Skip to content

Akıllı Saatinizi Özelleştirmenin En İyi Yolları

4 de Haziran de 2021

Giyilebilir cihazınızı kutudan çıkardıktan sonra canlandırmanın yollarını mı arıyorsunuz? Saat yüzlerinden değiştirilebilir saat kayışlarına kadar bu akıllı saat özelleştirme kılavuzu, teknolojinize kişisel bir dokunuş katmanın üç yolunu kapsar.

Smartwatch Bantlarınızı Değiştirin

Ana seçeneğiniz, sahip olduğunuz belirli giyilebilir ürüne bağlı olarak kolay veya biraz zor olabilen saat kayışınızı değiştirmektir. Örneğin, Apple Watch Sport’u kauçuk Spor kayışla satın aldıysanız, biraz daha gösterişli bir kayış tasarımı arıyor olabilirsiniz. Dokuma paslanmaz çelik Milanese Loop kayışı (artık hem gümüş hem de Space Black renklerinde mevcuttur), dana derisi Klasik Tokalı kayışı veya kapitone Deri Loop kayışı seçebilirsiniz. Çoğu Wear akıllı saatte, 22 mm’lik herhangi bir saat kayışı çalışmalıdır. Belirli bir saat kayışının giyilebilir cihazınızla uyumlu olup olmadığından emin değilseniz, daha fazla bilgi için satıcıya danışın. Sıfırdan başlamak ve farklı renkli bir kasaya sahip yeni bir ürün satın almak istemiyorsanız, saat kayışını veya saat kayışını değiştirmek, bir akıllı saati donanım açısından özelleştirmeye gelince yapabileceğiniz kadardır.

Kahraman Görüntüleri/Getty Görüntüleri

Akıllı Saat Yüzünüzü Değiştirin

Akıllı saatiniz için uygun uygulama mağazasına gidin ve saat yüzlerini arayın. Bir Wear cihazınız olduğunda, bir dizi üçüncü taraf akıllı saat seçeneği arasından seçim yapabilirsiniz. Melissa Joy Manning, MANGO ve Y-3 Yohji Yamamoto gibi markalardan harika seçenekler var. Apple şu anda üçüncü taraf saat yüzlerini desteklemese de, cihazınızın ekranındaki görüntüyü önceden ayarlanmış bir dizi seçeneğe değiştirebilirsiniz. Artı tarafta, Apple’ın ufacık saat yüzleri seçimi, hava durumu bilgilerinin eklenmesi veya mevcut hisse senedi fiyatları gibi komplikasyonlarla özelleştirilebilir. Ayrıca, iPhone’unuzda depolanan fotoğrafları kullanarak özel bir saat kadranı oluşturabilirsiniz. Akıllı saatinizin ayarlar menüsüne derinlemesine dalmayı unutmayın. Burada, uyarı alma şeklinizden ekran parlaklığına ve sesine kadar yazılım özelleştirmeleri için de birçok seçenek bulacaksınız. Bu özellikler önemsiz gibi görünse de, onları beğeninize göre ayarlamak için zaman ayırmak, nihayetinde ihtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyarlanmış bir ürünle sonuçlanabilir.

Smartwatch Komplikasyonlarını Yükleyin

Akıllı saat komplikasyonlarıyla saatinizi daha da özelleştirebilirsiniz. Komplikasyonlar, saatinizin yüzüne ekleyebileceğiniz ekstra özelliklerdir. Örneğin, hesap makineleri, yapılacaklar listesi ve hava durumu bilgileri ekleyebilirsiniz. Spotify komplikasyonu gibi daha gelişmiş olanlar da var ve bu sayede müzik akışı hizmetini saat yüzünüzden kontrol edebilirsiniz.