Skip to content

Alexa Mesajlaşma Nasıl Kullanılır

7 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Alexa uygulamasında İletişim kurmak > Başlamak. Cihazınızı arama ve mesajlaşma için ayarlamak üzere ekrandaki talimatları izleyin.
 • Metin göndermek ve telefon görüşmeleri yapmak için “Alexa, bir mesaj gönder” veya “Alexa, bir arama yap” ifadelerini kullanın.
 • Uygulamadan bir metin göndermek için, üzerine dokunun. İletişim > İleti ve bir kişi seçin, ardından metninizi oluşturun ve gönderin.

Bu makale, kısa mesajların nasıl gönderileceğini ve Alexa kullanarak nasıl telefon görüşmesi yapılacağını açıklar. Amazon, Echo Show cihazını piyasaya sürdüğünde, Alexa’dan Alexa’ya Arama adlı bir özellikle geldi – diğer Echo kullanıcılarına arama yapma yeteneği. O zamandan beri Amazon, tüm Echo cihazları için bu yetenekleri geliştirdi ve şimdi bunu Alexa Communication olarak adlandırıyor.

Arama ve Mesajlaşma için Alexa’yı Ayarlayın

Alexa cihazınızı, iOS 9.0 ve üstü ve Android 5.0 ve üstü için Alexa uygulamasını veya bir Amazon Fire tableti kullanarak Echo cihazları arasında veya mobil veya sabit hatlı telefonlara SMS mesajları göndermek veya telefon görüşmeleri yapmak için kullanabilirsiniz. Yetenek ücretsizdir. Wi-Fi ve hücresel verilerinizi kullanarak çalışır ve kurulumu sadece birkaç saniye sürer.

 1. Android veya iOS cihazınızda Amazon Alexa uygulamasını açın. Alexa uygulaması akıllı telefonunuzda zaten kurulu değilse, önce onu indirip yüklemelisiniz. Uygulamayı kurduktan sonra, Alexa Communications’ı etkinleştirmek için bu talimatlara geri dönebilirsiniz.

 2. Simgesine dokunun. İletişim kurmak ekranın altındaki simgesi.

 3. Üzerinde İletişim kurmak ekran, bir karşılama mesajı göreceksiniz. Dokunmak Başlamak.

 4. Sonraki ekranda, görünen listeden adınızı seçin veöğesine dokunun. Devam et.

 5. Alexa’ya telefonunuzun kişilerine erişim izni vermeniz istenir. Dokunmak İzin vermek. Kişilerinize erişmek için Alexa’ya izin vermelisiniz. Cihaz, sesli mesajlarınızı ve aramalarınızı kime göndereceğini bu şekilde bilecektir. Alexa’ya bu erişimi vermek istemezseniz, cihazın bu özelliğini kullanamazsınız.

 6. İstendiğinde, cep telefonu numaranızı girin ve bu numarayı doğrulamak için talimatları izleyin. Alexa, mesajlaşma göndermek ve arama yapmak için mobil cihazınızı kullanacaktır. Alexa Communicate ücretsiz bir hizmettir ancak hücresel verilerinize erişir; bu, mobil operatörünüzün Amazon Alexa cihazınız aracılığıyla mesaj göndermek veya arama yapmak için kullanılan dakikalar ve veriler için sizi ücretlendirebileceği anlamına gelir.

 7. Telefon numaranızı doğruladıktan sonra, Alexa mesajlaşmayı kurma ve arama işlemi tamamlanır. Artık arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim halinde kalmak için sesinizi kullanabilirsiniz.

Amazon Alexa ile Kısa Mesaj Gönderme

Alexa uygulamanızı SMS mesajları göndermek ve arama yapmak için ayarladıktan sonra, uygulamayı veya Amazon Alexa cihazınızı kullanabilirsiniz.

Alexa Cihazıyla Mesaj Gönderin ve Çağrı Yapın

Amazon Alexa cihazınızla (Echo Show, Echo, Echo Dot veya Echo Spot) iletişim kurmak kolaydır.

