Skip to content

ADP Dosyası Nedir?

6 de Mayıs de 2021

ADP dosya uzantısına sahip bir dosya, bir Microsoft Access Project dosyasıdır. Access proje bilgilerini tutarlar ve doğrudan bir Microsoft SQL Server veritabanıyla iletişim kurarlar, ancak ACCDB dosyaları gibi tablolar veya sorgular içermezler. Çok daha az yaygın olmakla birlikte, ADP dosyaları bunun yerine bazı video oyunlarında kullanılan ses dosyaları veya video akışı web sitelerinden indirilen videolar olabilir.

ADP aynı zamanda bir bordro hizmeti şirketidir, ancak bu dosya biçimiyle hiçbir ilgisi yoktur. Ayrıca bu harflerin birbiriyle alakasız teknoloji terimlerinin kısaltmalarında kullanıldığını da görebilirsiniz. aktif veri sayfası ve otomatik teslim programı.

ADP Dosyası Nasıl Açılır

Microsoft Access ile kullanılan ADP dosyaları elbette programla da açılabilir, ancak yalnızca Access 2013’ten daha eski bir sürümü çalıştırıyorsanız; ayrıca SQL Server 2012 veya daha yenisi ile çalışmazlar. Video oyun disklerinden kopyalanan / kopyalanan ADP dosyalarını açabilen bir medya oynatıcı veya başka bir araçtan haberdar değiliz ve uyumlu bir video oynatıcı için indirme bağlantımız da yok. Bu biçimdeki videolar genellikle Firefox’taki Video DownloadHelper gibi tarayıcı eklentilerinden indirilir. Bir video dosyanız varsa deneyebileceğiniz bir şey, onu .MP4 dosya uzantısına sahip olacak şekilde yeniden adlandırmaktır (örn. videofile.adp -e videofile.mp4). Bu, yalnızca dosya aslında bir MP4 ise ancak indirme işlemi sırasında yanlış bir şekilde .ADP ile adlandırılmışsa işe yarar.

ADP Dosyası Nasıl Dönüştürülür

ADP ses veya video dosyalarını açma konusunda herhangi bir bilgimiz olmadığı gibi, bunları MP3’lere, MP4’lere veya başka herhangi bir ses / video formatına dönüştürmek için herhangi bir araç da bilmiyoruz.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Bazı dosyaların birlikte çalışması gerektiğini düşündüğümüz programlarda açılmamasının büyük bir nedeni, dosya uzantısını yanlış okuyor olmamızdır. Bunu yapmak gerçekten çok kolay çünkü birçok dosya uzantısı aynı harflerin / sayıların bazılarını paylaşıyor. Örneğin, ADD, ADP’ye çok benziyor ancak bu dosya uzantısı, Microsoft Access ile tamamen ilgisiz olan Dinamik AX Geliştirici Belgeleri dosyaları için kullanılıyor. ADE ve APD’nin bu dosya uzantısı için karıştırılması da kolaydır.