Skip to content

2021’in En İyi iOS 12 Uygulamaları

5 de Haziran de 2021

Apple’ın iOS 12’si, iOS kullanıcılarına özlediğimiz yeni işlevselliği verdi. Siri’nin üçüncü taraf uygulamalardan gelen sesli komutları işleme yeteneğinden eski cihazlara performans artışı sağlamaya kadar, iOS 12 dalgalar yaratıyor ve uygulamalarımızın iletişim şeklini daha iyi hale getiriyor. iOS 12’den en iyi şekilde yararlanmak için, vazgeçmemeniz gereken bir düzine iOS 12 uygulamasının bir listesini derledik.

Bulutlu: Hareket halindeyken Podcast’leri Dinlemek için En İyi iOS Uygulaması

Sevdiklerimiz

 • Uygulamanın Apple Watch ile otomatik olarak eşzamanlama özelliği, bunu mükemmel bir seyahat arkadaşı yapar.

Sevmediklerimiz

 • Podcast’lerinizin her birini Apple Watch’ınıza indirmek, etkili olması için önemli miktarda pil ömrü gerektirir.

Bulutlu, iOS 12 güncellemesini bir sonraki seviyeye taşıdı. Podcast dinlemeyi sevenler için popüler bir uygulama olan Overcast, yenilikçi ve kullanımı kolaydır. Artık uygulamayı Apple Watch’unuza bağlayarak en sevdiğiniz podcast’leri nerede olursanız olun telefonunuz olmasa bile çalabilirsiniz. Bulutlu uygulaması iOS cihazlar için ücretsiz olarak indirilebilir.

Dashlane: Otomatik Parola Doldurma için En İyi iOS Uygulaması

iPhone'da Dashlane'in ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Dashlane, parolalarınızı mobil cihazınızda hızlı erişim için hazır halde tutar.

Sevmediklerimiz

 • İlk kurulum gereklidir; Daha önce şifre yöneticisi kullanmamış olanlar bunu sıkıcı bulabilir.

Şifrelerinizi saklamak için masaüstünüzde LastPass gibi bir hizmet kullandınız mı? Üçüncü taraf uygulamalar tarafından parolanın otomatik olarak doldurulmasına izin veren iOS 12 sayesinde artık bunu mobil cihazınızda yapabilirsiniz. Dashlane, bir parola kasası, kolay parola paylaşımı için kişiler ve daha fazlasıyla eksiksiz bir araçtır. Dashlane, uygulama içi satın alımlarla iOS cihazlar için ücretsizdir.

TripIt: Gezginler için Mükemmel iOS Uygulaması

iPhone'da TripIt'in ekran görüntüleri

Sevdiklerimiz

 • TripIt, tüm seyahat bilgilerinizi tek bir yerde tutar.
 • Siri komutları, seyahat ayrıntılarınızı hızlı bir şekilde bulmanızı kolaylaştırır.

Sevmediklerimiz

 • TripIt’in seyahat bilgilerinizi otomatik olarak yüklemesine izin vermelisiniz. Aksi takdirde, bunları manuel olarak girebilir veya seyahat onayı e-postalarınızı doğrudan TripIt’e iletebilirsiniz.

iOS 12 çalıştıran bir cihazla hevesli bir gezgin misiniz? Eğer öyleyse, bu uygulamaya ihtiyacınız var. TripIt, “uçuş detaylarımı göster” gibi komutlar içeren Siri entegrasyonları gibi yeni güncellemeler sunar. Bu uygulama kullanımı kolay ve yoğun bir havaalanında uçuşunuzu hızlı bir şekilde kapmak için mükemmel. TripIt, iOS cihazlar için uygulama içi satın alımlarla ücretsiz olarak indirilebilir.

Bear: Hızlı ve Yaratıcı Not Almak İçin En İyi Uygulama

iPhone'daki Bear'in ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Bear’in Siri ile entegrasyonu sorunsuzdur ve Bear’i manuel olarak açmadan anında not almayı kolaylaştırır.

Sevmediklerimiz

 • Bear, birden fazla cihaz arasındaki senkronizasyonu durdurma konusunda küçük bir geçmişe sahiptir.

