Skip to content

8 Olağanüstü İlginç Chi-Fi Tube Ses Ürünleri

6 de Mayıs de 2021

“Çin” ve “yüksek kaliteli” nin bir karışımı olan Chi-Fi, Çin’den ucuza yapılmış, tüp tabanlı ses elektroniğine atıfta bulunur. Amerikalı veya Avrupalı ​​bir üreticinin tipik bir vakumlu tüp amplifikatörünün binlerce dolar olduğu durumlarda, benzer bir Chi-Fi modelinin maliyeti yalnızca yüzlerce olabilir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu ucuz küçük ses aygıtları takipçilerin ilgisini çekti. Chi-Fi ürünlerinin yapım kalitesi genellikle çok yüksek olmasa da, estetik açıdan çeşitlidirler – koleksiyoncuların öğeleri olmalarının temel nedenlerinden biridir. Stil nadiren aynıdır çünkü endüstriyel tasarım her zaman düşük maliyetli üreticilerin taklit etmek istediği son şey gibi görünür. Özellikler, ses kalitesi ve performans söz konusu olduğunda benzer düzeyde bir mizaç vardır. (Diğer amfilerle nasıl karşılaştırıldığını görmek için Music Angels Mengyue Mini entegre tüp amplifikatörünü inceledik.) Bazı Kuzey Amerikalı satıcılar Chi-Fi ürünlerini ithal ederken (özellikle Dared, GemTune ve Yaqin markaları altında) birçok Chi-Fi ürünü doğrudan Çin’den sevk edilecektir. Gönderim bedeli genellikle 100 $ ‘a kadar çıkabilir ve birkaç aya kadar uzayabilir. Ve sevkiyatın yapılacağının garantisi bile yok. Bununla birlikte, Amazon ve eBay’de çok sayıda Chi-fi ürünü bulabilirsiniz, bu nedenle önce bu siteleri kontrol etmeye değer. İşte en sevdiğimiz Chi-fi amfi ve hoparlörlerimizden sekiz tanesi. Bunlardan herhangi birini satın almak için bulabileceğinizi garanti edememize rağmen, buna bakmak yine de eğlencelidir.

Meixing MC5S 5 Kanallı Tüp Amplifikatörü

Meixing Ses
Meixing MC5S sadece kötü şöhretli bir Detroit proto-punk grubunun adını almasıyla değil, aynı zamanda ev sineması ve surround ses için tasarlanmış gördüğümüz ilk tüp amfilerden biridir. Kanal başına iki büyük KT90 tüpü ile Meixing MC5S, kanal başına 70 W olarak derecelendirilmiştir. Şirketin web sitesinden söylemek zor, ancak bu amplifikatör görünüşe göre güç kaynağına ayrı bir muhafaza içinde sahip. MC5S’nin performansı hakkında spekülasyon yapmak zor olsa da, 10 KT90, beş ECC83 ve beş ECC82, neredeyse kesinlikle şimdiye kadarki en sıcak ev sineması amfilerinden birini yaratabilir.

Matisse Fanmusic MTS-623 6N3 Ses İşlemcisi

Matisse Fanmusic MTS-623 6N3 Ses İşlemcisi

Fanmusic
Ses İşlemcisi ve Fanmusic nedir? Web sayfasını hızlıca okuduktan sonra (ve bazı eğitimli tahmin çalışmaları), MTS-623’ün bir tüp tampon aşaması olduğunu anlıyoruz – temelde CD çalarların ve diğer katıların sesini “ısıtmak” için tasarlanmış birkaç 6N3 tüplü bir ön amfi -devlet kaynak cihazları.

Audioromy FU29 entegre amplifikatör

Audioromy FU29 Entegre Amplifikatör

Odyoromi
Ciddi bir tüp amplifikatörün (ve gerçekten adanmış bir audiophile) işareti, alışılmış KT88’ler, EL34’ler ve 300B’lerin ötesinde egzotik çıkış tüplerinin kullanılmasıdır. Audioromy markası altındaki bu model, görünüşe göre orijinal olarak yayın vericilerinde kullanılmak üzere tasarlanmış FU29 tüpünü kullanıyor. Her tüp aslında bir arada iki tüptür ve bu, 12AX7 gibi preamp tüplerinde yaygın bir düzenlemedir, ancak bir ses güç tüpünde son derece nadir görülen bir şeydir. Bu tüpü veya ona benzer bir tüpü daha önce yüksek kaliteli amplifikatörlerde görmüştük, ancak bu tür amplifikatörler düşük beş rakamda bir maliyet taşıyabilir. Buradaki Audioromy modeli, saf Sınıf A kanal başına 30 W olarak derecelendirilmiştir.

