Skip to content

Akıllı Telefonunuzda Nakit Uygulaması Nasıl Kullanılır

8 de Nisan de 2021

Nakit Uygulaması, yalnızca bir akıllı telefonla arkadaşlarınıza ve ailenize elektronik olarak para göndermenizi sağlayan popüler bir mobil ödeme hizmetinin adıdır. Cash App, banka kartlarını, kredi kartlarını ve Bitcoin’i kullanmakta ve kabul etmektedir. Cash App’ın ne olduğuna, nasıl kurulacağına ve ilk ödemenizi nasıl göndereceğinize daha yakından bakın.

Cash App Nedir?

Eskiden Square Cash olarak bilinen Cash App, 2013 yılında mobil ödeme platformu Square tarafından kurulan eşler arası bir mobil ödeme uygulamasıdır. Cash App, yalnızca bir telefon numarası, e-posta adresi veya $ Cashtag (benzersiz bir Nakit Uygulama Kimliği). Cash App hakkında bilinmesi gereken diğer önemli şeyler:

 • Cash App, bir banka kartı veya banka hesabı kullanarak para göndermek, almak ve aktarmak için kullanmakta serbesttir. Kredi kartı transferleri% 3 işlem ücreti alacaktır.
 • Cash App şu anda uluslararası para transferlerini desteklemiyor (yalnızca yerel transferler).
 • Transferler anında gönderilir ve bir yerel banka hesabına aynı gün bir ücret karşılığında veya bir ila üç gün içinde ücretsiz olarak yatırılabilir.
 • Varsayılan olarak, herhangi bir 7 günlük süre içinde 250 ABD dolarına kadar gönderebilir ve herhangi bir 30 günlük süre içinde 1.000 ABD dolarına kadar para alabilirsiniz. Ancak bu limitleri artırabilirsiniz.
 • Ödemeler anında yapılır ve bir hata yaparsanız genellikle iptal edilemez.
 • Cash App iPhone ve Android için mevcuttur.

Şu anda Cash App uluslararası alıcılara yapılan ödemeleri desteklemiyor. Başka bir ödeme hizmeti kullanmayı düşünerek uluslararası ödemeler göndermeniz gerekiyorsa.

Cash App Ne Kadar Güvenli?

Cash App’e göre, gönderdiğiniz tüm bilgiler şifrelenir ve hem Wi-Fi bağlantıları hem de veri hizmetleri (3G, 4G veya EDGE) üzerinden güvenli bir şekilde sunucularına gönderilir. Cash App ayrıca PCI Veri Güvenliği Standardı (PCI-DSS) Seviye 1 uyumludur. PCI-DSS, tüccarların kredi kartlarını elektronik olarak işlerken yüksek düzeyde güvenliğe bağlı kalmalarını sağlamak için Ödeme Kartı Endüstrisi Güvenlik Standartları Konseyi tarafından kurulmuş bir endüstri standardıdır. Cash App işlemleri şifrelenirken, Cash App gibi finansal hizmetleri halka açık Wi-Fi üzerinden kullanırken bir VPN (sanal özel ağ) uygulamasını kullanmayı da düşünebilirsiniz. Cash App güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Square’in güvenlik politikaları sayfasından nasıl çalıştığını okuyun.

Akıllı Telefonunuzda Nakit Uygulaması Nasıl Kurulur

Cash App’i denemeye hazırsanız, uygulamayı akıllı telefonunuzda kurmak ve ilk ödemenizi göndermek için adım adım talimatları burada bulabilirsiniz. Bu talimatlar hem iPhone hem de Android için geçerlidir.

 1. Başlamak için, Cash App uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekir.

  İndirmek İçin:

 2. Uygulamayı ilk kez kullanıyorsanız, bir telefon numarası veya e-posta giriş kimliği girmeniz istenir. Cash App’ten doğrulama kodlarını nasıl almayı tercih ettiğinizi seçin. Daha sonra hesabınızı doğrulamanız için size bir kod gönderilecektir.

 3. Uygulamayı doğrulamak için, gönderdiğiniz kodu Cash App’e girin.

 4. Doğrulandıktan sonra, banka kartınızı kullanarak bir banka girmeniz istenir. Banka kartı numaranızı buraya girmeniz gerekecektir (kredi kartı çalışmayacaktır). Ayrıca bu adımı atlayabilir ve banka kartınızı daha sonra ekleyebilirsiniz.

 5. Banka kartınızda göründüğü şekilde adınızı ve soyadınızı girin.

 6. Nakit Uygulamasında benzersiz tanımlayıcınız olan bir $ Cashtag seçin ve bir başkası tarafından ödeme almak için de kullanılabilir. Bir $ Cashtag en az bir harf ve en fazla 20 karakter içermelidir. Örneğin, $ JohnSmith123.

  Cash App'e başlarken.

 7. Arkadaşlarınızı 5 $ ‘lık Cash App bonusu almaya davet etmek isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Bu adım kesinlikle isteğe bağlıdır. Daha sonra ödeme yaparken bir kişi ekleme seçeneğiniz olacaktır.

