Skip to content

Alexa ‘Şu Anda Anlamakta Sorun Yaşarken’ Nasıl Onarılır

18 de Mayıs de 2021

Alexa, Amazon Echo ürünleri dahil olmak üzere Amazon cihazlarıyla kullanılabilen Amazon’un dijital ses yardımcısıdır. Alexa soruları yanıtlayabilir, size trafik veya hava durumu bilgilerini söyleyebilir, haber raporları dinleyebilir, telefon görüşmeleri başlatabilir, müzik çalabilir, alışveriş listenizi yönetebilir, Amazon’dan ürün satın alabilir ve daha fazlasını yapabilir. Güvenilir olsa da, bazen Alexa ile ilgili sorunlar ortaya çıkar ve kullanıcılar “Üzgünüm, şu anda sizi anlamakta güçlük çekiyorum. Lütfen biraz sonra deneyin.” İşte bu sorunun ardında yatan şey ve nasıl düzeltileceği ve Alexa’nın işe geri dönmesi. Bu sorun giderme adımları, Echo, Echo Dot, Echo Show, Echo Flex, Echo Auto, Echo Studio ve daha fazlası gibi Amazon ürünleriyle kullanılan Alexa için geçerlidir.

Alexa’nın Hataları Anlamamasının Nedenleri

“Sizi anlamakta sorun yaşıyorum” hatası, bir Amazon Echo cihazı, ne söylediğinizi deşifre etmek ve anlamak için Amazon sunucularıyla bağlantı kurmakta sorun yaşadığında ortaya çıkar. Bunun nedeni kablosuz bağlantınızın kesilmesi veya internet hizmetinizin kapalı olması olabilir. Amazon’un sonunda bir sorun bile olabilir. Sebep ne olursa olsun, sorunu çözmeye çalışmak için bazı basit sorun giderme adımları vardır.

Kittichai Boonpong / EyeEm / Getty Images

‘Alexa Şu Anda Sizi Anlamıyor’ Nasıl Onarılır

Sorununuzu daraltmak ve Alexa’nın tekrar dinlemesini sağlamak için bu sorun giderme adımlarını verilen sırayla deneyin.

  1. Alexa özellikli cihazı yeniden başlatın. Basit bir yeniden başlatma, denenmiş ve onaylanmış bir teknik sorun giderme yöntemidir. Echo cihazını yeniden başlatmak, yapmanız gereken tek şey olabilir.

  2. İnternet bağlantısını kontrol edin. İnternetin kapalı mı? Öyleyse, Alexa çalışamaz. İnternetinizin çalışıp çalışmadığını görün. Değilse, internet bağlantınızı geri yüklemek için adımlar atın.

  3. Wi-Fi bağlantısını kontrol edin. Yankı cihazları, 802.11a / b / g / n standardını kullanan çift bantlı Wi-Fi (2,4 GHz / 5 GHz) ağlarına bağlanır. Wi-Fi kapalıysa, sıfırlayın ve Alexa’nın tekrar çalışıp çalışmadığını görün.

  4. Alexa özellikli cihazın Wi-Fi aralığında olduğundan emin olun. Wi-Fi bağlantınız mevcut olabilir ve internet akış yapıyor olabilir, ancak Alexa özellikli cihazınız çok uzaktaysa bu yardımcı olmaz. Yönlendiriciye yaklaştırın.

  5. Alexa özellikli cihazı fabrika varsayılanlarına sıfırlayın. Echo’nuz kendi başına çözemeyeceği bir yazılım sorunu yaşıyor olabilir. Alexa özellikli cihazı fabrika varsayılanlarına sıfırlamak sorunu çözebilir.

  6. Sorunun Amazon’un sonu olup olmadığına bakın. Sorun Amazon’un sonunda olabilir. Şirketin herhangi bir sorun yaşayıp yaşamadığını öğrenmek için Amazon desteği ile iletişime geçin. Veya herhangi bir Amazon kesintisi olup olmadığını görmek için DownDetctor’u ziyaret edin.

  7. Amazon Alexa yardım sayfasını ziyaret edin. Amazon, sohbet yardımı ve forumların yanı sıra çok sayıda Alexa sorun giderme bilgisi sunar. Cevabınızı orada bulabilirsiniz.