Skip to content

Aksolotllar Minecraft’ta Ne Yiyor?

12 de Ekim de 2022

Aksolotllar, Minecraft hayranları için biraz dikkate alınması gereken amfibi yaratıklardır. İşte onlar hakkında bilmeniz gereken her şeye bir göz atın.

Minecraft Caves & Cliffs güncellemesinde Minecraft’a Axolotl eklendi.

Minecraft’ta Aksolotlların Amacı Nedir?

Aksolotllar, oyuncunun birkaç uyarıyı karşıladığı varsayılarak Minecraft’taki herhangi bir yeraltı su kaynağında ortaya çıkabilir. Bunlar, yeraltı su kaynağının tamamen karanlıkta ve deniz seviyesinin altında olması ihtiyacını içerir (y63).

Genellikle oyuncuya karşı kayıtsızdırlar ancak diğer sualtı ve düşman yaratıklarla savaşırken onlara yardımcı olabilirler. Bir oyuncu, bir axolotl’un saldırdığı bir çeteyi yenerse, Yenilenme durumu etkisi kazanır ve mevcutsa Maden Yorgunluğunu onlardan kaldırır. Oyuncular ayrıca bir axolotl ile takım oluşturarak bir başarının kilidini açarlar. Başarının adı Dostluğun İyileştirici Gücü!.

Oyuncular balık tutmak veya uzun bir mesafe su altında seyahat etmek istediklerinde, bir kavgada onları korumak için aksolotlları işe almak iyi bir fikirdir. Yunus veya kaplumbağa dışında su altındaki her şeyi yenebilir.

Aksolotllar Minecraft’ta Ne Yiyor?

Aksolotllar, genellikle okyanus biyomlarında bulunan tropikal balıkları yerler. Bir aksolotlu beslemek için oyuncuların tek tek balıklar yerine bir kova tropikal balık kullanmaları gerekir.

Oyuncular bir olta kullanmak yerine bir kova yapmalı ve ardından bir demet yakalamak için tropikal balık içeren su bloğuna tıklamalıdır.

Tropikal balıkları yakalamak zor olabilir, bu nedenle bir Zümrüt için Gezici Tüccar’dan bir kova satın almak da mümkündür.

Minecraft’ta Axolotl’u Nasıl Alırsınız?

Bir tane elde etmek için, onu bir yeraltı su kaynağında bulmanız gerekir. Oradan bir kovaya koyun veya bir kurşuna takın. Daha fazla aksolotl kazanarak onları yetiştirmek de mümkündür.

Birini yetiştirmek için, iki yetişkin aksolotlu bir araya getirdiğinizde, üstlerinde kırmızı kalpler görünene kadar her ikisini de tropikal balıklarla besleyin. Bunu yapmak, ebeveynlerinden birinin renklerine sahip bir bebek aksolotlu ile sonuçlanır. Olgunluğa ulaşmak oyun içi yaklaşık 20 dakika sürer. Daha fazla tropikal balık kullanarak süreci hızlandırabilirsiniz.

Aksolotllar Minecraft’ta Evcilleştirilebilir mi?

Oyuncular, geleneksel anlamda aksolotları evcilleştiremezler. Ancak, oyuncuya düşman değiller. Onları toplayabilir, bir kovaya koyabilir ve bir gölet veya gölde yeniden barındırabilirsiniz. Bir aksolotle bir kurşun bağlamak da mümkündür, ancak yaratık, sudan çıktıktan beş dakika sonra ölecektir. Bunu önlemenin tek yolu yağmur veya fırtına olmasıdır.

Minecraft’ta En Nadir Axolotl Rengi Nedir?

Minecraft aksolotlları beş farklı renkte gelir. Bunlar arasında Lucy (pembe), Wild (kahverengi), Gold, Cyan ve Blue bulunur. Mavi olan en nadir türdür ve doğal olarak veya üreme sırasında %0.083 yumurtlama şansına sahiptir.

Yakında herhangi bir zamanda mavi bir tane göreceğinize güvenmeyin. Olası değil.

SSS

 • Aksolotllar Minecraft’a ne düşüyor?

  Aksolotlar Minecraft’ta öldüğünde, genellikle deneyim kürelerini düşürürler.

 • Minecraft’ta aksolotları ne öldürür?

  Minecraft’taki aksolotlların hayatta kalabilmeleri için 16 blok su içinde en az iki blok derinlikte suda olmaları gerekir. Beş dakikadan fazla suyun dışında kalmak onları öldürür. Aksolotllar, suları bittiğinde ve bir teknede yolcu olduklarında da öldürülebilirler. Yağmur veya fırtına sırasında karada ölmezler.

 • Aksolotllar diğer çetelere saldırır mı?

  Axolotl’lar, Boğulmuşlar da dahil olmak üzere denizden gelen tehditlere saldıracak. Ancak yunuslara veya kaplumbağalara saldırmazlar.

 • Aksolotlar neden insanlara saldırmaz?

  Aksolotlar ara sıra sahiplerini ısırsa da, bunun nedeni saldırganlık değildir. Aksolotllar yemekle motive olurlar ve elleri yemek sanabilirler. Aksi takdirde, aksolotllar hassastır ve insanlara saldırmaktan çok insanlar tarafından zarar görme olasılığı daha yüksektir.