Skip to content

Alexa ile IFTTT Nasıl Kullanılır

28 de Mayıs de 2021

Uygulama uygulamaları olarak da bilinen IFTTT tarifleri, Amazon Alexa dahil birçok uygulamayla çalışan basit koşullu ifadeler zincirleridir. IFTTT, yazılıma, IFTTT hizmetini kullanarak “‘bu’ tetikleyici meydana gelirse, ‘o’ eylemin gerçekleşmesi gerektiğini söyleyen komutlar içerir. IFTTT Alexa kanalı, mevcut tariflerini kullanabileceğiniz için hizmeti kullanmayı daha da kolaylaştırır. IFTTT Alexa kanalı aradığınız tetikleme ve eylem kombinasyonuna sahip değilse, istediğiniz işlevleri gerçekleştirmek için kendi kanalınızı ayarlayın.

Rachel Murray / Getty Images
IFTTT Alexa Becerisini etkinleştirmek için IFTTT hesabınızı oluşturun veya oturum açın, ardından Bağlan Amazon hesabınızı bağlamak ve gerekli izinleri vermek için.

Amazon Alexa ile IFTTT Tarifleri Nasıl Kullanılır

Mevcut uygulamalardan bir veya daha fazlasını kullanmak, nasıl çalıştıklarına aşina olmanın iyi bir yoludur. Genel süreç basittir. IFTTT içinde, Alexa seçenekleri listesinden dağıtılacak bir uygulamayı tıklayın, ardından tıklayın veya dokunun etkinleştirmek için. IFTTT’nin başka bir akıllı cihazla bağlantı kurmasına izin vermek için verilen talimatları izleyin. Örneğin, uygulamanın WeMo kahve makinenizle bir fincan kahve hazırlamasını istiyorsanız, “Alexa, bana bir fincan hazırla” derseniz, WeMo uygulamanızı kullanarak bağlanmanız istenir. Tarifi oluşturduktan sonra, tarifte belirttiğiniz cümle ile çağırın. Her tarif, bağladığınız diğer hizmetlere bağlı olarak farklı şartlar ve kurallar içerir. Örneğin, Remember the Milk gibi bir görev yönetimi hizmetine bağlanma tarifi, bir ev otomasyon cihazını kontrol etme tarifinden farklı görünüyor.