Skip to content

503 Hizmet Kullanılamıyor

18 de Nisan de 2021

503 Hizmet Kullanılamıyor hatası, web sitesinin sunucusunun şu anda mevcut olmadığı anlamına gelen bir HTTP durum kodudur. Çoğu zaman, sunucunun çok meşgul olması veya üzerinde bakım yapıldığı için oluşur.

Web Yöneticisi misiniz? Bakın Kendi Sitenizde 503 Hatalarını Düzeltme ne yapacağınızdan emin değilseniz bakmanız gereken bazı şeyler için sayfanın alt kısmındaki bölüme bakın. Bir 503 hata mesajı, göründüğü web sitesi veya onu oluşturan sunucu yazılımı tarafından özelleştirilebilir, bu nedenle onu görebileceğiniz yollar değişebilir. büyük ölçüde. 503 Service Unavailable hataları, Windows 10, Windows XP, macOS, Linux vb. Dahil olmak üzere herhangi bir işletim sistemindeki herhangi bir tarayıcıda görünebilir … hatta akıllı telefonunuz veya diğer geleneksel olmayan bilgisayarlar. İnternet erişimi varsa, belirli durumlarda 503 görebilirsiniz.

503 Hatasını Nasıl Görebilirsiniz

“Hizmet kullanılamıyor” hatasını görebileceğiniz en yaygın yöntemler şunlardır:

 • 503 Hizmet Kullanılamıyor
 • 503 Hizmet geçici olarak kullanılamıyor
 • Http / 1.1 Hizmeti Kullanılamıyor
 • HTTP Sunucusu Hatası 503
 • Hizmet Kullanılamıyor – DNS Hatası
 • 503 Hatası
 • HTTP 503
 • 503 HTTP Hatası
 • Hata 503 Hizmet Kullanılamıyor
 • Hata 503 Arka uç getirme başarısız oldu

503 Hizmet Kullanılamıyor hatası, tıpkı web sayfalarında olduğu gibi tarayıcı penceresinin içinde görüntülenir. Microsoft IIS kullanan siteler, 503 Hizmet Kullanılamıyor hatasının nedeniyle ilgili daha spesifik bilgiler sağlayabilir. 503, de olduğu gibi HTTP Hatası 503.2 – Hizmet Kullanılamıyoryani Eşzamanlı istek sınırı aşıldı. Görmek 503 Hatasını Görmenin Diğer Yolları tüm liste için sayfanın altına yakın.

503 Hizmet Kullanılamayan Hatası Nasıl Onarılır

503 Hizmet Kullanılamıyor hatası, sunucu tarafında bir hatadır, yani sorun genellikle web sitesinin sunucusuyla ilgilidir. Bilgisayarınızda 503 hatasına neden olan bir tür sorun olabilir, ancak bu olası değildir.

Sınıfın önünde 503 Hatası alan bir öğretmenin çizimi

Cankurtaran / Jie En Lee
Her şeye rağmen deneyebileceğiniz birkaç şey var:

 1. Yeniden yükle / yenile düğmesini tıklayarak veya düğmesine basarak adres çubuğundan URL’yi yeniden deneyin. F5 veya Ctrl + R. 503 Hizmet Kullanılamıyor hatası, başka bir bilgisayarda bir hata olduğu anlamına gelse de, sorun muhtemelen yalnızca geçicidir. Bazen sayfayı tekrar denemek işe yarayacaktır. Çevrimiçi bir satın alma için ödeme yaparken 503 Hizmet Kullanılamıyor hata mesajı görüntülenirse, birden çok ödeme denemesinin birden çok sipariş ve birden çok ücret oluşturmasıyla sonuçlanabileceğini unutmayın! Çoğu ödeme sistemi ve bazı kredi kartı şirketleri bu tür şeylere karşı korumaya sahiptir, ancak yine de farkında olunması gereken bir şeydir.

 2. Yönlendiricinizi ve modeminizi ve ardından bilgisayarınızı veya cihazınızı yeniden başlatın, özellikle de Hizmet Kullanılamıyor – DNS Hatası hata. 503 hatası hala büyük olasılıkla ziyaret ettiğiniz web sitesinin hatası olsa da, yönlendiricinizdeki veya bilgisayarınızdaki DNS sunucusu yapılandırmalarında her ikisinin de basit bir şekilde yeniden başlatılmasının düzeltebileceği bir sorun olabilir. Ekipmanınızı yeniden başlatmak 503’ü düzeltmediyse DNS Hatası hatası, DNS sunucularının kendisiyle ilgili geçici sorunlar olabilir. Bu durumda, Ücretsiz ve Genel DNS Sunucuları listemizden yeni DNS sunucuları seçin ve bunları bilgisayarınızda veya yönlendiricinizde değiştirin.

