Skip to content

Açıklanmayan Alıcılara Nasıl E-posta Gönderilir

16 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Tüm alıcıların e-posta adreslerini Bcc: alanına girin, böylece birbirlerinden gizlenirler.
 • E-postayı “Açıklanmayan Alıcılar” adı altında kendinize gönderin, böylece herkes mesajın birden çok kişiye gönderildiğini bilir.
 • Bunu düzenli olarak yaparsanız, e-posta adresinizi içeren “Açıklanmayan Alıcılar” adında yeni bir kişi oluşturun.

Bu makale, açıklanmayan alıcılara nasıl e-posta gönderileceğini açıklamaktadır. Talimatlar genel olarak tüm e-posta hizmetleri için geçerlidir.

Açıklanmayan Alıcılara Nasıl E-posta Gönderilir

 1. E-posta istemcinizde yeni bir mesaj oluşturun.

 2. Tür Açıklanmayan Alıcılar içinde Kime: alan, ardından sizin e-posta adresi <>. Örneğin, yazın Açıklanmayan Alıcılar.

  Bu işe yaramazsa, adres defterinde yepyeni bir kişi oluşturun, onu “Açıklanmayan Alıcılar” olarak adlandırın ve ardından adres metin kutusuna e-posta adresinizi yazın.

 3. Gizli: alanına, mesajın gönderilmesi gereken tüm e-posta adreslerini virgülle ayırarak yazın. Bu alıcılar zaten kişilerse, programın bu girişleri otomatik olarak doldurması için adlarını veya adreslerini yazmaya başlamak oldukça kolay olmalıdır.

  Bcc: macOS için Mail uygulamasında açıklanmayan alıcıların e-postasındaki alan

  E-posta programınız şunu göstermiyorsa Bcc: alanını varsayılan olarak açın, tercihleri ​​açın ve bu seçeneği bir yerde arayın, böylece etkinleştirebilirsiniz.

 4. Mesajın geri kalanını normal olarak oluşturun, bir konu ekleyin ve mesajın gövdesini yazın ve işiniz bittiğinde gönderin.

Bunu sık sık yapıyorsanız, e-posta adresinizi içeren “Açıklanmayan Alıcılar” adında yeni bir kişi oluşturmaktan çekinmeyin. Bir dahaki sefere mesajı adres defterinizde bulunan kişiye göndermek daha kolay olacaktır.

Neden Açıklanmayan Alıcılara E-posta Gönderilmeli?

Açıklanmayan alıcılara bir e-posta göndermek, herkesin gizliliğini korur ve e-postanın temiz ve profesyonel görünmesini sağlar. Alternatif, tüm adreslerini listede sıralarken birden çok alıcıya bir e-posta göndermektir. Kime: veya Cc: alanlar. Bu sadece mesajın kime gönderildiğine bakan herkese kesinlikle dağınık görünmekle kalmaz, aynı zamanda herkesin e-posta adresini de açığa çıkarır.

Belirli E-posta Programları için Talimatlar

Bu genel talimatlar çoğu e-posta programında çalışsa da, küçük farklılıklar mevcut olabilir. E-posta istemciniz aşağıda listeleniyorsa, nasıl kullanılacağına ilişkin özel talimatlarını kontrol edin. Bcc açıklanmayan alıcılara mesaj göndermek için alan.