişisel deneyimleriniz ve ilhamınız için kullanılabilir.

İndirmek İçin:

En İyi CMYK Renk Uygulaması: Renk Dönüştürücü

Android'de Renk Dönüştürücü uygulaması.

Ne Seviyoruz

 • Sanatçılar ve tasarımcılar tarafından kullanılan dört ana renk kodu sistemini destekler.
 • Değerleri dönüştürme yeteneği çok kullanışlıdır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Kullanıcıların kodları kaydetmek veya göndermek için farklı bir uygulama kullanması gerekir.
 • Uygulamanın düzeni, bir sanat uygulaması için oldukça mülayim.

Color Converter, projeler için tam renk değerlerini bilmesi gereken grafik tasarımcıları için gerekli olan ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Kullanıcılar, tonları seçmek için bir uygulama içi renk seçiciyi kullanabilir ve tek tek değerler bir düğmeye dokunarak dönüştürülebilir. Uygulama, renk değerlerini RGB, CMYK, HEX ve HSV (HSL) olarak sunar ve bu da onu, genellikle sadece RGB ve HEX ile sınırlı olan hemen hemen tüm diğer uygulamalardan ayırır.

En İyi Pantone Renk Uygulaması: Pantone Studio

Android'de myPantone uygulaması.

Ne Seviyoruz

 • Çok sayıda Pantone renk kitaplığı mevcuttur.
 • İlk satın alma işleminden sonra tüm içeriğin kilidi açılır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Diğer renk türleri için başka bir uygulamaya ihtiyacınız olacak.
  Yalnızca portre modunda çalışır.

Pantone’un renk kitaplıklarını kullanarak projelerini planlaması gereken sanatçılar ve tasarımcılar için resmi uygulama olan Pantone Studio’dan daha iyisini yapamazsınız. İOS uygulaması, kullanıcıların anında yeni Pantone renk paletleri oluşturmasına, mevcut olanlarını saklamasına veya Adobe Creative Suite veya QuarkXPress aracılığıyla müşteriler ve iş arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak tanır. Renkler, cihazınızda yerel olarak depolanan dosyalardan veya Pantone Studio uygulaması içinden çekilmiş yeni bir fotoğraftan da kopyalanabilir.

İndirmek İçin:

En İyi Renk Paleti İlham Uygulaması: Coolors

Coolors renk oluşturma web sitesi ve uygulaması.


Ne Seviyoruz

 • İlham arayan tasarımcılar için harika bir uygulama.
 • Renk paletleri PNG ve PDF dosya formatlarında dışa aktarılabilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • SVG ve SCSS olarak dışa aktarma yalnızca web uygulamasında mevcuttur.
 • Uygulamanın fiyatı 2,99 ABD dolarıdır ve ücretsiz sürümü yoktur.

Coolors, hem web’de hem de iPhone, iPod touch ve iPad için iOS uygulaması olarak kullanılabilen bir renk paleti oluşturma uygulamasıdır. Bir renk örneği oluşturmak için bir fotoğrafa dayanan diğer çoğu palet uygulamasının aksine Coolors, masaüstündeki boşluk çubuğuna tıkladığınızda veya iOS cihazınızdaki ekrana dokunduğunuzda rastgele oluşturulmuş bir ton koleksiyonu oluşturur. İlk palet oluşturmadan sonra renkler HSB, RGB, CMYK, Pantone ve Copic sayısal değerleri aracılığıyla düzenlenebilir. Koleksiyonlar ücretsiz bir Coolors hesabına kaydedilebilir veya PNG, PDF, SVG ve SCSS dosyaları olarak dışa aktarılabilir veya e-posta olarak gönderilebilir. Diğerlerinin çevrimiçi görüntülemesi için her renk paleti için benzersiz bir URL de oluşturulabilir.

İndirmek İçin:

En İyi Genel Tasarım Uygulaması: Adobe Capture

İOS ve Android'de Adobe Capture CC uygulaması.


Ne Seviyoruz

 • Renk paletleri oluşturmaktan çok daha fazlasını yapar.
 • Tüm varlıklar Adobe’nin Creative Cloud’a kaydedilebilir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Adobe uygulama ekosisteminde olmayanlara hitap etmeyebilir.
 • Özellikler, temel renk örneği özelliklerini isteyen sıradan kullanıcıları bunaltabilir.

Diğer birçok uygulama gibi iOS ve Android için ücretsiz Adobe Capture uygulaması, bir görüntüyü içe aktararak veya cihazınızın kamerasıyla fotoğraf çekerek renk paletleri oluşturabilir. Onu farklı kılan, onu renk ve görüntü oluşturma ve düzenleme için hepsi bir arada hedef yapan diğer özelliklerdir. Adobe Capture, dijital fırçalar oluşturabilir, fotoğraflardan desenler oluşturabilir ve hatta 3B resimlerde kullanmak üzere görüntüleri düzenleyebilir. Tüm kreasyonlar Adobe Creative Cloud ile senkronize edilir ve Photoshop, Premiere Pro, Illustrator ve InDesign gibi diğer Adobe programlarında kullanılabilir.

İndirmek İçin: