Skip to content

Alexa’da Paket Bildirimlerini Kapatma

25 de Mart de 2023

Bilinmesi gereken

 • Alexa mobil uygulaması: Daha > Ayarlar > Bildirimler. Seçmek Amazon Alışverişi ve kapat Teslimat güncellemelerindeki öğeler için.
 • Amazon’un web sitesi: Adın altındaki menü > Hesap > İletişim ve İçerik > Alexa alışveriş bildirimleri. Değiştir Teslimat güncellemelerindeki öğeler için.

Bu makalede, dijital asistanın bir sürprizi mahvetmesini önlemek için Alexa uygulamasında veya Amazon web sitesinde alışveriş ve paketle ilgili bildirimlerin nasıl kapatılacağı açıklanmaktadır.

Bildirimleriniz Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Alışveriş veya paket bildirimleriniz olduğunda Amazon Echo’nuz sarı bir ışık veya ekranda bir başlık görüntüler. Bu bildirimleri almak için “Alexa, bildirimlerim neler” veya “Alexa, bildirimlerim var mı?” Alexa daha sonra kurduğunuz teslimatlar, iadeler, güncellemeler veya diğer uyarılar konusunda sizi uyaracaktır.

Alexa Uygulamasında Paket Bildirimlerini Kapatın

Şu anda Alexa’dan paket bildirimlerinizi ayarlamasını isteyemezsiniz. Ancak, bu ayarları Android veya iPhone’daki Alexa uygulamasında kolayca değiştirebilirsiniz.

 1. Alexa mobil cihazınızda uygulama.

 2. Şuna dokunun: Daha sekmesine tıklayın ve seçin Ayarlar.

 3. Seçmek Bildirimler ve seç Amazon Alışverişi.

 4. Altında Öğe başlıklarını söyleyin veya gösterinetiketli anahtarı kapatın Teslimat güncellemelerindeki öğeler için. İade ettiğiniz veya değiştirdiğiniz hediyelerle ilgili endişeleriniz varsa, İade güncellemelerindeki ürünler için geçiş yap.

 5. Ardından, bölümdeki son geçişin kapalı olduğundan emin olun. Alışveriş sepetinize hediye olarak işaretlenen veya büyük tatillerde hediye olabilecek ürünleri dahil etmek.

 6. İsterseniz kapatabileceğiniz teslimatlarınız ve siparişlerinizle ilgili birkaç bildirim daha göreceksiniz. Altında Teslimat Bildirimleriöğeler için uyarıları kapatabilirsiniz dağıtıma çıkmış ve bunlar Teslim edilmiş. Şunun için bildirimleri kapatabilirsiniz: İadeler Ve Sipariş güncellemeleri sonraki iki bölümde.

  Alexa uygulamasında kapalı geçiş ve Amazon Alışveriş Teslimat Bildirimleri

Bu ek Alexa bildirimleri, 4. ve 5. Adımlardaki diğer düğmeleri kapattığınızda ürün başlıklarını konuşmamalı veya göstermemelidir. Ancak, evdeki kimsenin teslimatlar veya iadeler hakkında bilgi sahibi olmasını istemiyorsanız bunları da kapatmayı düşünebilirsiniz. .

Amazon Web Sitesinde Paket Bildirimlerini Kapatın

Mobil cihazınız yanınızda değilse, paket bildirimlerinizi Amazon web sitesinden ayarlayabilirsiniz.

 1. Tarayıcınızda Amazon.com’u ziyaret edin ve oturum açın.

 2. Tıkla Hesaplar ve Listeler Adınızın sağ üst kısmındaki açılır listeden seçin ve Hesap.

 3. aşağı kaydır İletişim ve içerik kutusuna tıklayın ve seçin Alexa alışveriş bildirimleri.

  Amazon'da Alexa alışveriş bildirimleri

 4. Altında Öğe başlıklarını söyleyin veya gösterinetiketli anahtarı kapatın Teslimat güncellemelerindeki öğeler için ve isteğe bağlı olarak etiketli geçiş İade güncellemelerindeki ürünler için geçiş yap.

 5. için geçişi onaylayın Alışveriş sepetinize hediye olarak işaretlenen veya büyük tatillerde hediye olabilecek ürünleri dahil etmek Kapatıldı.

  Amazon'da Öğe Başlıklarını Söyle veya Göster'in altındaki kapalı geçiş

 6. Alexa mobil uygulamasında olduğu gibi, isterseniz Amazon web sitesinde teslimat, iade ve sipariş güncellemeleri için ek bildirimleri kapatabilirsiniz.

  Teslimat Bildirimleri, İadeler ve Sipariş Güncellemeleri için Ayarlar

Amazon Echo’nuz, özellikle Alexa Voice Shopping ile alışverişi hızlı ve kolay hale getirmek için harika bir araçtır. Ama unutmayın, o özel gün geldiğinde masum bir sipariş veya teslimat bildirimi sürpriz hediyenizi bozabilir.

SSS

 • Alexa neden bana başka birinin paket bildirimini verdi?

  Bir Amazon ailesinin üyesiyseniz, diğer kişilerin paketleri hakkında bildirimler alabilirsiniz. Diğer hane halkı üyeleri de bildirimlerinizi alabilir. Bildirimleri kapatmak bu sorunu önler.

 • Bildirimde bulunmadan Alexa’ya girebilir miyim?

  Hayır. Alexa Drop-in özelliğini kullandığınızda, her zaman bir bildirim sesi olacaktır. Bildirim devre dışı bırakılamaz ancak Drop-in’i cihazınızda devre dışı bırakabilirsiniz.

 • Alexa’nın Rahatsız Etmeyin Modunu nasıl kullanırım?

  Alexa’yı Rahatsız Etmeyin Moduna geçirmek için Alexa uygulamasını açın ve seçin Daha > Ayarlar > Cihaz ayarları. Bir cihaz seçin, ardından Rahatsız etmeyin. Her cihazda ayrı ayrı etkinleştirmeniz gerekir.