 1. Bir Alexa cihazı kullanarak “Alexa, bir mesaj gönder” deyin. veya “Alexa arama yap”.

 2. Alexa “Kime?”

 3. Alexa’ya iletişim kurmak istediğiniz kişinin adını söyleyin. Alexa’ya kime mesaj göndermek veya aramak istediğinizi söylediğinizde, Mobil cihazınızdaki kişilerde listelenen tam adı kullanmalısınız. Aksi takdirde, Alexa’nın kafası karışabilir. Neyse ki, ulaşmak istediğiniz kişinin adını tekrar ediyor, bu yüzden dikkat ediyorsanız herhangi bir hatayı yakalamalısınız.

 4. Alıcıyı ayarladığınızda, Alexa “Mesaj nedir?” Diye sorar.

 5. Göndermek istediğiniz mesajı söyleyin. Konuşmayı bitirdiğinizde kısa bir duraklama olur ve ardından Alexa “Anladım. Göndereyim mi?”

 6. Yanıt “Evet” ve Alexa mesajı seçtiğiniz kişiye gönderir.

Alexa Uygulamasından Kısa Mesaj Gönderin

Alexa uygulamasını kullanarak mesaj göndermek cihazdan biraz farklıdır.

 1. Alexa uygulamasını akıllı telefonunuzda kullanıyorsanız, İleti üzerinde İletişim sayfa.

  Alexa uygulaması İletişim menüsü.

 2. Şuradan bir kişi seçin: Görüşmeyi Başlatın sayfa.

  Alexa uygulama kişileri.

 3. Bir kişi seçtikten sonra, o kişinin mesajlaşma ekranına yönlendirilirsiniz. Evinize bağlı bir Yankı cihazı varsa, üstte üç simge görürsünüz: Arama, Görüntülü Arama ve Bırakma.

  Alexa uygulaması mesajlaşma seçeneği simgeleri

  Drop In özelliği yalnızca aynı evdeki Alexa cihazlarında kullanılabilir. Gizlilik nedeniyle, farklı bir eve ait olan bir Alexa cihazına giremezsiniz.

 4. Bir metin mesajı göndermek istiyorsanız, mesajı Mesajını yaz ekranın altındaki metin kutusu. Sesli mesaj göndermek için mavi mikrofon simgesine de dokunabilirsiniz.

  Alexa mesajlaşma uygulaması için metin kutusu ve sesli mikrofon.

 5. İşiniz bittiğinde, mikrofon simgesi bir Yukarı oka dönüşür. Mesajı göndermek için bu simgeye dokunun.

 6. Mesajınız o kişinin sahip olduğu Echo cihazlarına ve / veya telefonundaki Alexa uygulamasına gönderilir. Kişi bir Alexa cihazına sahip değilse, mesaj metin uygulamasına gönderilecektir.

Mesaj gönderdiğiniz kullanıcı bir Amazon Alexa cihazına ve / veya Alexa uygulamasına sahipse, mesaj bu mesajların her ikisi üzerinden de iletilir. Alexa cihazı, alıcının bir mesajı olduğunu bilmesini sağlamak için bir bildirim görüntüler. Alıcı ayrıca Alexa uygulamasında bir bildirim alacak. Mesajı Alexa uygulamasında metin olarak görüntüleyebilir veya mesajın ses kaydını dinleyebilirler. Telefonlarında Alexa uygulamasına sahip olmayan kullanıcılar, mobil operatörleri aracılığıyla sesli mesajın da eklendiği bir kısa mesaj alacaklar.

Alexa ile Çağrı Yapın

Alexa aracılığıyla arama yapmak, metin mesajı göndermeye benzer şekilde çalışır. Alexa’dan bir arama yapmasını ve kiminle konuşmak istediğinizi belirlerken sorularını yanıtlamasını isteyin. Ardından arama yapılır ve cevaplandığında Amazon Alexa cihazınız üzerinden gerçekleştirilir. İşlemin farklı olduğu nokta, mobil cihazınızdan arama yapmak için Alexa uygulamanızı kullanıyorsanız. Aramayı Alexa cihazı üzerinden yönlendirmek yerine, aramayı yapmak için mobil ağınızı kullanarak aramayı akıllı telefonunuz üzerinden yönlendirecektir. Yine de Alexa cihazlarını aramak (ve Alexa Show cihazlarına video görüşmeleri yapmak) için uygulamayı kullanabilirsiniz.