Anında yaratıcı notlar almak ister misiniz? Şimdi, Siri Kısayolları ve arama özelliğiyle Bear, şık bir şekilde not almak için mükemmel bir uygulamadır. Apple Notes’a en iyi alternatif olan Bear, işlevselliği nedeniyle 2017’de Apple Tasarım Ödülü kazandı. iOS 12 için Siri ve sesinizle yeni notlar oluşturabilir veya bir Siri komutu kullanarak arama yapabilirsiniz. Uygulama içi satın alımlarla iOS cihazlar için ücretsiz.

Birinci Gün: Hızlı Günlük Kaydı için En İyi Uygulama

iPhone'da Birinci Gün'ün ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Day One güzel bir arayüze sahiptir ve öğrenmesi ve kullanması kolaydır.

Sevmediklerimiz

 • Sınırsız fotoğraf depolama, diğer tüm Birinci Gün cihazlarıyla bulut senkronizasyonu ve daha fazlasından yararlanmak için, aylık 2,99 ABD Doları tutarındaki Birinci Gün Premium aboneliğine sahip olmanız gerekir.

Düşüncelerinizi neredeyse anında not almanızı sağlayan bir günlük kaydı uygulaması gibisi yoktur. Day One, basit sesli komutlarla not almanıza, listeler oluşturmanıza ve daha pek çok şeye yardımcı olmak için Siri ile entegre olur. Day One’ı indirmek ücretsizdir ancak iOS cihazlar için uygulama içi satın almalar sunar.

Streaks: En İyi Alışkanlık Takip Uygulaması

iPhone için App Store'daki Streaks'in ekran görüntüsü

elma
Sevdiklerimiz

 • Kötü bir alışkanlığı bırakmak mı istiyorsunuz? Çizgiler, ilerlemenizi izleyerek bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

Sevmediklerimiz

 • Bu uygulama, özellikle daha önce bir alışkanlık takipçisi kullanmamış olanlar için hafif bir öğrenme eğrisi ile birlikte gelir.

Her gün on iki önemli görevi takip etmek ve ilerlemenizi görmek ister misiniz? Bunun için bir uygulama var. Streaks, önceden ayarlanmış görevlere göre performansınızı izleyen bir yapılacaklar listesi uygulamasıdır. Daha da iyisi, siz görevlerinizi tamamlarken otomatik olarak güncellemek için Sağlık uygulamanıza bağlanır. Çizgiler, görevleri kolayca tamamlamanıza yardımcı olarak, Siri ile senkronize etmek için görev tamamlama ifadelerini özelleştirmenize olanak tanır. Seriler, iOS cihazlar için App Store’dan 4,99 ABD Doları karşılığında satın alınabilir.

Google Haberler: Haberleri Hızlı Aramak için En İyi Uygulama

iPhone'da Google Haberler'in ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Mobil cihazlarınızda bulunan en büyük haber koleksiyonlarından biridir.

Sevmediklerimiz

 • Google Haberler bazen gecikebilir ve bu da haberlerin hızlı bir şekilde yakalanmasını engelleyebilir.

Google Haberler, dünya genelinde dikkate değer her şeyin merkezi olarak bilinir. Favori hikayelerinizi aramak için Siri komutları gibi iOS 12 işlevselliği ekleyin ve kazanan bir haber uygulamanız olsun. Google Haberler’i indirmek ve iOS cihazlarda kullanmak ücretsizdir.

Ulysses: Odaklanmış Yazma Süresi için En İyi Uygulama

iPhone'daki Ulysses'in ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Ulysses, yolunuza çıkan dikkat dağıtıcı unsurlardan uzak, yalnızca belgenize odaklanmanız için size alan sağlar.

Sevmediklerimiz

 • Herhangi bir aracı kullanarak bir belgeyi tamamen cep telefonunuzda düzenlemek, iOS 12 işlevinden bağımsız olarak biraz sıkıcı görünüyor.

Odaklanmış yazma süresi, kritik belgelerin zamanı geldiğinde ve bu fikir doğru zamanda ortaya çıktığında önemlidir. Ulysses, e-Kitaplar, PDF’ler, DOCX ve daha fazlasını oluşturmak için kullanılan odaklanmış bir yazma aracıdır. Onu iOS 12’de bu kadar özel yapan nedir? Ulysses, sayfaları açmak, yeni sayfalar oluşturmak ve daha fazlası için Siri komutları sunar. Ulysses, indirildikten sonra 14 gün boyunca ücretsizdir. Denemeden sonra, Ulysses’in aylık 4,99 ABD Doları veya yıllık 39.99 ABD Doları maliyeti.

