Skip to content

ACB Dosyası Nedir?

22 de Mayıs de 2021

ACB dosya uzantısına sahip bir dosya, bir Adobe Photoshop Color Book dosyasıdır. Bir görüntüyü yazdırmak yerine onu ekranda kullanmak gibi belirli renk standartlarına uymanın kolay bir yolunu sağlamak için kullanılırlar. AutoCAD Color Book dosyaları da ACB uzantısını kullanır. Bu tür dosyalar, AutoCAD bilgisayar destekli tasarım yazılımının yüzeyleri ve çizgileri doldurmak için kullanabileceği renk koleksiyonlarını depolar. Bir şirketin tüm tasarımlarında kullanabileceği bir renk şablonu oluşturmak için kullanışlıdırlar. ACB ayrıca AOL tarafından yazılım kurulumları için kullanılan bir arşiv dosyası formatı için kullanılan uzantıdır. ACB, bu durumda, kısaltması AOL Kabin Başlatıcı.

ACB Dosyası Nasıl Açılır

Adobe Photoshop Color Book ACB dosyaları, Adobe Photoshop’un yanı sıra Adobe’nin InDesign ve Illustrator yazılım programlarıyla birlikte kullanılır. Photoshop, birkaç ACB dosyasını klasörün altındaki varsayılan yükleme dizininde depolar Ön Ayarlar Renkli Kitaplar . Photoshop ile birlikte verilen renk kataloglarından bazıları FOCOLTONE, HKS, TRUMATCH, TOYO ve PANTONE’dur. Bu ACB dosyalarından birini veya yukarıda belirtilen klasörde başka herhangi birini kullanmak için Photoshop’un Renk seçici araç (ön plandan veya üzerindeki arka plan renk örneğinden Araçlar panel; örtüşen iki renge sahip bir araçtır). Adlı düğmeyi seçin Renk Kitaplıkları ve ardından ACB dosyasını seçin. Kitap: Aşağıya doğru açılan menü. Autodesk AutoCAD, o program tarafından kullanılan AutoCAD Color Book ACB dosyalarını açar. AutoCAD Color Book Editor’ı kullanarak AutoCAD için kendi ACB dosyanızı oluşturabilirsiniz. ACB dosyalarını Destek Renk AutoCAD’in kurulum dizininin klasörü. AutoCAD Color Book dosyaları XML formatında saklanır; bu, her rengin RGB değerlerini görmek için herhangi bir metin düzenleyiciyi kullanabileceğiniz anlamına gelir. AOL Cab Launcher dosyalarına gelince, AOL yazılımının bir programın kurulum aşamasında kullandığı ZIP veya RAR gibi bir arşiv formatı olması muhtemeldir. ACB dosyanızın bu amaçla kullanıldığını düşünüyorsanız, 7-Zip gibi bir dosya çıkarma yardımcı programı ile açmayı deneyebilirsiniz. ACB uzantısını kullanan nispeten yaygın birkaç biçim olduğunu göz önünde bulundurarak, Windows’un bu tür dosyalara çift tıkladığınızda veya çift dokunduğunuzda açılacak şekilde yapılandırıldığını görebilirsiniz. değil istediğiniz biri. Bu durumda, Windows’ta dosya ilişkilerini istediğiniz programla değiştirmek mümkündür.

ACB Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Windows için ücretsiz komut satırı aracı ACB2XML, her bir renk kitabının açıklık ve renklilik değerlerini görebilmeniz için bir Adobe Photoshop Color Book dosyasından bir XML dosyası oluşturabilir. Bunu yapmak için, ACB2XML’yi indirip kendi klasörüne çıkardıktan sonra, bu komutu aynı klasörden şu şekilde yürütün: acb2xml.exe file.acb> file.xml

Değiştirdiğinizden emin olun. file.acb ACB dosyanız için doğru ada sahip dosya adı. XML dosyasını istediğiniz gibi adlandırabilirsiniz.