Skip to content

Alexa Sadece Bir Şarkı mı Çalıyor? Sorun Nasıl Giderilir?

7 de Aralık de 2022

Bu makale, Alexa yalnızca bir şarkı çaldığında ve sonra durduğunda bunun nasıl düzeltileceğini açıklamaktadır. Bu makaledeki talimatlar, Amazon Echo Show da dahil olmak üzere tüm Alexa özellikli cihazlar için geçerlidir.

Alexa’m Neden Bir Şarkıdan Sonra Çalmayı Durduruyor?

Alexa’nın bir şarkıdan sonra müzik çalmayı bırakmasının birkaç nedeni olabilir:

 • Geçici hatalar
 • Zayıf Wi-Fi bağlantısı
 • Alexa, Döngü modunda takılı kaldı (tekrar)
 • Eski üretici yazılımı veya uygulamalar
 • Müzik hizmetiyle ilgili sorunlar
 • Alexa uygulamasında yinelenen cihaz adları

Alexa’m Neden Müzik Çalmayı Durduruyor?

Alexa bir şarkının ortasında müzik çalmayı durdurursa, bunun nedeni büyük olasılıkla internet bağlantısı sorunudur. Mümkünse cihazınızı yönlendiriciye yaklaştırın veya evinizde kurulu birden fazla cihazınız varsa bir Wi-Fi genişletici almayı düşünün.

Alexa’nın Birden Fazla Şarkıyı Çalmasını Nasıl Sağlarım?

Alexa’nın sürekli müzik çalmasını sağlamak için şu adımları sırayla deneyin:

 1. Alexa Döngü modunu kapatın. Bir şarkı tekrarda takılıyorsa “Alexa, Loop mode off” veya “Alexa, stop” deyin, ardından farklı bir şarkı çalmayı deneyin.

 2. Alexa cihazınızı yeniden başlatın. Cihazın fişini çekin, yaklaşık 60 saniye bekleyin ve ardından tekrar takın. Alexa başladıktan sonra tekrar müzik çalmayı deneyin.

 3. Farklı bir müzik akışı hizmeti deneyin. Başka bir hizmet çalışıyorsa, sorun yaşadığınız hizmetin bağlantısını kaldırmak için Alexa uygulamasını kullanın, ardından hesabınızı yeniden bağlayın ve tekrar deneyin.

 4. Alexa’nın Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorunları giderin. Alexa’nın Wi-Fi’ye bağlanmasıyla ilgili bir sorun varsa internet bağlantınızı kontrol edin ve cihazınızı yeniden başlatın. Mümkünse, cihazınızı yönlendiriciye yaklaştırın veya Wi-Fi sinyalinizi artırın.

 5. Alexa cihazınızı güncelleyin. Hazır oradayken, telefonunuzdaki Alexa uygulaması ve müzik uygulamanız için uygulama güncellemelerini kontrol edin.

 6. Yinelenen cihaz adlarını kontrol edin. Aynı adı paylaşan iki cihazınız varsa, Alexa’nın kafası karışabilir. Alexa’yı üçüncü taraf bir hoparlörde kullanıyorsanız, cihaz adını değiştirmek için üreticinin uygulamasını kullanın.

 7. Diğer Amazon hesaplarından çıkış yapın. Cihazınızdaki farklı uygulamalar aracılığıyla birden fazla Amazon hesabına giriş yaptıysanız, Alexa karışabilir. Alexa özellikli hizmetleri kurarken aynı Amazon hesabını kullandığınızdan emin olun.

 8. Reklam engelleyicinizi kapatın. Ağ düzeyinde bir reklam engelleyici kurulumunuz varsa, reklam içeren müzik hizmetlerinin arızalanmasına neden olabilir, bu nedenle mümkünse devre dışı bırakın.

 9. Alexa cihazınızı sıfırlayın. Başka hiçbir şey işe yaramazsa, Echo cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek birçok yaygın sorunu çözebilir.

SSS

 • Alexa’nın bir şarkıyı tekrar tekrar çalmasını nasıl sağlayabilirim?

  Alexa’ya şarkıyı çalmaya başlamasını söyleyin, ardından “Alexa, döngü modu açık” deyin. Alexa, siz “Alexa, stop” veya “Alexa, loop mode off” diyene kadar aynı şarkıyı çalacaktır.

 • Bir şarkıyı tüm Alexa cihazlarımda nasıl çalarım?

  Öncelikle, Alexa çok odalı müziği ayarlamak için Alexa uygulamasını kullanın. Hoparlörlerinizi gruplara atadıktan sonra, Alexa’ya belirli cihazlarda müzik çalmasını söyleyebilir veya “Alexa, çal” diyebilirsiniz. şarkı/sanatçı/tür her yerde.”

 • Alexa neden sadece şarkı örneklerini çalıyor?

  Alexa’ya bir müzik hizmeti belirtmeden bir şarkı çalmasını söylerseniz, Alexa yalnızca bir Amazon Music veya Amazon Prime abonesi değilseniz bir sample çalacaktır.