 3. Diğer bir seçenek de yardım için doğrudan web sitesiyle iletişime geçmektir. Site yöneticilerinin 503 hatasını zaten biliyor olma ihtimali yüksektir, ancak onlara bildirmek veya sorunun durumunu kontrol etmek kötü bir fikir değildir. Çoğu sitenin destek tabanlı sosyal ağ hesapları vardır ve bazılarının telefon numaraları ve e-posta adresleri bile vardır. 503 hatası veren web sitesi popüler bir web sitesiyse ve tamamen kapalı olabileceğini düşünüyorsanız, web sitesinin URL’sini Freshping’s gibi bir hizmete takarak web sitesinin kapalı olup olmadığını kontrol edin. Oturuyorum. Akıllı bir Twitter araması genellikle size de cevap verebilir. Aramayı deneyin #websitedown Twitter’da değiştiriliyor İnternet sitesi #facebookdown veya #youtubedown gibi site adıyla. Büyük bir sitedeki bir kesinti, genellikle Twitter’da çok fazla konuşmaya neden olur.

 4. Daha sonra gel. 503 Hizmet Kullanılamıyor hatası, çok popüler web sitelerinde yaygın bir hata mesajı olduğundan, ziyaretçilerin trafiğinde büyük bir artış (bu sizsiniz!) Sunucuları bunalttığında, genellikle beklemek en iyi seçeneğinizdir. Açıkçası, bu bir 503 hatası için en olası “düzeltme” dir. Giderek daha fazla ziyaretçi web sitesinden ayrıldıkça, sizin için başarılı bir sayfa yükleme şansı artar.

Kendi Sitenizde 503 Hatalarını Düzeltme

Piyasada pek çok farklı web sunucusu seçeneği varken hizmet olabilir kullanım dışı, eğer siteniz kullanıcılarınıza 503 veriyorsa, basit bir “yapılacak şey” yoktur. Bununla birlikte, bir problem aramaya başlamak için kesinlikle bazı yerler vardır … ve sonra umarız bir çözümdür. Mesajı tam anlamıyla alarak başlayın – bir şey mi düştü? Çalışan işlemleri yeniden başlatın ve bunun yardımcı olup olmadığına bakın. Bunun ötesinde, bir şeyin aksamış olabileceği çok açık olmayan yerlere bakın. Uygulanabildiği yerlerde, bağlantı sınırları, bant genişliği daraltma, genel sistem kaynakları, tetiklenmiş olabilecek arıza korumaları vb. Gibi şeylere bakın. Web siteniz için büyük olasılıkla “iki kenarlı iki ucu keskin kılıç”, aniden olabilir çok, çok popüler. Sitenizin işlemek için tasarlandığından daha fazla trafik almak, neredeyse her zaman bir 503’ü tetikler. Ancak, 503 hatası, kötü niyetli bir hizmet reddi (DoS) saldırısının sonucu da olabilir. Öyleyse, web sitenizi barındıran şirketle iletişime geçmek, bunun tekrar olma olasılığını azaltmak veya gelecekte bir başkasına daha iyi hazırlanmak için atılabilecek adımları tartışmak akıllıca olacaktır. Kasıtsız bir DoS saldırısı bile, sunucudaki bir virüsün kullanılabilir sistem kaynaklarını emdiği ve sunucuyu 503 hatasına neden olacak kadar yavaşlattığı durumlarda gerçekleşebilir.

503 Hatasını Görmenin Diğer Yolları

İnternete doğası gereği erişen Windows uygulamalarında, bir 503 hatası geri dönebilir. HTTP_STATUS_SERVICE_UNAVAIL hata ve belki de Servis geçici olarak aşırı yüklendi İleti. Windows Update ayrıca bir HTTP 503 hatası da bildirebilir, ancak hata kodu 0x80244022 olarak veya bir WU_E_PT_HTTP_STATUS_SERVICE_UNAVAIL İleti. Daha az yaygın mesajlardan bazıları şunlardır: 503 Kota Aşımı ve Bağlantı Başarısız (503), ancak yukarıdaki sorun giderme aynı şekilde geçerlidir. 503 hatasını bildiren web sitesi Microsoft’un IIS web sunucusu yazılımını çalıştırıyorsa, aşağıdakilerden biri gibi daha spesifik bir hata mesajı alabilirsiniz:

IIS 503 Hataları
Durum kodu Nedeni İfade
503.0 Uygulama havuzu kullanılamıyor
503.2 Eşzamanlı istek sınırı aşıldı
503.3 ASP.NET kuyruğu dolu
503.4 FastCGI kuyruğu dolu

503 Hizmeti Kullanılamıyor Gibi Hatalar

503 Hizmet Kullanılamıyor hatası, sunucu tarafı bir hatadır ve bu nedenle, diğerleri arasında 500 Dahili Sunucu Hatası, 502 Bozuk Ağ Geçidi hatası ve 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası gibi diğer sunucu tarafı hatalarıyla çok ilgilidir. Diğerlerinin yanı sıra, yaygın 404 Bulunamadı hatası gibi birkaç istemci tarafı HTTP durum kodu da mevcuttur. Lifewire’dan daha fazlası

 • Bir kişinin bir web sitesini yavaş yavaş sunarak 504 hatasıyla sonuçlanan bir örneği.

