Skip to content

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası

12 de Nisan de 2021

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, bir sunucunun web sayfasını yüklemeye veya tarayıcı tarafından başka bir isteği doldurmaya çalışırken erişmekte olduğu başka bir sunucudan zamanında yanıt almadığı anlamına gelen bir HTTP durum kodudur. Başka bir deyişle, 504 hataları genellikle, mesajı aldığınız web sitesinin kontrol edemediği ancak güvendiği farklı bir bilgisayarın yeterince hızlı iletişim kurmadığını gösterir.

Cankurtaran / Ashley Nicole DeLeon
Web Yöneticisi misiniz? Bakın Kendi Sitenizde 504 Hatalarını Düzeltme Sonunuzda göz önünde bulundurmanız gereken bazı şeyler için sayfanın alt kısmındaki bölümü inceleyin. 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, hiç internet tarayıcısı, açık hiç işletim sistemi ve hiç cihaz. Bu, hatayı Android veya iPhone telefonunuzda veya tabletinizde, Mac’te Safari’de, Windows 10’da (veya 8 veya 7, …) Chrome’da vb. Almanın mümkün olduğu anlamına gelir.

504 Hatasını Nasıl Görebilirsiniz

Tek tek web sitelerinin “ağ geçidi zaman aşımı” hatalarını nasıl göstereceklerini özelleştirmelerine izin verilir, ancak aşağıda, birinin yazıldığını görmenin en yaygın yolları şunlardır:

 • 504 Geçidi Zaman Aşımı
 • HTTP 504
 • 504 HATASI
 • Ağ Geçidi Zaman Aşımı (504)
 • HTTP Hatası 504 – Ağ Geçidi Zaman Aşımı
 • Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası

Bir 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, tıpkı normal web sayfalarında olduğu gibi, internet tarayıcısı penceresinin içinde görünür. Bir sitenin tanıdık başlıkları ve altbilgileri ve sayfada güzel, İngilizce bir mesaj olabilir veya büyük bir sayfa ile tamamen beyaz bir sayfada görünebilir. 504 tepede. Web sitesi onu nasıl gösterirse göstersin, hepsi aynı mesaj.

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatalarının Nedenleri

Çoğu zaman, 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, diğer sunucuların “zaman aşımına uğradığı” kadar uzun sürdüğü, muhtemelen kapalı olduğu veya düzgün çalışmadığı anlamına gelir. Bu hata genellikle internetteki sunucular arasındaki bir ağ hatası veya gerçek bir sunucuyla ilgili bir sorun olduğundan, sorun muhtemelen bilgisayarınızda, cihazınızda veya internet bağlantınızda değil. Bununla birlikte, her ihtimale karşı deneyebileceğiniz birkaç şey var:

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Hatası Nasıl Onarılır

 1. Yenile / yeniden yükle düğmesini seçerek ve düğmesine basarak web sayfasını yeniden deneyin. F5veya URL’yi adres çubuğundan tekrar denemek. 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, kontrolünüz dışında bir hata bildiriyor olsa da, bu yalnızca geçici olabilir.

 2. Tüm ağ cihazlarınızı yeniden başlatın. Modeminiz, yönlendiriciniz, anahtarlarınız veya diğer ağ donanımınızla ilgili geçici sorunlar, gördüğünüz 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı sorununa neden olabilir. Sadece bu cihazları yeniden başlatmak yardımcı olabilir. Sen sırayla dönerken kapalı bu cihazlar önemli değil, onları geri çevirme sıranız açık dır-dir. Genel olarak, cihazları dışarıdan açmak istersiniz. Bunun ne anlama geldiğinden emin değilseniz, tam bir eğitim için bu adımın başındaki bağlantıya bakın.

 3. Tarayıcınızdaki veya uygulamanızdaki proxy sunucusu ayarlarını kontrol edin ve doğru olduklarından emin olun. Yanlış proxy ayarları 504 hatalarına neden olabilir.

  Windows 10'da proxy ayarları

  Windows 10 Proxy Ayarları.

  Çoğu bilgisayarda proxy ayarları yoktur, bu nedenle sizinki boşsa, bu adımı atlayın. Aralarından seçim yapabileceğiniz güncellenmiş, saygın proxy sunucuları listesi için Proxy.org’a bakın.

