Skip to content

ACSM Dosyası Nedir?

3 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

  • ACSM dosyası, bir Adobe İçerik Sunucusu Mesaj dosyasıdır.
  • Adobe Digital Editions ile bir tane açın.

Bu makale, ACSM dosyalarının ne olduğunu ve belirli e-Kitapları indirebilmeniz için nasıl açılacağını açıklamaktadır.

ACSM Dosyası Nedir?

.ACSM dosya uzantısına sahip bir dosya, bir Adobe İçerik Sunucusu Mesaj dosyasıdır. Adobe Digital Editions tarafından Adobe DRM korumalı içeriği etkinleştirmek ve indirmek için kullanılır. ACSM dosyaları, normal anlamda e-Kitap dosyaları değildir; EPUB veya PDF gibi diğer e-Kitap biçimleri gibi açılamaz ve okunamazlar. Aslında, ACSM dosyasının kendisi, Adobe’nin sunucularıyla iletişim kuran bilgilerden başka bir şey değildir. ACSM dosyasının içinde “kilitli” bir e-Kitap yoktur ve kitabı ACSM dosyasından çıkarmanın bir yolu da yoktur. Bunun yerine, ACSM dosyaları, gerçek e-Kitap dosyasının Adobe Digital Editions programı aracılığıyla bilgisayarınıza indirilebilmesi ve ardından aynı yazılım aracılığıyla yeniden okunabilmesi için kitabın yasal olarak satın alındığına yetki vermek için kullanılan Adobe Content Server’dan verileri içerir. cihazlarınızdan herhangi biri. Başka bir deyişle, cihazınız düzgün bir şekilde kurulduğunda, kitabı Adobe Digital Editions’ı yapılandırdığınız kimliğe kaydetmek için bir ACSM dosyası açabilir ve ardından kitabı aynı kullanıcı kimliğiyle ADE çalıştıran herhangi bir cihazda okuyabilirsiniz. , yeniden satın almak zorunda kalmadan. Aşağıda bu süreç hakkında daha fazla bilgi var.

Cankurtaran / Derek Abella

ACSM Dosyaları Nasıl Açılır

Adobe Digital Editions, ACSM dosyalarını Windows, macOS, Android ve iOS aygıtlarında açar. Kitap bir cihaza indirildiğinde, aynı kitap aynı kullanıcı kimliği altında Adobe Digital Editions kullanan başka bir cihaza da indirilebilir. ADE kurulumu sırasında Norton Security Scan’i veya başka bir alakasız programı yüklemeniz istenebilir. Dilerseniz bundan vazgeçebilirsiniz. Kullan Yardım > Bilgisayarı Yetkilendir e-Kitap satıcı hesabınızı Adobe Digital Editions’a bağlamak için Adobe Digital Editions’daki menü seçeneği. Bu prosedür, kitaplarınızın diğer cihazlarınız, cihazınız arızalanırsa veya kitap silinirse yeniden indirilebilir olmasını ve kitabı diğer cihazlarınız için tekrar satın almanız gerekmemesini sağlar. Bu yetkilendirme ekranında girdiğiniz hesap aracılığıyla Adobe DRM korumalı verileri okuyun. Ayrıca, ilgili kutucuğu işaretleyerek bilgisayarı kimliksiz olarak yetkilendirebilirsiniz. Bilgisayarınızı Yetkilendirin ekran.

ACSM Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Bir ACSM dosyası bir e-Kitap olmadığı için PDF, EPUB vb. gibi başka bir e-Kitap biçimine dönüştürülemez. ACSM dosyası yalnızca basit bir metin dosyasıdır. gerçek e-Kitabın nasıl indirileceğini açıklar, aslında bir PDF vb. olabilir. ADE’nin ACSM dosyasını kullanarak indirdiği kitabı bulmak için, Adobe Digital Editions’da kitaba sağ tıklayın ve Dosyayı Explorer’da Göster. Windows’ta, bu büyük olasılıkla C:Kullanıcılar[username]BelgelerDijital Sürümlerim Klasör.

Dosyanızı Hala Açamıyor musunuz?

Diğer dosya formatlarından biraz farklı olduğu için ACSM dosyanızı açamıyorsanız gördüğünüz hatalara dalın. E-Kitabı açtığınızda bir kimlik doğrulama hatası ortaya çıkarsa, kitabı satın aldığınız kimlikle oturum açmamış olmanız veya ADE’nin kurulu olmaması ihtimali vardır. Ancak, her şeyi doğru yaptıysanız ve dosyanız hala yukarıdaki önerilerle açılmıyorsa, gerçekten “ACSM” yazdığından emin olmak için dosya uzantısını iki kez kontrol edin. Bazı dosya biçimleri, ACSM’ye benzer şekilde yazılmış bir dosya uzantısı kullanır, ancak aslında farklıdır ve bu nedenle farklı programlar gerektirir.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Kindle’da bir ACSM dosyasını nasıl açarsınız? Bir Kindle e-okuyucu cihazında bir ACSM dosyasını doğrudan açamazsınız. Ancak, dijital kitaplık kitabı gibi bir ACSM dosyasını bilgisayarınıza indirebilir ve ardından indirdiğiniz e-kitabı Adobe Digital Editions yazılımını kullanarak Kindle’ınıza (veya diğer uyumlu aygıtlara) aktarabilirsiniz. Ücretsiz yazılımı yükleyip etkinleştirdikten sonra Kindle’ınızı bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın ve aktarıma izin verin.
  • Bir ACSM dosyasını nasıl yazdırırsınız? Adobe Digital Editions’ı indirin ve ACSM dosyasını buna ekleyin. Ardından, ACSM dosyasını indirmesi için bilgisayarınızı yetkilendirin, kitaba sağ tıklayın ve oku > Dosya > Yazdır.