Cesur MP-6 Bluetooth amplifikatör

Dared MP-6 Bluetooth Amplifikatörü

Cesur
Dared MP-6, kanal başına 40 watt’lık bir katı hal amplifikatörü besleyen, karşılıksız küçük sinyal 6N2P tüplerinin dağınık bir şekilde bulunduğu bir tüp / transistör hibritidir. Bir çift hoparlörü bağladığınızda, telefonunuzdan, tabletinizden veya dizüstü bilgisayarınızdan Bluetooth aracılığıyla ses akışı gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayarınızı doğrudan USB aracılığıyla veya ön 3,5 mm ses jakından bir kulaklık seti ile de bağlayabilirsiniz. Tüm bunları ön paneldeki güç ölçeri izlerken yapabilirsiniz.

Qinpu S-2 korna hoparlörler

Qinpu S-2 Horn Hoparlörler

Qinpu
Ne yazık ki, havalı ses donanımı sevenler için (ama belki de iyi ses sevenler için mutlu bir şekilde), Chi-Fi çok fazla hoparlör sunmuyor. Bununla birlikte, Qinpu S-2 piyasadaki birkaç ilginç modelden biridir – sadece görünüşü için de olsa. Üç kelime: eski korna hoparlörler. Fotoğraflardan, 9 inç yüksekliğindeki hoparlörün, altında 2 inçlik yüksek gezinimli bir woofer bulunan bir boynuzun içine monte edilmiş 1 inçlik bir kubbe tweeter’a sahip olduğu görülüyor. Askeri yeşil (gösterilmektedir) veya parlak kırmızı arasında seçim yapabilirsiniz. Qinpu’nun Q-2 hibrit tüp / transistör amplifikatörünü kontrol etme fırsatımız oldu ve sadece 2 watt’tan topladığı sesten oldukça etkilendik. Yaklaşık 200 $ ‘a bir çift alabilirsiniz.

Meixing MingDa MC-08PPA Vakum Tüplü Fono Sahnesi

Meixing MingDa MC-08PPA Vakum Tüplü Fono Sahnesi

Meixing
Tam olarak anlamadığımız nedenlerden dolayı, neredeyse tüm Chi-fi ürünleri tüpe entegre amplifikatörlerdir. Böyle retro odaklı bir alanın vinil kayıtları daha çok kucaklayacağını düşünebilirsiniz, ancak hayır. Aslında bulabildiğimiz tek ilginç Chi-fi fono preampı Meixing MingDa MC-08PPA’dır. Şu anda 800 $ ‘ın kuzeyindeki bir fiyata, uygun fiyatlı olmaktan çok uzak. Adil olmak gerekirse, MC-08PPA’nın yapım kalitesi, tasarım biraz sevimsiz olsa bile, çoğu Chi-Fi ürününden daha iyi görünüyor, ancak bakmak kesinlikle eğlenceli.

Dared Imperial Serisi DL-2000 Preamp

Dared Imperial Serisi DL-2000 Preamp

Cesur
Her ne sebeple olursa olsun, Chi-Fi üreticileri ön amfiyi tam olarak benimsememişler ve tek bir şasi içinde yer alan ön amfi ve amfi ile entegre amfilere odaklanmayı tercih etmişlerdir. Ancak, Dared Imperial Series DL-2000’i bulduk. Bu ünite, bazı klasik preamp tüplerini (çift 12AX7’ler ve bir 12AT7) paketler ve hatta birçok modern tüp ürününde kullanılan katı hal doğrultucu köprü yerine gerçek bir 5Z4P tüp doğrultucuya sahiptir. DL-2000 ayrıca, herhangi bir bilim kurgu filminde tam anlamıyla evde görünecek, kazanan bir tasarıma sahiptir. Ne yazık ki, bir Amerikan veya Avrupalı ​​üreticinin tipik bir preamplifikatörü gibi fiyatlandırılıyor.

Wistao Technology WVT2015 Hi-Fi Entegre Amplifikatör

Wistao Teknolojisi WVT2015 Hi-Fi Entegre Amplifikatör

Wistao Teknolojisi
Wistao Technology WVT2015, jet çağı havasına sahip bir ses ürünüdür. Bu, iki de rigueur 6N3 preamp tüpüne ve kanal başına 60 watt’lık bir katı hal güç amplifikatörüne sahip bir hibrit amplifikatördür. Wistao WVT2015, Chi-Fi amplifikatörleri ile aşırı bir lüks olan üç stereo girişe sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda dijital ses dosyalarını çalabilmeniz için bir USB bağlantı noktası ve SD kart yuvasına sahiptir. WVT2015’ten kesinlikle beklediğiniz bir şey, çoğu ses donanımından yapamazsınız: İnsanlar size bunun ne olduğunu soracaklar.