 4. DNS sunucularınızı değiştirin, özellikle ağınızdaki tüm cihazlar aynı hatayı alıyorsa. Gördüğünüz 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, kullanmakta olduğunuz DNS sunucularındaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Daha önce değiştirmediyseniz, şu anda yapılandırdığınız DNS sunucuları muhtemelen ISS’niz tarafından otomatik olarak atananlardır. Aralarından seçim yapabileceğiniz diğerleri kullanımınız için mevcuttur. Seçenekleriniz için Ücretsiz ve Genel DNS Sunucuları listemize bakın.

 5. Bu noktaya kadar hiçbir şey işe yaramadıysa, web sitesine başvurmak muhtemelen yapılacak en iyi şeydir. Web sitesi yöneticilerinin, farkında olduklarını varsayarak 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatasının kök nedenini halihazırda düzeltmek için çalışıyor olma ihtimali yüksektir, ancak bunlarla temasa geçmenin yanlış bir tarafı yoktur. Çoğu büyük sitenin, hizmetlerini desteklemek için kullandıkları sosyal ağ hesapları vardır ve hatta bazılarının telefon numaraları ve e-posta adresleri vardır. Web sitesi herkes için 504 hatası veriyor gibi görünmeye başladıysa, sitenin kesintisi hakkında gerçek zamanlı bilgiler için Twitter’da arama yapmak genellikle yararlıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu şunu aramaktır: #websitedown Twitter’dan. Örneğin, Facebook kapalı olabilirse, #facebookdown araması yapın.

 6. İnternet servis sağlayıcınızla iletişime geçin. Bu noktada, yukarıdaki tüm sorun giderme işlemlerini izledikten sonra, gördüğünüz 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımının, ISS’nizin sorumlu olduğu bir ağ sorunundan kaynaklanan bir sorundur.

 7. Daha sonra gel. Bu noktada tüm seçeneklerinizi tüketmişsinizdir ve 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası ya web sitesinin ya da ISS’nizin elindedir. Siteyi düzenli olarak tekrar kontrol edin. Hiç şüphe yok ki yakında tekrar çalışmaya başlayacak.

Kendi Sitenizde 504 Hatalarını Düzeltme

Çoğu zaman bunun değil senin hatan, ama bu kullanıcının da değil. Sunucunuzun, uygulamalarınızın erişmesi gereken tüm etki alanlarını düzgün bir şekilde çözüp çözemediğini kontrol ederek başlayın. Çok yoğun trafik, sunucunuzun 504 hatası sunmasına neden olabilir, ancak 503 muhtemelen biraz daha doğru olacaktır. Özellikle WordPress’te, 504 Geçidi Zaman Aşımı mesajlar bazen bozuk veritabanları nedeniyledir. WP-DBManager’ı kurun ve ardından “DB’yi Onar” özelliğini ve ardından “DB’yi Optimize Et” özelliğini deneyin ve bunun yardımcı olup olmadığına bakın. Ayrıca, özellikle WordPress’i yeni yüklediyseniz, HTACCESS dosyanızın doğru olduğundan emin olun. Son olarak, barındırma şirketinizle iletişime geçmeyi düşünün. Web sitenizin geri döndüğü 504 hatası, kendi taraflarında çözmeleri gereken bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

504 Hatasını Görmenin Diğer Yolları

Windows Update’te alındığında bir Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatası, bir 0x80244023 hata kodu veya mesaj oluşturur WU_E_PT_HTTP_STATUS_GATEWAY_TIMEOUT. İnternete doğası gereği erişen Windows tabanlı programlarda, 504 hatası küçük bir iletişim kutusunda veya aşağıdaki pencerede görünebilir. HTTP_STATUS_GATEWAY_TIMEOUT hata ve / veya bir Ağ geçidi beklenirken istek zaman aşımına uğradı İleti. Daha az yaygın bir 504 hatası Ağ Geçidi Zaman Aşımı: Proxy sunucusu, yukarı akış sunucusundan zamanında yanıt alamadı, ancak sorun giderme (yukarıda) aynı kalır.

504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı Gibi Hatalar

Bir dizi hata mesajı 504 Ağ Geçidi Zaman Aşımı hatasına benzer çünkü bunların tümü sunucu tarafı. Birkaçı, diğerlerinin yanı sıra 500 Dahili Sunucu Hatası, 502 Bozuk Ağ Geçidi hatası ve 503 Hizmet Kullanılamıyor hatasını içerir. Sunucu tarafı olmayan HTTP durum kodları da vardır, bunun yerine müşteri tarafı, yaygın olarak görülen 404 Bulunamadı hatası gibi. Bunların hepsini HTTP Durum Kodu Hataları sayfamızda görebileceğiniz birkaç tane daha var.