Skip to content

5 En İyi Ücretsiz Yinelenen Şarkı Bulucu

18 de Mayıs de 2021

Kusursuz bir hafızanız yoksa veya şarkılarınızın iyi düzenlenmiş bir listesini tutmadığınız sürece, kitaplığınızda en az bir kopya dosya ile karşılaşacaksınız. Tüm müzik kitaplığınızı dinleyerek yinelenen dosyaları bulmak pratik değildir. Yinelenen dosya bulucuları, müzik koleksiyonunuzu temizlemek ve kaybolan sabit disk alanını geri kazanmak için bu durumda kullanmak harikadır. Müziğiniz iTunes’da depolanıyorsa, başka bir program yüklemek yerine yinelenen dosyaları bulmak ve silmek için iTunes’u kullanın.

AllDup

Ne Seviyoruz

 • Aynı anda birden fazla klasörü tarayın.
 • Birden çok faktör kullanarak karşılaştırın.
 • ZIP ve RAR dosyalarının içini tarayın.

Neleri Sevmiyoruz

 • Başlamak zor olabilir.

AllDup, ücretsiz bir çift dosya bulucu için etkileyici bir dizi özellik içerir. Yalnızca benzer araçların premium sürümlerinde görülen seçeneklere sahip gibi görünüyor. Daha iyi özelliklerden bazıları, aynı anda birden çok klasör veya sabit sürücüde arama yapabilmeyi ve tüm kaynaklardan veya yalnızca aynı klasör içindeki dosyaları karşılaştırabilmeyi içerir. Bu hassasiyet düzeyi, bunu diğer yinelenen dosya buluculardan ayırır. Bunun da ötesinde, AllDup, dosyaları bayt bayt, dosya öznitelikleri ve diğer normal ölçütlerle (ad, uzantı ve boyut gibi) karşılaştırabilir. Dahası, RAR ve ZIP dosyalarının içini tarama, dosya türlerini ve klasörleri açıkça dahil etme veya hariç tutma ve yazılımdan çıkmadan müziği önizleme becerisidir. Bu yinelenen dosya bulucunun hem normal hem de taşınabilir bir sürümü var.

Yinelenen Temizleyici Ücretsiz

Duplicate Cleaner Free'de ses modunu kullanmaNe Seviyoruz

 • Birden çok dosya süresini tarayın.
 • Dosya aramanızı ayarlayın.
 • Neyi kaldırmak istediğinizi kontrol edin.

Neleri Sevmiyoruz

 • Ücretli bir sürümün denemesi.

Windows için bu ücretsiz yinelenen dosya tarayıcısı, MP3, M4A, M4P, WMA, FLAC, OGG, APE ve diğerleri gibi çeşitli müzik formatlarını derinlemesine tarama olanağına sahiptir. Arayüzünün kullanımı kolaydır ve aramanızda ince ayar yapmak için etkileyici bir seçenek yelpazesine sahiptir. Seçim asistanı, kriterlerinize göre dosyaları hızlıca silinmek üzere işaretlemek için özellikle kullanışlıdır. Ölçütler, sanatçı, başlık ve albüm gibi eşleşen ses etiketlerinin yanı sıra tür, uzunluk, yıl, herhangi bir yorum ve diğerlerini içerebilir. Aksi takdirde, aramanın yalnızca yinelenen ses verilerini aramasını ve herhangi bir etiketi göz ardı etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca dosyanın oluşturulma ve değiştirilme tarihini, boyutunu ve dosya uzantısını dikkate alan arama filtrelerini kullanabilir, ayrıca Sıkıştırma arşivlerinde arama yapabilirsiniz. Yinelenen Temizleyici bir sonuç listesi verdiğinde, neyi silmek istediğinizi işaretlemek için seçim asistanını kullanın. Bu seçeneklerden bazıları, en uzun, en küçük, en kısa ada sahip dosyayı tutmak ve hatta biri hariç her kopyayı silmek içerir. Bu program yalnızca profesyonel sürümün bir denemesidir. Bununla birlikte, tam yazılım olmasa da, grup 100 veya daha az dosya ile sınırlı olduğu sürece yinelenen dosyaları bulmanın ve kaldırmanın kolay bir yolu olarak işlev görür.