Nakit Uygulaması Kullanarak Nasıl Ödeme Yapılır

Akıllı telefonunuza Cash App yükledikten sonra, birine para göndermek çok basittir. Bir ödeme yöntemi belirlemeniz gerekir (henüz ayarlamadıysanız) ve alıcının telefon numarasına, e-posta adresine veya $ Cashtag’e sahip olmanız gerekir.

Nakit Uygulamasına Ödeme Yöntemi Ekleme

Henüz bir banka kartı veya başka bir ödeme kaynağı oluşturmadıysanız, ödeme göndermeden önce bunu yapmanız gerekir. Zaten bir banka kartı oluşturduysanız, bunu atlayın ve sonraki bölüme gidin.

 1. Bir ödeme yöntemi ayarlamak için, Cash App uygulamasını açın ve ekranın altındaki banka binası sembolüne tıklayın. Hesabınızda çekilebilecek para bulunup bulunmadığına bağlı olarak bu banka sembolünün $ sembolüne dönüşeceğini unutmayın.

 2. Bir sonraki ekranda, ödeme yapmak için bir Banka Hesabı (banka kartı), Nakit veya Bitcoin kurma seçeneğiniz vardır. Kullanmak istediğiniz fon kaynağını seçin ve ekrandaki talimatları izleyin.

  Cash App'e bir para yatırma kaynağı ekleniyor.

Nakit Uygulamasını Kullanarak Ödeme Gönderin

Ödeme kaynağınızı kurduktan sonra, ödemeleri göndermeye başlayabilirsiniz. Birkaç hızlı dokunuşla arkadaşlarınıza ve ailenize para göndereceksiniz.

 1. Cash App para transferi ekranından, göndermek istediğiniz tutarı yazın ve ardından Ödemek alttaki düğmesi. Cash App para transferi ekranına gitmek için, $ ekranın altında (ortada) simgesi.

 2. Sonraki ekranda alıcının adını, $ Cashtag’i, telefon numarasını veya e-postayı girin. Tüm arkadaşlarınızı bulmak için simgesine dokunun. Kişileri Etkinleştir bu, Cash App’e akıllı telefonunuzun kişi listesine erişim sağlar ve kişilerinizden hangisinin Cash App’in yüklü olduğunu görmenizi sağlar. Alıcının doğru olduğundan emin olun. Yanlış kişiye para gönderirseniz, paranızı geri alamayabilirsiniz!

 3. Birden fazla ödeme yöntemi ayarladıysanız (örneğin, bir banka kartı VE bir kredi kartı) ödeme yapmadan önce ödeme kaynağını belirtmek isteyeceksiniz. Ödeme kaynağı açılır menüsü ekranın üst kısmında yer alır (aşağıda sarı daire içine alınmıştır). Finansman kaynağı açılır listesi küçüktür ve gözden kaçması kolaydır. Pay’e basmadan önce doğru ödeme kaynağını seçtiğinizden emin olun. Öde’ye dokunduğunuzda, ödemeniz otomatik olarak gönderilir ve iptal edemezsiniz.

 4. Aktarımı tamamlamak için simgesine dokunun. Ödemek ekranın sağ üst köşesinde. Başarılı olursa, ödemenin gönderildiğine dair bir onay alacaksınız.

  Cash App'te bir fon kaynağı nasıl seçilir.

 5. Ödemeyi gönderdikten sonra alıcıya ödeme bildirilecektir.

Para gönderdiğiniz kişinin, bir ödemeyi kabul edebilmesi için akıllı telefonunda da Cash App yüklü olması gerekir. Emin değilseniz para göndermeden önce alıcıya danışın.

Nakit Uygulaması Kullanarak Nasıl Nakde Çevirilir

Cash App’ten para aldıysanız, banka hesabınızı kullanarak uygulama aracılığıyla nakit çekebilirsiniz. İşte nasıl yapılacağı.

 1. Nakde çevirmek için Nakit Uygulamasını açın ve $ işaret Mevcut paranıza erişmek için ekranın sol alt köşesinde.

 2. Ardından, simgesine dokunun. Param bitti. Sonraki ekranda Param bitti tekrar.

 3. Bankanıza nasıl para transfer etmek istediğinizi seçin. Ya yapabilirsin Anında bir ücret karşılığında transfer veya Standart transfer (bir ila üç gün).

  Nakit Uygulamasında nasıl nakde çevrilir.

 4. Paranızı transfer etmek için bir ABD bankası seçin. Bankanız listede yoksa arayabilirsiniz.

 5. Transferi tamamlamak için seçtiğiniz bankada oturum açın.

  Nakit Uygulamasında Bankanızı Seçin

Bankanızla iki aşamalı doğrulama ayarladıysanız, Mayıs aktarıma müdahale. Paranızı yatırırken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, bankanızla iletişime geçin veya Cash App’ın yardımına ulaşın.