Skip to content

AirPods Pro Nasıl Kurulur

17 de Nisan de 2021

Bu makalede

AirPods Pro’yu kurmak kolaydır. En iyi sesi elde etmek için onları cihazlarınıza bağlamak ve ayarlarını yapmak için bilmeniz gereken her şey burada. Bu makale yalnızca AirPods Pro’yu kapsar. Standart AirPods modellerine sahipseniz, Apple AirPods’u iPhone ve iPad’e Nasıl Bağlayacağınıza bakın.

Apple Inc.

İPhone ve iPad ile AirPods Pro Nasıl Kurulur

Küçük boyutları ve güçlü gürültü engelleme özellikleriyle AirPods Pro, iPhone veya iPad için hareket halindeyken mükemmel bir arkadaştır. AirPods Pro’yu bu cihazlarla nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Bağlanmak istediğiniz iPhone veya iPad için Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.

 2. AirPods Pro kasasını açın, ancak AirPod’ları içeride bırakın.

 3. AirPods Pro kasasının arkasındaki düğmeye basın.

 4. İPhone veya iPad ekranınızda AirPods Pro’yu gösteren bir pencere açılır. Dokunmak Bağlan.

 5. Birkaç ekran değerinde talimat, AirPods Pro’nun özelliklerini, düğmelerini ve bunların nasıl kontrol edileceğini açıklar.

 6. AirPods Pro’yu takarken “Hey Siri” diyerek Siri’yi etkinleştirebilirsiniz. Bu özelliği açmak için üzerine dokunun. Siri’yi kullanın. Atlamak için – isterseniz bunu daha sonra etkinleştirebilirsiniz – simgesine dokunun. Şimdi değil.

  AirPods Pro için Hey Siri'yi kurma

 7. Siri, metin mesajlarını aldığınızda AirPods Pro aracılığıyla size otomatik olarak okuyabilir. Öğesine dokunarak bunu etkinleştirin. Siri ile Mesajları Seslendirin. Öğesine dokunarak atlayın Şimdi değil.

 8. AirPods Pro’nuz kuruldu ve kullanıma hazır. AirPod’ların mevcut pil durumu ve kasası ekranda görüntülenir. Dokunmak Bitti kullanmaya başlamak için.

  AirPods Pro pil ömrü

AirPods Pro’nuz, kurduğunuz aygıtta kullanılan iCloud hesabına giriş yapmış diğer tüm Apple aygıtlarınıza otomatik olarak eklenir. AirPods Pro’yu tekrar kurmanıza gerek yok.

En İyi AirPods Pro Sesini Almak İçin Kulak Ucu Uyum Testi Nasıl Kullanılır

AirPods Pro’nun en iyi özelliklerinden biri, ortam arka plan gürültüsünü ortadan kaldıran ve ses deneyiminizi geliştiren aktif gürültü engellemedir. En iyi gürültü engellemeyi elde etmek için AirPod’ların kulaklarınıza tam olarak oturması gerekir. AirPods Pro yazılımı, AirPod’larınızın kulaklarınıza tam olarak oturup oturmadığını kontrol etmek için Kulak Ucu Uyum Testi’ni içerir. AirPods Pro’nuzdan en iyi sesi almak için onu şu şekilde kullanabilirsiniz:

 1. Son bölümdeki adımları kullanarak AirPods Pro’nuzu bir iPhone veya iPad’e bağlayın.

 2. Simgesine dokunun. Ayarlar açmak için app.

 3. Dokunmak Bluetooth.

 4. Simgesine dokunun. ben AirPods Pro’nun sağında.

  iOS Bluetooth Ayarları ekranı

 5. Dokunmak Kulak Ucu Uyum Testi.

 6. Dokunmak Devam et.

  AirPods Pro kulak ucu uyum testi giriş ekranı

 7. Oynat düğmesine dokunun. Yazılımın uyum kalitesini belirlemek için kullandığı AirPods Pro’da sesler çalınır.

 8. Her şey yolundaysa, test iyi bir mühür rapor eder. Uyum daha iyi olabilirse, AirPod’ları ayarlamanızı veya kulak ucunu değiştirmenizi söyler. AirPods Pro, bir dizi farklı boyutta ipucu ile birlikte gelir; sadece mevcut ucu çıkarın ve yenisini takın.

  AirPods Pro kulak ucu uyum testi sonuçları ekranı

AirPods Pro Seçenekleri: Gürültü Engelleme ve Şeffaflık

AirPods Pro, iki tür gürültü engelleme sunar: gerçek gürültü engelleme ve şeffaflık. Gürültü engelleme, tam olarak göründüğü gibidir: Net, sessiz bir deneyim için ortam gürültüsü AirPod’larda duyduklarınızdan kaldırılır. Gürültü engellemenin dezavantajı, yanınızda yürüyen insanları duyamamanız, gürültü önleyici kulaklıklar takarken yemek yemek kulağa tuhaf gelebilir ve trafik gibi önemli ortam seslerini duyamayacaksınız. İşte burada şeffaflık devreye giriyor. Şeffaflık, AirPods Pro’ya özel bir özelliktir ve size gürültü engellemenin avantajlarını sağlarken aynı zamanda önemli sesleri ve ortam seslerini duymanıza da izin verir. Gürültü giderme ve şeffaflık arasında geçiş yapmanın üç yolu vardır:

 • Kulaklıklardan herhangi birindeki düğmeyi tıklayın ve basılı tutun. Modları değiştirdiğinizi size bildirmek için bir zil çalar.
 • Denetim Merkezi’ni açın ve ses düzeyi kaydırıcısına uzun basın, ardından seçiminizi yapın.
 • İçinde Ayarlar > Bluetooth > AirPods Proseçiminizi şurada yapın: Gürültü kontrolü Bölüm.

AirPods Pro Ayarları Nasıl Değiştirilir

AirPods Pro’nuzu özelleştirmek için kullanabileceğiniz birkaç başka ayar vardır:

 1. Git Ayarlar > Bluetooth > AirPods Pro.

 2. AirPods’unuzun adını, simgesine dokunarak değiştirin. İsim Soyisim, dokunma xve ardından yeni bir ad ekleyin. İsim çok sık görülmez; çoğunlukla kayıp AirPod’ları bulduğunuzda göreceksiniz.

 3. Her bir AirPod Pro’yu, düğmesini basılı tuttuğunuzda farklı yanıt verecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Dokunmak Ayrıldı veya Sağ ve sonra ikisinden birini seçin Siri veya Gürültü kontrolü. Eğer seçersen Gürültü kontrolü, hangi modların açılıp kapatılacağını seçebilirsiniz.

 4. Eğer Otomatik Kulak Algılama etkinleştirildiğinde, kulaklarınızda olduklarını algıladıklarında ses doğrudan AirPod’lara gönderilir.

  AirPods Pro ayarları

 5. Kullan Mikrofon Yalnızca bir AirPod’un mikrofonunun mı yoksa her ikisinin birden mi etkinleştirileceğini seçmek için ayar.