Benzerlik

Bulunan kopyalar için sonuçlar ekranıNe Seviyoruz

 • İyi organize edilmiş arayüz.
 • Birden çok biçimi destekler.
 • Dosya içeriğine göre karşılaştırır.

Neleri Sevmiyoruz

 • Arayüz oldukça çirkin.

Benzerlik, yinelenen müzik dosyalarını arayan mükemmel bir ücretsiz programdır. Ses dosyalarını ikili kalıplar yerine ses içeriğine göre karşılaştıran gelişmiş algoritmalar kullanır. Benzerlik ayrıca MP3 etiketlerine de bakar ve derin tarama için deneysel bir moda sahiptir. Sonuçlar, Sonuçlar sekmesinde gösterilir. Dosyaların ne kadar benzer olduğunu görmek için dosyaların spektrum veya sonogram analizini görmek gibi seçenekler için dosyalara sağ tıklayın. Program, MP3, WMA, OGG, FLAC, ASF, APE, MPC ve diğerleri gibi bir dizi kayıplı ve kayıpsız ses formatıyla uyumludur.

Yinelenen Müzik Dosyaları Bulucu

Yinelenenleri bulmak için arama klasörleri eklemeNe Seviyoruz

 • Kullanımı kolay.
 • Klasörleri ve alt klasörleri tarayın.

Neleri Sevmiyoruz

 • Yalnızca MP3.
 • Tarihli arayüz.
 • Winamp gerektirir.

Bu yinelenen dosya bulucu, eşleşen dosya adlarını, MP3 etiketlerini, CRC sağlama toplamlarını ve dosya boyutlarını arayarak müzik dosyalarını karşılaştırır. Ayarlar, programın hangi müzik dosyalarını taraması gerektiğine ve alt klasörlere bakıp bakmayacağına karar verdiğiniz yerdir. Program arayüzü bir bütün olarak süper güncel olmasa da, sonuçlar yan yana görüntülenir, böylece yinelenen dosyaların boyutunu ve adını karşılaştırabilir ve hangilerinin kalması veya gitmesi gerektiğini seçebilirsiniz. Yinelenen Müzik Dosyaları Bulucu, dosyalarınızı yönetmek için yerleşik bir araç setiyle birlikte gelir. Örneğin, kötü biçimlendirilmiş müzik dosyalarını şarkının meta verilerine bakarak ve dosyayı buna göre yeniden adlandırarak otomatik olarak yeniden adlandırabilir. Ayrıca hızlı bir etiket düzenleyici de vardır ve silmeden önce kontrol etmek için yinelenen dosyaları oynatabilirsiniz. Winamp kurulu değilse, program bundan şikayet eder, ancak favori medya oynatıcınızın kurulu olduğu yeri gösteren hızlı bir yeniden yapılandırma bunu düzeltir.

Kolay Yinelenen Bulucu

Kolay Yinelenen Bulucu

Ne Seviyoruz

 • Kullanımı kolay.
 • Birden çok sürücüyü ve klasörü tarayın.
 • Tarama sonuçlarını kaydedin.

Neleri Sevmiyoruz

 • Bazıları için çok basit olabilir.

Bu yinelenen dosya bulucu, adına sadık kalır. Kullanımı çok kolaydır. Sihirbaz her adımda size rehberlik eder ve yolunuza çıkan bir sürü kafa karıştırıcı seçenek yoktur. Taramaya dahil edilmesi gereken ve dahil edilmemesi gereken klasörleri veya sabit sürücüleri, araması ve aramaması gereken dosya türlerini ve sonuçları daha da azaltmak için maksimum ve minimum dosya boyutunu seçerek başlayın. Sonuçları görmek ve yinelenen müziği silme seçeneklerini bulmak için sihirbaza tıklayın. Örneğin, en yeni veya en eski sürümü otomatik olarak tutabilir veya istemediğinizi manuel olarak silebilirsiniz. Hatta yinelenen listeyi bir DUP dosyasına kaydedebilir, böylece daha sonra yeniden taramak zorunda kalmadan yeniden açabilirsiniz.