Skip to content

2021’in En İyi Google Cardboard Uygulamaları

9 de Mayıs de 2021

Google Cardboard artık mevcut değil. Bu uygulamaların çoğu, Samsung HMD Odyssey + gibi diğer VR kulaklıklarla uyumludur. Sanal gerçeklik geleceğin dalgasıdır ve fikir ilk olarak 1957’de Sensorama ile ortaya çıktığından beri olmuştur. Teknoloji o zamandan beri uzun bir yol kat ederken, çoğu sanal gerçeklik başlığı tüketiciler için uygun fiyat aralığının dışında kalıyor. Ancak, kulaklıklar için bazı uygun fiyatlı, düşük fiyatlı seçenekler vardır ve hiçbiri Google Cardboard’dan daha uygun fiyatlı değildir. Yaklaşık 15 ABD doları olan Google Cardboard kulaklığı aslında kartondan yapılmıştır ve telefonunuz tarafından desteklenmektedir. Kutuyu uygun şekle katlayın, bir uygulamayı çalıştırın ve telefonunuzu belirlenen yuvaya kaydırın. Bu kadar basit. Elbette, sanal gerçeklikten gerçekten en iyi şekilde yararlanmak için, onu Google Cardboard için en iyi VR uygulamalarından bazılarıyla kullanmak isteyeceksiniz.

Sanal Gerçeklikte Sosyalleşme için En İyi Uygulama: vTime XR

vTime
Ne Seviyoruz

 • vTime XR, çapraz platformdur.
 • Ziyaret edilecek çok sayıda farklı yer var.

Neleri Sevmiyoruz

 • Daha canlı karakter animasyonları, Google Cardboard’da bulunmayan bir kontrol cihazı gerektirir.

Facebook’u sanal gerçeklikte hayal edin ve vTime XR’nin tam olarak ne olduğunu anlamaya başlayacaksınız. Bu, kullanıcıların kendi benzersiz avatarlarını oluşturmalarına ve dünyanın her yerinden arkadaşları ve yabancılarla sohbet etmelerine olanak tanıyan sanal bir sosyal ağdır. İsimdeki “XR” etiketi yenidir ve platformlar arası uyumluluğu gösterir. Bu uygulama Google Cardboard ile harika çalışsa da, kullanıcılar bir Oculus Rift, HTC Vive ve diğer birçok kulaklık türü kullanan kişilerle de sohbet edebilir. vTime XR, kullanıcıları sanallaştırılmış bir ortama yerleştirir, ancak düzinelerce hedef vardır. Gösterişli bir otel barında oturun, bir ormanın ortasında kamp yapın ve çok daha fazlasını yapın. İsterseniz sanal bir özçekim bile yapabilirsiniz. vTime XR hem iOS hem de Android ile çalışır ve tamamen ücretsizdir.

İndirmek İçin:

En İyi Kültür Uygulaması: Google Arts and Culture

Google Arts and Culture, müzeleri ve sanat galerilerini keşfetmenize olanak tanır.

Google
Ne Seviyoruz

 • Yüzlerce müze seçeneği sizi saatlerce eğlendirecek.
 • Van Gogh’un Yıldızlı Gecesini istediğinde görme yeteneği şaşırtıcıdan başka bir şey değil.

Neleri Sevmiyoruz

 • Uygulamayı bir denetleyici olmadan kontrol etmek biraz hantal olabilir.

Müzeleri keşfetmeyi seviyorsanız, Google Arts and Culture uygulaması, kaçırılmaması gereken nadir indirmelerden biridir. Google, insanların sergileri çevrimiçi olarak görmelerini sağlamak için 70’den fazla ülkeden yüzlerce müze ve sanat galerisiyle ortaklık kurdu. Bu uygulama için sanal olmayan bir gerçeklik modu varken, kullanıcıların müzelerin çoğunda sanal bir tura çıkabilmesi gerçeği onu gerçekten ayırıyor. Sizi ilgilendiren bir enstalasyon veya sergi görürseniz, daha yakından bakmak için yakınlaştırabilirsiniz. Hatta zaman dilimlerine göre sıralayabilirsiniz. Kişisel koleksiyonlar seçeneği, en sevdiğiniz sanat eserlerini daha sonra arkadaşlarınızla paylaşmak üzere kaydetmenize olanak tanır ve “Bu Günde” özelliği, o gün ne olursa olsun, geçmişte yaşananları keşfetmenize olanak tanır. Bu, başka ülkelerde karşılayabileceğiniz müzeleri ziyaret etmenin harika bir yoludur. Google Arts and Culture, sıfır maliyetle hem iOS hem de Android ile çalışır.