WaterMinder: Su Alımınızı Mükemmelleştirmek İçin En İyi Uygulama

iPhone'daki WaterMinder'ın ekran görüntüsü

elma
Sevdiklerimiz

 • Su alma hedeflerinize ulaşmak için başarılar kazanarak içme suyunu çok daha eğlenceli hale getirirsiniz.

Sevmediklerimiz

 • Daha önce bir hidrasyon veya alışkanlık takipçisi kullanmamış kişiler için, bu sefer aynı anda çok şey oluyor.

Bir günde yeterince su içtiğinizden emin olmak ister misiniz? WaterMinder, tek bir tıklama ile su alımınızı takip etmenize yardımcı olur. Ayrıca Siri Kısayolları ile entegre olarak, onsları basit ve hızlı bir şekilde kaydedebilirsiniz. WaterMinder, nemli kalmayı bir esinti haline getirir. WaterMinder, uygulama içi satın alımlarla App Store’dan 4,99 $ karşılığında satın alınabilir.

Momento: En İyi Fotoğraf GIF Oluşturucu

iPhone'daki Momento'nun ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Akıllı algılama, anılarınızı otomatik olarak GIF’lere dönüştürür.

Sevmediklerimiz

 • Yalnızca en temel özellikler ücretsiz olarak dahil edilmiştir. Düzenlemeden yararlanmak için pahalı Premium aboneliğe ihtiyacınız olacak.

Ya yalnızca sesinizi kullanarak özel GIF’ler oluşturabilseydiniz? Momento ve iOS 12 ile yeni Siri entegrasyonları sayesinde bunu tamamen yapabilirsiniz. Momento, benzersiz GIF’ler oluşturmak için fotoğraflarınızı ve akıllı algılamayı kullanan benzersiz bir GIF oluşturma uygulamasıdır. Basit bir komutla GIF oluşturmaya başlamak için uygulamayı Siri ile senkronize edin. Momento, temel özellikler için indirmek ücretsizdir. Her şeyin kilidini açmak için Premium’u aylık 9,99 ABD Doları veya yıllık 47,99 ABD Doları karşılığında satın alabilirsiniz.

Headspace: Meditasyon: Beyninizi Rahatlatmak İçin En İyi Uygulama

iPhone'daki Headspace'in ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • Headspace, stresi azaltmak, çatışmaları çözmek ve daha fazlası için kullanılan meditasyonlarla yüzlerce farklı şekilde rahatlamanın harika bir yoludur.

Sevmediklerimiz

 • Headspace’i birkaç ücretsiz temel oturumla deneyebilirsiniz, ancak bir abonelik satın almadan tam etkiyi elde etmek yeterli değildir.

Uzun bir günün ardından biraz meditasyon, özellikle Headspace uygulamasıyla gevşemenize yardımcı olabilir. Uyumanıza veya stresi azaltmanıza yardımcı olacak rehberli ve odaklanmış meditasyonlardan birini seçin. Bunu daha da kolaylaştırmak için, uygulama Siri ile senkronize olur, böylece hareket halindeyken basit bir komutla hızlı bir meditasyon seansı isteyebilirsiniz. Headspace: Meditasyon indirmek ücretsizdir, ancak Headspace aboneliği gerektirir. Aylık 12,99 ABD Doları, yıllık 94,99 ABD Doları veya bir kerelik 399,99 ABD Doları tutarında bir abonelik satın alabilirsiniz.

MyTherapy: İlaç Hatırlatıcısı: Kendinize Bakmak İçin En İyi Uygulama

iPhone'daki MyTherapy'nin ekran görüntüsü

Sevdiklerimiz

 • İlaçlarınızı, kilonuzu, tansiyonunuzu ve daha fazlasını tek bir yerden takip edebilirsiniz.

Sevmediklerimiz

 • Arayüz basittir, ancak uygulamanın doğru şekilde nasıl kullanılacağına dair fazla talimat yoktur.

MyTherapy ile, kritik ilaçlarınızı almayı hatırlayıp hatırlamadığınızı Siri’ye sormak kolaydır. Ayrıca, reçetelerinizi zamanında kolayca doldurabilir ve ilaç envanterinizi takip edebilirsiniz, böylece bir daha asla tükenmezsiniz. MyTherapy, Siri ile sorunsuz bir şekilde entegre olur ve uygulamayı basit sesli komutlarla açmayı kolaylaştırır. MyTherapy’yi indirmek ve iOS cihazlar için kullanmak ücretsizdir.