Skip to content

Advrcntr2.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

2 de Nisan de 2021

Advrcntr2.dll hataları, çoğunlukla “Bu program, bu sistemde bulunmayan advrcntr2.dll dosyasını gerektirir.” hatası, advrcntr2.dll dosyası herhangi bir nedenle silindiğinde veya uygun konumundan taşındığında ortaya çıkar. Advrcntr2.dll dosyası, yanlışlıkla klasörden silindiği için, bir antivirüs veya başka bir güvenlik programı, bir güvenlik tehdidi olduğunu düşünerek yanlışlıkla kaldırdığından veya Nero’yu en son yükselttiğinizde veya yeniden yüklediğinizde ortaya çıkan bir sorun nedeniyle “kaybolabilir”.

Advrcntr2.dll Hataları

Advrcntr2.dll hataları, nasıl oluşturulduğuna bağlı olarak birkaç farklı şekilde görünebilir. İşte insanların gördüğü daha yaygın advrcntr2.dll hataları, ilki en yaygın olanıdır:

 • Bu program, bu sistemde bulunmayan advrcntr2.dll dosyasını gerektirir.
 • Advrcntr2.dll dosyası bulunamadı
 • ADVRCNTR2.DLL EKSİK

Advrcntr2.dll “bulunamadı” hatalarının çoğu, Nero CD ve DVD yazma yazılım programındaki sorunlardan kaynaklanmaktadır. Advrcntr2.dll DLL dosyası, Nero’nun CD veya DVD yazması için doğru klasörde bulunması gereken bir dosyadır. Advrcntr2.dll hata mesajı büyük olasılıkla yalnızca Nero sürüm 7 için geçerlidir, ancak diğer sürümlerle de ilişkili olabilir ve Microsoft’un Nero’nun uyumlu olduğu herhangi bir işletim sisteminde görülebilir. Advrcntr2.dll hataları, bilgisayara belirli virüs veya diğer kötü amaçlı yazılım bulaşmışsa, Nero yüklü olmayan bilgisayarlarda da görünebilir.

Advrcntr2.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Advrcntr2.dll DLL dosyasını hiçbir koşulda herhangi bir “DLL indirme sitesinden” indirmeyin. Bu sitelerden DLL indirmenin asla iyi bir fikir olmamasının birkaç nedeni vardır. Zaten sahipseniz, koyduğunuz yerden silin.

 1. Bilgisayarı yeniden başlatın. Advrcntr2.dll hatası bir şans eseri olabilir ve basit bir yeniden başlatma işlemi tamamen ortadan kaldırabilir.

 2. Belirli Nero kurulumunuzun seri numarasını kaydedin. Bunu yapmanın kolay bir yolu, bir ürün anahtarı bulma programıdır.

 3. Nero’yu bilgisayarınızdan kaldırın. Programı kullanarak kaldırabilirsiniz. Nero’yu Kaldır bağlantı Nero program grubu (varsa) veya aracılığıyla Programlar ve Özellikler veya Program Ekle / Kaldır Denetim Masası’ndaki applet. Diğer bir seçenek de ücretsiz bir kaldırma aracı kullanmaktır.

 4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

 5. Ücretsiz Nero General CleanTool’u indirin ve ardından çıkarın ve çalıştırın. Bu yardımcı program, Nero’nun bilgisayarınızdan yüzde 100 kaldırılmasını sağlayacaktır. Bu dosya ZIP formatındadır. Windows içinden çıkartın veya 7-Zip gibi özel bir dosya açma makinesi kullanın. Nero General CleanTool’un yalnızca Nero 9 aracılığıyla çalışması garanti edilir. Nero’nun daha yeni sürümleri, 3. Adımda standart kaldırma yöntemiyle daha tamamen kaldırılmalıdır, ancak isterseniz CleanTool’u denemekten çekinmeyin.

 6. Güvende olmak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

 7. Nero’yu orijinal kurulum diskinizden veya indirilen dosyadan yeniden yükleyin. Umarım bu adım advrcntr2.dll dosyasını geri yüklemelidir.

 8. Varsa, Nero programınızın en son güncellemesini yükleyin. Orijinal Nero sürümünüzde, gördüğünüz advrcntr2.dll hatasına neden olan belirli sorunlar olabilir.

 9. Bilgisayarınızı yeniden başlatın … tekrar.

 10. Nero yeniden yükleme adımları sorununuzu çözmezse tüm sisteminizde bir virüs / kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı advrcntr2.dll sorunları aslında advrcntr2.dll dosyası gibi görünen düşman programlarla ilgilidir. Advrcntr2.dll dosyası şurada bulunmalıdır: C: Program Dosyaları Ortak Dosyalar Ahead Lib Klasör. Advrcntr2.dll dosyasını C: Windows veya C: Windows System32 klasör, muhtemelen Nero’nun yasal advrcntr2.dll dosyası değildir.

Daha Fazla Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Bu sorunu kendiniz çözmekle ilgilenmiyorsanız, bkz. Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? destek seçeneklerinizin tam listesi, ayrıca onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım servisi seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.