İndirmek İçin:

3D Modelleme için En İyisi: Sketchfab

Sketchfab, 3B modellerle yakınlaşmanın ve kişiselleşmenin harika bir yoludur.

Sketchfab
Ne Seviyoruz

 • Sketchfab, 3B modellemeye harika bir giriş niteliğindedir.
 • İncelenecek ve incelenecek çok sayıda model var.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazı modeller ödeme yapılmadan sunulmamaktadır.

3D modeller, kendiniz yaratsanız da yaratmasanız da her zaman ilgi çekicidir, ancak Sketchfab bunu farklı bir seviyeye taşır. Bu uygulamanın etrafındaki topluluk, kullanıcıların hem AR hem de VR’de görüntüleyebilecekleri ve keşfedebilecekleri çok sayıda çevrimiçi model yükledi. Bir kanepe kadar basit ve bir kalenin içi kadar karmaşık bir şey. Modellerin çoğunu indirmek ve keşfetmek tamamen ücretsizdir ve bir modeli her zaman ücretsiz olarak inceleyebilirsiniz. Sketchfab, 3D modelleyicilerin işlerini satmaları için bir tür pazar yeri olarak tasarlandı ve sonuç olarak, düşük poli modeller ve oyuna hazır modeller de dahil olmak üzere birkaç farklı kategoriye göre sıralama yapabilirsiniz. En havalı modelleri incelemenin en iyi yollarından biri, neyin popüler olduğuna göre sıralamak ve tüm ilginç kreasyonlara daha yakından bakmaktır. Hızlı bir göz atma, animeden ilham alan modellerden Yabancı şeyler saygıları. Sketchfab hem iOS hem de Android ile çalışır ve indirmek ücretsizdir.

İndirmek İçin:

En İyi Haber Uygulaması: NYT VR

NYT VR, haberlerle bağlantı kurmanın harika bir yoludur.

New York Times
Ne Seviyoruz

 • NYT VR, kullanıcıların haberleri tamamen farklı bir şekilde görmelerini sağlar.
 • 360 derece belgesel deneyimleri.

Neleri Sevmiyoruz

 • İçerik seçimi sınırlandırılabilir.
 • Nadiren son dakika haberlerini içerir.

En son ve en iyi haberlere kulak vermeyi seviyorsanız, New York Times büyük olasılıkla tercih edeceğiniz seçimdir. New York’ta yaşamayanlar için bile dünyaca ünlü gazete bir sebeple ünlüdür. Artık aynı gazete, kullanıcıların haberleri, belgeselleri ve çok daha fazlasını Google Cardboard ve telefonlarından başka bir şey olmadan izleyebilecekleri sanal gerçekliğe doğru yol aldı. Bir belgesele dalma ve aksiyona 360 derecelik bir bakış açısı elde etme yeteneği, hikaye anlatımını sadece okuyamayacak şekilde eve yönlendiren sürükleyici bir deneyim yaratır. İster köpek balığı kafesi ister köpek gösterisi olsun, deneyimler neredeyse sonsuzdur. NYT VR, Android için mevcuttur ve ücretsiz olarak indirilebilir.

İndirmek İçin:

Fotoğraflar için En İyi Uygulama: Google Cardboard Camera

Google Cardboard Kamera, kendi sanal gerçeklik deneyimlerinizi oluşturmanıza olanak tanır.

Google
Ne Seviyoruz

 • 3D fotoğraf oluşturmak ve daha önce hiç olmadığı kadar anı yakalamak kolaydır.
 • VR kameraya kabul edilebilir bir alternatif.
 • Bedava.

Neleri Sevmiyoruz

 • Fotoğrafı çekmek için gereken dönme hareketi, kavranması zor olabilen bir derece hassasiyet ve incelik gerektirir.

