Skip to content

Alexa’da Kişiler Nasıl Engellenir ve Engellenir

22 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Tüm kişileri engelle: Kişiler > dokunun Adınız > Bırakmaya İzin Ver (dön kapalı).
 • Belirli bir kişiyi engelleyin: Kişiler > dokunun üç nokta > Kişileri Engelle, ardından kullanılacak kişileri seçin blok.
 • Kişilerin engellemesini kaldırın: Kişiler > dokunun üç nokta > Kişileri Engelle, ardından dokunun engeli kaldırmak bir kişinin engelini kaldırmak için.

Alexa, elleriniz doluyken arkadaşlarınızı ve ailenizi aramak için kullanışlı bir yol olabilir, ancak aramalarınızı küçük bir avuç insanla sınırlandırmak isteyebilirsiniz. Alexa’da kişileri nasıl engelleyeceğiniz ve daha sonra engelini nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Alexa ve Sesli Aramalar

Alexa’nın Alexa Communicate adlı sesli ve görüntülü arama seçeneğinin bilinmesi gereken birkaç parça var: Bu, yalnızca Alexa Communicate kullanan kişiler için geçerli olacaktır. Bu uygulama aracılığıyla kişilerin akıllı telefonunuzu veya diğer cihazlarınızı aramasını engelleyemezsiniz.

 • Alexa uygulamasının kişilerinize akıllı telefonunuzdan erişmesine ve yüklemesine izin vermeniz gerekir.
 • Bunun yerine kişileri ayrı ayrı ekleyebilirsiniz ve gizliliklerine saygı duyulmasını isteyen arkadaşlarınız için bunu düşünmek isteyebilirsiniz.
 • Alexa Communicate aracılığıyla yabancılar sizinle iletişime geçemez; araç yalnızca halihazırda sahip olduğunuz kişilerle ve bir Wi-Fi ağını paylaşan bir telefon ve Alexa cihazıyla çalışır.
 • Alexa Communicate, yalnızca Alexa uygulamasının yüklü olduğu bir akıllı telefona bağlanan Alexa özellikli Amazon Echo cihazları arasında kullanılabilir. Alexa uygulaması yüklemedikçe ve Drop-In özelliğini etkinleştirmediyseniz, arkadaşlarınız Echo’nuzu telefonlarından arayamazlar.

Drop-In tüm cihazlarda etkin değildir ve video görüşmeleri Drop-In’in parçası değildir.

Alexa’yı Tüm Kişilerin Drop-In Kullanmasını Engelleyecek Şekilde Ayarlayın

Drop-In’in hiç etkinleştirilmesini istemiyorsanız, sadece birkaç dokunuşla kapatabilirsiniz. Bu menü ayrıca kısa mesaj göndermeyi etkinleştirmenize ve sizi arayan kişiler için Arayan Kimliği özelliğini etkinleştirmenize veya devre dışı bırakmanıza olanak tanır.

 1. Alexa uygulamasını açın ve ardındanöğesine dokunun. Kişiler.

 2. En üstte isminize dokunun.

 3. Menünün altında, Drop-In’e İzin Ver kapatmak için geçiş anahtarı.

 4. Bu kadar!

Alexa’da Yalnızca Belirli Kişiler Nasıl Engellenir

Diğer durumlarda bu kişiden haber almayı tamamen bırakmak isteyebilirsiniz. Bu, Kişiler menüsü aracılığıyla yapılır. Bu yalnızca Alexa uygulaması, Alexa özellikli bir cihaz ve Alexa Communicate’i etkinleştirmiş kişiler için geçerlidir, bu nedenle kişilerinizi kişiler sayfasında görebilirken, onları Kişileri Engelle menüsünde görmezsiniz.

 1. Alexa uygulamasının menüsünü açın veöğesine dokunun. Kişiler.

 2. Simgesine dokunun. üç nokta sağ üst köşedeki simgesine ve ardındanöğesine dokunun. Kişileri Engelle. Bu, size ulaşmasını engelleyebileceğiniz kişileri gösterecektir.

  Alexa Uygulamada kişileri engelleme


 3. Dokunmak Blok ve kişi engellenecek.

 4. Fikrinizi değiştirirseniz, aynı menüye dönebilirsiniz. Kişiniz hala orada olacak, sadece dokunun engeli kaldırmak.