  504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası

 • Ekranda 403 hatası olan bir kişi ve dizüstü bilgisayar resmi

  403 Yasaklı Hata Nasıl Onarılır

 • 502 Hatalı Ağ Geçidi hata resmini düzeltmenin yolları

  502 Hatalı Ağ Geçidi Hatası

 • İnternette 404 bağlantı hatasına neden olan kopuk bağlantıların resmi.

  400 Hatalı İstek Hatası Nasıl Onarılır

 • 500 Dahili Sunucu Hatasına bakan bir adamın resmi.

  500 Dahili Sunucu Hatası

 • HTTP hatası

  501 HTTP Durum Kodu Hatası: Nedir ve Nasıl Onarılır

 • Ekranda 404 Hata Sayfası olan bir dizüstü bilgisayar resmi

  404 Sayfa Bulunamadı Hatası Nasıl Onarılır

 • Bir dizüstü bilgisayarda 401 hatası alan hayal kırıklığına uğramış bir kişinin resmi

  401 Yetkisiz Hata Nasıl Onarılır

 • Bir dizüstü bilgisayar, Google'ın çalışmadığını belirten bir Google hata mesajı görüntüler.

  Google Down mı … Yoksa Sadece Siz Misiniz?

 • Birlikte Tv izlerken kanepede oturan bir çift

  Disney Plus Aşağı mı … Yoksa Siz Misiniz?

 • Bir bilgisayarda 408 İstek Zaman Aşımına bakan hayal kırıklığına uğramış bir kişinin resmi

  408 İstek Zaman Aşımı Hatası Nasıl Onarılır

 • Kanepede yatan aynı cinsiyetten bir kadın çift TV izlerken

  Discovery Plus Hata Kodu 504 Nasıl Onarılır

 • Bir ikili kod dizisindeki Kelime HATASI

  En Yaygın 7 Çevrimiçi Hata Kodu

 • Uzaktan kumandayı tutarken ekran dışındaki bir TV'de sıkılmış görünen oturan bir kadın

  Discovery Plus Fallback Hata Kodu Nasıl Onarılır

 • DNS sunucusu hatalarına bağlanılamıyor

  DNS Sunucusunun Yanıt Vermeyen Hataları Nasıl Onarılır

 • Bir kafede, üstünde yüzen bir Facebook simgesiyle cihazlarına şaşkın bakan birkaç kişi

  Facebook’un Kapalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Cankurtaran

Bizi takip edin

 • Facebook

 • Hakkımızda
 • Reklam Verin
 • Gizlilik Politikası
 • Çerez politikası
 • Kariyerler
 • Yazım Yönergeleri
 • İletişim
 • Kullanım Şartları
 • AB Gizliliği
 • California Gizlilik BildirimiGizlilik Haklarınız

Lifewire ve üçüncü taraf ortaklarımız tanımlama bilgileri kullanır ve bir cihazda bilgi depolama ve / veya bu bilgilere erişme, kişiselleştirilmiş reklamlar görüntüleme ve içerik ölçümü, hedef kitle anlayışı ve ürün geliştirme izninize bağlı olarak benzersiz tanımlayıcılar gibi kişisel verileri işler. Meşru menfaatin kullanıldığı durumlarda itiraz etme hakkınız da dahil olmak üzere hayateli.com için onay seçeneklerinizi değiştirmek veya geri çekmek için aşağıya tıklayın. İstediğiniz zaman, herhangi bir sayfanın altındaki “AB Gizliliği” bağlantısını kullanarak ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu seçimler global olarak ortaklarımıza bildirilecek ve tarama verilerini etkilemeyecektir. İş Ortakları Listesi (satıcılar)

Biz ve ortaklarımız verileri şu amaçlarla işleriz:

Tanımlama için cihaz özelliklerini aktif olarak tarayın. Kesin coğrafi konum verilerini kullanın. Bir cihazda bilgi depolayın ve / veya bunlara erişin. Kişiselleştirilmiş içeriği seçin. Kişiselleştirilmiş bir içerik profili oluşturun. Reklam performansını ölçün. Temel reklamları seçin. Kişiselleştirilmiş bir reklam profili oluşturun. Kişiselleştirilmiş reklamları seçin. Kitle içgörüleri oluşturmak için pazar araştırması uygulayın. İçerik performansını ölçün. Ürünleri geliştirin ve iyileştirin. İş Ortakları Listesi (satıcılar)