Sanal gerçeklikte yaşadığınız deneyimlerden keyif alıyorsanız ve bunlardan birkaçını kendiniz oluşturmayı denemek istiyorsanız, Google Cardboard Camera’ya göz atın. Bu uygulama, 360 derecelik fotoğraflar çekmenize ve bunları Google Cardboard üzerinden görüntülemenize olanak tanır. Arkadaşlarınızın ve ailenizin aynı sizin gibi anlar yaşamasına izin vermenin harika bir yolu: tamamen dalmış. Uygulamanın çalışma şekli bir panorama çekmeye çok benzer. Kamerayı açın ve ekrandaki talimatları izleyin. Bir daire içinde yavaşça dönmeni sağlayacak. Uygulama, fotoğrafları bir araya getirme işini yapıyor. Aynı zamanda çevrenizden gelen sesleri de alır, böylece aynı anda birden fazla duyuya hitap edersiniz. Ayrıca Google Street View VR ile de çalışır. Google Cardboard Camera hem Android hem de iOS ile çalışır ve tamamen ücretsizdir. Bütçeyi aşan bir VR kameraya yatırım yapmadan sanal gerçeklik fotoğrafları oluşturmanın en kolay yollarından biridir.

İndirmek İçin:

Seyahat için En İyi Uygulama: Google Earth VR

Google Earth VR, yeni yerler keşfetmenin harika bir yoludur.

Google
Ne Seviyoruz

 • Bakması büyüleyici.
 • Bir konumu ziyaret etmeden görüntüleyebilme.
 • Eğlence için neredeyse kusursuz.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bu uygulamayla şikayet edecek bir şey bulmak zor.

Daha fazla deneyimlemek isteyeceğiniz bir yer veya yer varsa, ancak oraya seyahat etme fırsatınız yoksa, Google Earth VR, evinizden hiç çıkmadan o noktayı kontrol etmenizi sağlar. Dünya genelinde 85’ten fazla ülkeden sokak görünümü görüntüleri var ve bunların her birini sanal gerçeklikte keşfedebilirsiniz. San Francisco’daki Golden Gate Köprüsü gibi yerleri ve hatta kullanılan site gibi ünlü çekim yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Game of Thrones Kral Toprakları. Uygulamanın başka kullanımları da var. Yeni bir mahalleye taşınmayı planlıyorsunuz ve çevreye zemin seviyesinden bir bakış mı istiyorsunuz? Kontrol etmenin bir VR gözlüğünü takıp şehirde dolaşmaktan daha iyi bir yolu yok. Kulaklığınızı tatilleri bu şekilde planlamak için de kullanabilirsiniz. Google Earth VR, Android için mevcuttur ve tamamen ücretsizdir ve sanal gerçekliğin gerçek potansiyelini ve gücünü hissetmenin en iyi yollarından biridir.

İndirmek İçin:

İçerik Keşfi için En İyi Uygulama: Fulldive VR

Fulldive VR, yeni içerik bulmanın harika bir yoludur.

Google
Ne Seviyoruz

 • İzlenecek yeni VR içeriği bulmanın harika bir yolu.
 • YouTube uyumlu oynatıcı içerir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Mevcut içeriğin tamamı ücretsiz değildir.

Sanal gerçeklikle ilgili harika olan şey, izlenebilecek mevcut içerik miktarının sonu olmamasıdır. Öte yandan, bu içeriği keşfetmek biraz güçlük yaratabilir. Fulldive VR burada devreye giriyor. Uygulama, Google Cardboard başlığınızla izlenecek daha fazla şey bulmak için hepsi bir arada bir çözüme dönüşen bir VR navigasyon platformu olarak adlandırıyor. Fulldive VR, YouTube uyumlu bir VR oynatıcı (ve evet, YouTube’da VR videoları var), bir VR video oynatıcı ve çevrimiçi içeriği görüntülemek için bir tarayıcı içerir. Fulldive VR, hem Android hem de iOS için mevcuttur ve tamamen ücretsizdir, ancak VR içeriği sunan bazı hizmetler ödeme gerektirebilir. Kesinlikle kontrol edilecek en iyi uygulamalardan biri.

