Skip to content

Akıllı Saatinize Başlarken

12 de Mayıs de 2021

Bu kılavuz, saat yüzünüzü nasıl özelleştireceğiniz ve indirmeniz gereken temel uygulamalar dahil olmak üzere ilk akıllı saat kurulum sürecini kapsar. Talimatlar genel olarak Apple Watch’lar, Wear OS (eski adıyla Android Wear) ve diğer tüm smartwatch platformları için geçerlidir.

Alissa Holland / Moment Mobil / Getty

Akıllı Saat Nasıl Kurulur

Akıllı saatinizi kurmak için şu adımları izleyin:

  1. Dolu bir pille başlamak için cihazı birlikte verilen şarj cihazına bağlayın.

  2. Akıllı saatinizi telefonunuza bağlamak için uygun uygulamayı indirin. Örneğin, Android saatlerde Wear OS uygulamasını Google Play Store’dan indirin. Apple Watch uygulaması, iOS 8.2 veya sonraki sürümleri çalıştıran iPhone’larda zaten yüklüdür.

  3. Akıllı saati Bluetooth ile telefonunuza bağlayın. Telefonunuzda Bluetooth’u etkinleştirin ve akıllı saatinizin kullanılabilir bir cihaz olarak açıldığını görmelisiniz. Bağlanmak için seçin.

Bir Smartwatch’ı Özelleştirme

Cihazınıza biraz daha kişilik katmak için yeni bir saat yüzü indirebilirsiniz. Saat yüzleri, saatinizin mobil uygulamasından kullanılabilir, ancak Facer gibi üçüncü taraf uygulamalardan da saat yüzleri alabilirsiniz. Analog tasarımlardan, zamana ek olarak mevcut hava durumunu gösteren yüzlere kadar çeşitli yüzler bulacaksınız. Çoğu akıllı saat üreticisi aynı zamanda birden fazla kayış satmaktadır, bu nedenle varsayılan seçenekten sıkılırsanız, çelik, deri veya farklı renkte bir kayış satın alabilirsiniz. Telefonunuzdan mesajlar ve diğer gelen güncellemeleri almak için saatinizde bildirimleri etkinleştirin.

Sahip Olması Gereken Smartwatch Uygulamaları

Metin bildirimleri ve Google Asistan güncellemelerinin yanı sıra (Wear OS kullanıcıları için), uygulamalar akıllı saat deneyiminize hakim olacaktır. En sevdiğiniz uygulamaların çoğunun zaten akıllı saatler ile uyumlu olduğunu göreceksiniz. Örneğin, Instagram Apple Watch üzerinde çalışırken IFTTT ve iHeartRadio Wear OS ile uyumludur. Google Play’de özel bir Wear OS bölümü vardır ve App Store’da bir Apple Watch kategorisi vardır. Pebble kullanıcıları, telefonlarındaki Pebble uygulaması aracılığıyla uyumlu uygulamalar bulacaklar. Başlamak için birkaç fikre ihtiyacınız varsa, antrenmanlarınızı izlemek için bir fitness uygulaması, bir hava durumu uygulaması ve Evernote gibi bir not alma uygulaması indirmeyi düşünün. Bazı iyi uygulamalara sahip olduğunuzda, akıllı saatinizde hangi bildirimleri almak istediğinizi belirtebilirsiniz.