Skip to content

Alexa, iTunes veya Apple Music’i çalabilir mi?

9 de Mayıs de 2021

Alexa ile bir Amazon Echo cihazı aldıysanız, iPod yılları sayesinde çoğumuz epeyce bir koleksiyon biriktirdiğimizden beri iTunes’dan müziğinizi nasıl dinleyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İyi haber: Bu koleksiyonu geride bırakmanıza gerek yok. Satın aldığınız iTunes müziğini çalmak veya Apple Music aboneliğinizi akış olarak yayınlamak isteyip istemediğinizi biz hallederiz.

Alexa ile Apple Müzik Akışı

Müzik hizmeti akış trenine atladıysanız, en sevdiğiniz şarkıları almak için Apple Music’i kullanmayı seçmiş olabilirsiniz. Neyse ki Amazon ve Apple, hizmetlerini sorunsuz bir şekilde birlikte çalışacak şekilde tasarladı. Bir Amazon Echo cihazınız varsa, Android veya iOS cihazınızdaki Alexa uygulamasında Apple Music’i kurmak için bu adımları kullanın.

Bu eğitim, Amazon Alexa cihazınızı zaten kurduğunuzu varsayar. Henüz cihazınızı kurmadıysanız, işlemi basitleştirmek için eğitimimize göz atın.

 1. Alexa akıllı telefonunuzdaki uygulama. Henüz sahip değilseniz, işte iOS için Alexa uygulaması ve işte Android için Alexa uygulaması.

 2. Seçin Ayarlar seçenek, o zaman Müzik.

 3. Seçin Yeni Hizmeti Bağla (+) seçeneği.

 4. Seçiniz elma Müzik servis seçeneklerinden, ardından Apple kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Bittiğinde, Bitti buton.

 5. Apple Music’i varsayılan akış hizmeti olarak ayarlamak için ekranın alt kısmına gidin. Müzik Alexa uygulamasındaki ayarlar menüsünde Varsayılan Hizmetler, ardından seçin Apple Müzik.

 6. Bu kadar! Alexa’dan bir şarkı, albüm, sanatçı veya çalma listesi çalmasını isteyin, Apple Music kitaplığınıza erişecektir.

  Arka planda tablet kullanan kadın ile masada akıllı ev hoparlörü

  Westend61 / Getty Images

Alexa ile iTunes Müzik Akışı

Apple Music kullanmıyorsanız, ancak yine de Mac’inizde, PC’nizde veya akıllı telefonunuzda satın alınan iTunes müzikleri birikiminiz varsa, müzik kitaplığınızı bir Bluetooth bağlantısı kullanarak bir Echo cihazına aktarabilirsiniz. Cihazları bağlamak platformdan platforma farklılık gösterse de, cihazınızı çalışır duruma getirmek için bu genel adımları izleyin. Cihazınız kurulduktan sonra, Alexa’nın Bluetooth üzerinden sadece şunu söyleyerek müzik çalmasını sağlayabilirsiniz: Alexa, akıllı telefonuma bağlan.

 1. Ayarlar PC’nizde, Mac’inizde veya akıllı telefonunuzda seçeneğini belirleyin ve Bluetooth seçenek – olduğundan emin olun açıldı.

 2. Alexa’ya söyle Yeni bir Bluetooth cihazına bağlanın.

 3. Cihazınızdan Eko seçeneği, bir bağlantı kurmak için cihaz listesinde göründüğünde. Yankı aygıtı adının ardından rastgele bir harf ve sayı koleksiyonu gelebilir – bu normaldir.

 4. İTunes arşiviniz de dahil olmak üzere cihazınız üzerinden oynatmaya başladığınız her içerik şimdi Alexa’ya aktarılacaktır. Alexa’nın cihazınızla bağlantısını kesmek için şunu söyleyin: Alexa, cihazımla bağlantıyı kes.

  Bulutların üzerinde müzik dinleyen adam

  Yagi Studio / Getty Images

İTunes Music’i Amazon Music’e Yükleyin

En uygun seçenek olmasa da, kolay oynatma için mevcut iTunes dosyalarınızı Amazon Music bulutuna yüklemeyi tercih edebilirsiniz. Bu yöntemi takip etmek ve müziğinizi Amazon’un bulutuna yüklemek için aşağıda belirtildiği gibi ücretli bir Amazon Müzik Depolama müşterisi olmanız gerekir. Zaten Amazon Music abonesiyseniz, iTunes müziğinizi yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin. Aksi takdirde, size benzer bir aylık ücret ödeyecek bir Apple Music yayın aboneliği almayı düşünebilirsiniz. İTunes müziğinizi 2009’dan önce satın aldıysanız, iTunes oynatıcısına kilitlenmiş ve Apple ekosisteminin dışında erişilemez durumda olma ihtimali yüksektir. Durum böyleyse, bu önerilen yazılımlardan birini kullanarak müziğinizin kilidini açabilirsiniz.

 1. İndir Amazon Müzik PC veya Mac için uygulama.

 2. Yüklendikten sonra uygulamayı açın ve oturum aç Amazon kimlik bilgilerinizle.

 3. Seçin Benim müziğim ekranın üst kısmındaki seçeneği.

 4. Şimdi seçin Şarkılar seçenek ve ardından Çevrimdışı sağ kenar çubuğunda filtre.

 5. Tıkla yükle ikon, ardından Amazon Music’e yüklemek için iTunes müziğinizi seçin.

 6. Bu kadar. Alexa’dan en sevdiğiniz melodileri çalmasını isteyin ve gerekli tüm müzikleri Amazon Müzik bulutundan çekecektir.

  Kulaklık dinlerken ve masa başında çalışan karışık yarış iş adamı

  Roberto Westbrook / Getty Images

Bir Plex Media Server Kurun

Mevcut medya dosyalarınızı iTunes’dan Amazon Echo cihazınıza aktarmak için başka bir seçenek, Plex gibi bir medya sunucusunun kurulmasını içerir. WD My Cloud gibi bazı ağa bağlı depolama seçenekleri ve Drobo, Synology ve Seagate’in ek teklifleri yerleşik Plex sunucuları sunar. Mac veya PC’nizde bir Plex sunucusu kurmak istiyorsanız, görevi tamamlamak için bu ayrıntılı öğreticiyi takip edebilirsiniz. Plex sunucunuz hazır olduğunda, Alexa cihazınızla Plex’i etkinleştirin.