İndirmek İçin:

Netflix için En İyi Uygulama: Netflix VR

Sanal Gerçeklikte Netflix, art arda izlemenin daha iyi bir yoludur.

Google
Ne Seviyoruz

 • VR, aralıklarla izlemeyi daha da iyi hale getirir.
 • Kalabalık bir evin dikkatini dağıtan şeylerden kaçınmanın harika bir yolu.

Neleri Sevmiyoruz

 • Ne kadar sürükleyici olursa olsun, bu bazen hala bir telefon ekranında Netflix izliyormuş gibi hissettiriyor.

Bazen Netflix’i insanlarla dolu bir evin dikkat dağınıklığından uzakta huzur içinde izlemek istersiniz. Kendi özel tiyatronuzdan daha iyi ne olabilir? Netflix VR uygulaması, kullanıcıyı şöminenin üzerine yerleştirilmiş bir televizyon ile rahat, konforlu bir yaşam alanına yerleştirir. Yana bakarsanız, güzel bir dağ manzarasına açılan bir dizi devasa pencere görebilirsiniz. Kısacası, birkaç dakika (veya saat) için hayali bir dünyaya sadece gevşemek ve dalmak istediğinizde nihai kaçış. sahte oda. Netfix’in tüm programları mevcuttur. Sanal gerçeklikte izlemek için herhangi bir özel işlev olmasa da, çok daha büyük bir ekranın yanılsaması, bir telefon ekranında izlediğinizi unutmanıza ve aslında odanın içindeymiş gibi hissetmenize neden olur. Netflix VR, iOS ve Android için kullanılabilir.

İndirmek İçin:

Eğitim için En İyi Uygulama: Google Expeditions

Google Expeditions harika bir eğitim aracıdır.

Google
Ne Seviyoruz

 • 200’den fazla varış noktası var.
 • Çok eğitici.

Neleri Sevmiyoruz

 • Noktaların çoğu gerçek VR deneyimleri değil, daha çok yakın slaytlar.

Google Expeditions uygulaması bir sınıf ortamında kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle eğitim, kendi koduna yerleştirilmiştir. Bununla birlikte, kullanıcıların kendilerini içine çekebilecekleri 200’den fazla farklı deneyim var. Ünlü simge yapılar, tarihi savaşlar alanı ve daha pek çok yer potansiyel seçeneklerdir. Sahneler, her bir konumun önemini anlamanıza yardımcı olacak ve size yakında unutamayacağınız bir deneyim bırakacak şekilde sunulur. Google Expeditions, hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu, daha önce bahsedilen Sanat ve Kültür uygulamasının bir tür arkadaşıdır, ancak bu, müze sergilerini ziyaret etmenize izin verirken, Google Expeditions sizi başka türlü ziyaret etmek istemeyebileceğiniz uzak yerlere götürür.

İndirmek İçin:

Havacılık Hayranları için En İyi Uygulama: VR Hangar

VR Hangar, havacılık geçmişini kendiniz görmenin harika bir yoludur.

Smithsonian Enstitüsü
Ne Seviyoruz

 • Sanal gerçeklik, havacılık tarihini deneyimlemenin harika bir yoludur.
 • Bugün mevcut olmayan havacılık deneyimlerini içerir.

Neleri Sevmiyoruz

 • Konunun genişliği göz önüne alındığında, yeterli içerik var gibi görünmüyor.

Modern dünyada, havayolları günlük bir olaydır – ancak bu makinelerin muazzam boyutlarını gerçekten anladığınız bir uçakla yakınlaştığınızda ve kişisel olduğunuzda. VR Hangar, kullanıcıları Smithsonian Hava ve Uzay Müzesi’nin uygulamalı deneyimine götürerek bunu mümkün kılıyor. En havalı sergilerden bazılarını düz bir deneyimin yapamayacağı şekilde hayata geçiriyor. Apollo 11 komuta modülüne biniş ve fırlatmadan, Wright Brothers Flyer’ın ilk uçuşundan ve çok daha fazlasından her şeyi deneyimleyebilirsiniz. Uygulama iOS ve Android için mevcuttur ve tamamen ücretsizdir. Meraklı genç beyinleri havacılık dünyasına tanıtmanın mükemmel bir yolu.

İndirmek İçin: