Skip to content

4 En İyi Ücretsiz Çevrimiçi Takvimler

10 de Mayıs de 2021

Çevrimiçi takvim, hayatınızı evden, işten ve hareket halindeyken yönetmenin harika bir yoludur. Sadece olayları ve özel tarihleri ​​takip etmenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda hatırlatıcılar ayarlayabilir, davetiyeler gönderebilir, diğerleriyle etkinlikler paylaşabilir ve düzenleyebilir ve genel olarak tüm hayatınızı yönetebilirsiniz. Birçoğunun, adres defterlerine sahip olmak, fotoğrafları yönetmenize, belgeleri karşıya yüklemenize ve paylaşmanıza olanak tanıyan ve daha pek çok şey gibi kendilerini benzersiz kılan birçok başka özelliği vardır.

Nusha Ashjaee / Cankurtaran
Aşağıda, piyasadaki en iyi çevrimiçi takvimlerin bir listesi bulunmaktadır. Nasıl çalıştıklarını, onlarla neler yapabileceğinizi, bunları çevrimiçi paylaşılan takvimler olarak nasıl kullanacağınızı ve daha fazlasını öğrenmek için inceleme bağlantılarını kullandığınızdan emin olun. Aşağıdaki seçeneklerin çoğu, hareket halindeyken kullanabileceğiniz mobil uygulamalara sahiptir. Daha fazla bilgi için daha akıllı planlama için en iyi takvim uygulamalarını veya en iyi paylaşılan takvim uygulamalarını görün.

Google Takvim

Chrome'da Google Takvim Ay Görünümü

Ne Seviyoruz

 • Takvimler için renk kodlaması.
 • Yeni etkinlikler eklemek çok kolay.
 • Mobil uygulamada çevrimdışı görüntüleme.
 • Takvimleri başkalarıyla paylaşın.

Neleri Sevmiyoruz

 • Çevrimdışı erişim yalnızca bir mobil cihazdan.
 • Olası güvenlik endişeleri.

Google Takvim, herkesle paylaşabileceğiniz, kullanımı kolay ücretsiz bir çevrimiçi takvimdir. Takvimlerinizde kimlerin değişiklik yapabileceğini ve bunları kimlerin görüntüleyebileceğini seçebilir veya Google takvimlerinizi tamamen gizli tutabilirsiniz. Ayrıca, takviminizdeki diğer etkinlikleri açıklamadan, kişileri tamamen özel bir takvimden tek tek etkinliklere davet edebilirsiniz. Zaten bir Gmail hesabınız varsa, Google Takvim’i kullanmak bağlantıyı açmak kadar basittir. Google Takvim’i paylaşmanın, senkronize etmenin, güncellemenin ve ona erişmenin ne kadar kolay olduğunu seveceksiniz. Ayrıca, Gmail iletilerinden etkinlikler yapmak gerçekten kullanışlıdır. Hatta Google Takvim’i web sitenize veya blogunuza yerleştirebilirsiniz.

Zoho Takvim

Google Chrome'da Zoho Takvim

Ne Seviyoruz

 • Son derece özelleştirilebilir.
 • Takvimi bir web sayfasına katıştırın.
 • Video eğitimleri mevcuttur.

Neleri Sevmiyoruz

 • Çevrimdışı görüntüleme PDF seçeneği takvim güncellemelerine izin vermez.
 • Kopyala ve yapıştır işlevi yok.

Zoho Takvim, mevcut bir ton seçenekle, istediğiniz kadar basit veya ayrıntılı olabilir, bu da onu kesinlikle en iyi ücretsiz çevrimiçi takvimlerden biri yapar. Bu, herkes için işe yarayabilir çünkü kendi çalışma haftanızı ve çalışma programınızı kendi yaşam tarzınıza uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Takvimlerinizi görüntülemenin ve yeni etkinlikler eklemenin birden çok yolu vardır ve Akıllı Ekle özelliği, etkinlikleri hızla oluşturmayı çocuk oyuncağı haline getirir. Takvimlerinizi bir web sayfası veya bir ICS dosyası aracılığıyla başkalarıyla paylaşabilir, ayrıca takviminizi çevrimdışı görüntülemek için bir PDF’ye kaydedebilirsiniz. Zoho Takvim’in içinden diğer takvimlere de abone olabilirsiniz (örneğin, arkadaşlar veya tatiller), böylece tüm bu etkinlikleri kendi takviminizin yanında görebilirsiniz.

Cozi Aile Organizatörü

Ay görünümünde Cozi takvimi

Ne Seviyoruz

 • Geniş, aktif aileler için mükemmel.
 • Sezgisel kullanıcı arayüzü.
 • Her aile üyesine farklı renk atanmıştır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Premium versiyona kıyasla ciddi şekilde sınırlıdır.
 • Ücretsiz sürüm reklam desteklidir.
 • Arama ve kişiler, ücretsiz takvimde kullanılamaz.

Ailenizdeki herkesi aynı sayfada tutmanın bir yolunu arıyorsanız, Cozi’deki aile organizatörüne bakın. Her aile üyesi için paylaşılan bir takvim ve bireysel takvimler sunarak etkinlikleri senkronize etmeyi ve gün, hafta ve ay boyunca neler olup bittiğini görmeyi kolaylaştırır. Paylaşılabilir takvimlerin yanı sıra, yapılacaklar listelerini ve alışveriş listelerini belirli aile üyelerine tek bir tıklamayla e-postayla veya kısa mesajla gönderebilirsiniz. Ayrıca tarifleri takviminize de kaydedebilirsiniz. Ücretsiz mobil uygulamalar, ev dışındayken bile size erişim sağlar. Halihazırda başka bir çevrimiçi takvim hizmeti kullanıyorsanız ancak Cozi’ye geçmek istiyorsanız, diğer takvimlerle nasıl kullanacağınızı öğrenin.

30 Kutu

30 kutu takvimi

Ne Seviyoruz

 • Düz dil girişlerini destekler.
 • Yinelenen etkinlikleri planlayın.
 • Vurgu ve organizasyon için renkli etiketler.
 • Takvimin tamamını, bir kısmını veya hiçbirini paylaşmayın.

Neleri Sevmiyoruz

 • Aynı anda iki olay planlanırsa uyarmaz.
 • Bare-bones web sitesi, kaydolmadan önce çok fazla bilgi sağlamaz.

30 Kutu takvimi, herkesin kolayca çevrimiçi bir takvim oluşturmasına ve kullanmasına olanak tanıyan basit bir tasarıma sahiptir. Bir tıklamayla etkinlikler oluşturun ve notlar, metin veya e-posta hatırlatıcıları, tekrar eden etkinlikler ve davetler ekleyin. Ayrıca, takvimin bir parçası olmayan bir yapılacaklar listesi de vardır, böylece onu yapmanız gereken şeylerle doldurabilirsiniz, ancak bir tarih belirlemek istemezsiniz. Etkinlikler yapılandırılabilir, böylece onları haftaya göre veya gündem görünümüyle bir listede görebilirsiniz. Ayrıca, kendilerine eklenmiş bir konuma sahip tüm etkinliklerinizin bir haritasını gösteren bir görünüm de vardır. Çevrimiçi takvim etkinliklerinizin günlük e-posta özetlerini almak istiyorsanız, 30 Kutu bunu da yapmanıza izin verir. Bu çevrimiçi takvim hakkında bahsetmeye değer başka bir şey de, etkinlik eklediğinizde, takvimden tarih seçerek aynı etkinliği birden çok güne ekleyebilmenizdir; bu, bazı daha popüler çevrimiçi takvim web siteleriyle bile yapamayacağınız bir şeydir. Takvimi RSS, iCal, salt okunur bir web sayfası veya hatta gömülebilir HTML kodu ile kendi web siteniz aracılığıyla başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Takvimi gün, hafta, ajanda veya ay görünümünde de yazdırabilirsiniz.