Skip to content

AirPod’ları Xbox One’a Bağlayabilir misiniz?

18 de Nisan de 2021

Apple’ın AirPod’ları, hem ses hem de yerleşik mikrofonları aracılığıyla başkalarıyla iletişim kurmak için mükemmel olan sağlam bir kablosuz kulaklık çözümüdür. Bu işlevsellik ve sıradan tüketiciler arasındaki büyük popülaritesi nedeniyle, çoğu zaman AirPod’ları Xbox One konsollarına nasıl bağlayacağını ve bir oyun kulaklığı olarak nasıl kullanacağını merak ediyor.

AirPods’u Xbox One’da Kullanabilir misiniz?

Ne yazık ki, Microsoft’un Xbox One’ı Bluetooth desteğinden yoksundur, yani Apple AirPod’ları bir Xbox konsoluyla eşleştirmek için yerleşik bir yol yoktur. AirPod’ları Xbox One denetleyici kulaklık jakına bağlamak da imkansız. AirPod’ları teknik olarak bir Xbox One konsoluna veya kontrol cihazına bağlayamasanız da, bunları bir Xbox One oyun oturumu sırasında kullanmaya devam edebilirsiniz. AirPods, iOS veya Android’de resmi Xbox uygulamasını kullanarak, bir Xbox Grubunda arkadaşlarla sohbet etmek ve aşağıdaki gibi popüler video oyunlarında sesli sohbet için kullanışlı olmaya devam edebilir. Fortnite. Geleneksel kablolu kulaklıklar veya kulaklıklar yine de Xbox One denetleyici kulaklık jakına bağlanabilir.

AirPods’u Xbox Uygulamasıyla Xbox One’a Bağlama

Resmi Xbox uygulaması iPhone, iPad, iPod touch ve çoğu Android akıllı telefon ve tablet için kullanılabilir. Xbox Başarılarını izlemek, Xbox One oyunları satın almak ve Xbox Ağı arkadaşlarınıza DM göndermek için kullanabilirsiniz. Bir Xbox One konsolunda oyun oynarken Xbox uygulamasını ve Apple AirPod’ları birlikte nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. AirPod’larınızı iOS veya Android cihazınızla eşleştirin.

 2. İOS veya Android için Xbox uygulamasını akıllı telefonunuza veya tabletinize indirin.

  İndirmek İçin:

 3. Xbox uygulamasını açın ve ardındanöğesine dokunun. oturum aç ve Xbox One’ınızda kullandığınız aynı Xbox veya Microsoft hesabıyla oturum açın. Xbox ve Microsoft hesapları aynı şeydir. Farklı cihazlarda ve hizmetlerde olduklarında farklı isimler alırlar.

 4. Microsoft hesabınızı daha önce cihazınıza eklediyseniz, otomatik olarak bir seçenek olarak görünebilir. Xbox One konsolunuzla ilişkili görüntülenen e-posta doğruysa ona dokunun. Değilse, dokunun Yeni hesap ekle ve hesabınızın ilişkili e-posta adresini ve şifresini girin.

 5. Dokunmak Hadi oynayalım.

 6. Simgesine dokunun. Partiler simgesi. Üç kişiye benzeyen simge.

 7. Dokunmak Bir parti başlat. Hücresel verilerinizi kullanmamak için bir Wi-Fi sinyaline bağlanmak isteyebilirsiniz.

 8. Hemen bir Xbox partisi oluşturulacaktır.

 9. Dokunmak Partiye davet.

  Xbox uygulamasında bir Xbox Live grubu oluşturma

 10. Xbox grubunuza eklemek istediğiniz her arkadaşınızın adına dokunun. Birinin seçimini kaldırmak için adına tekrar dokunmanız yeterlidir.

 11. Dokunmak Davetiye gönder. Davet edilen tüm arkadaşlar, kendi Xbox One konsollarında veya Xbox uygulamalarında derhal bir davet bildirimi almalıdır.

  Davet Gönder düğmesi

 12. Apple AirPod’larınızı takın ve arkadaşlarınızla sohbet etmeye başlayın. Bu iletişim yönteminin bir sınırlaması, AirPods’u video oyununuzdan gelen sesi dinlemek için kullanamamanızdır. Konsolunuzdan gelen tüm ses yine de TV’nizden ve bağlı hoparlörlerinden gelecektir.

 13. Sohbeti bitirdiğinizde Partiden ayrılmak.

AirPod’ları Diğer Uygulamaları Kullanarak Xbox One’a Bağlama

Xbox uygulamasına ek olarak, AirPod’larınızı başka bir sohbet uygulamasını kullanarak oyun arkadaşlarınızla sohbet etmek için de kullanabilirsiniz. Birçoğu Discord uygulaması aracılığıyla iletişim kurmayı sever, ancak bir Xbox One video oyunu oynarken konuşmak için bunun gibi uygulamaları da kullanabilirsiniz:

 • Skype
 • Hat
 • Naber
 • Facebook haberci
 • Telgraf

Bu uygulamaları kullanmak için, her zaman yaptığınız gibi bir sesli arama veya sohbet başlatın. Yukarıdaki uygulamaları Xbox uygulaması üzerinden kullanmanın tek dezavantajı, tüm Xbox arkadaşlarınızın bunları yüklemiş olmamasıdır.