Skip to content

Alexa’nın Dinlemesini Nasıl Durdurursunuz?

26 de Ekim de 2022

Bilinmesi gereken

 • basın mikrofon düğmesi Alexa’nın dinlemesini hemen durdurmak için Echo cihazınızda.
 • Düğme veya gösterge ışığı kırmızı olduğunda, Alexa artık dinlemiyor demektir.
 • Amazon’a gönderilen kayıtları durdurun: Ayarlar Alexa uygulamasında > Alexa gizliliği > Alexa verilerinizi yönetin > Kayıtları Kaydetme.

Bu makale, mikrofonu geçici olarak devre dışı bırakmaya yönelik talimatlar ve Alexa’nın analiz için Amazon çalışanlarına kayıt göndermesini nasıl engelleyeceğiniz dahil olmak üzere Amazon Alexa’nın Echo cihazlarınız aracılığıyla sizi dinlemesini nasıl engelleyeceğinizi açıklar.

Alexa Her Zaman Dinliyor mu?

Yankı cihazları, uyandırma sözcüğü için mikrofondan gelen girişi sürekli olarak izler. Bu, Alexa’nın Echo mikrofon dizisinin menzilindeki her şeyi etkili bir şekilde dinlediği anlamına gelir. Bu, Alexa veri gizliliğiyle ilgili bazı sorunları gündeme getirse de, bu cihazların temel işlevlerini düzeltmek gerekiyor. Her zaman dinlemiyor olsaydı, uyandırma kelimesini duyamaz ve komutlarınıza cevap veremezdi. Alexa’nın her zaman dinlemesini istemiyorsanız Echo cihazınızdaki mikrofonu kapatabilirsiniz. Bu seçeneğin sorunu, Echo cihazını kullanmanızı engellemesidir. Kullanmak istiyorsanız, mikrofon düğmesine tekrar fiziksel olarak dokunmanız, cihazın uyandırma kelimesini ve yürütmesini istediğiniz komutu veya soruyu söylemeniz ve ardından tekrar sessiz düğmesine basmanız gerekir.

Alexa Konuşmaları Kaydediyor mu?

Alexa, komutlarınızı düzenli olarak kaydeder ve ses dosyalarını analiz, iyileştirme ve diğer amaçlar için Amazon’a yükler. Teknik olarak bunu sadece uyandırma kelimesini takip eden komutlar ve sorularla yapması gerekiyor. Yine de, herhangi bir süre için bir Echo cihazı kullanan herkes, Alexa’nın alakasız konuşmaların rastgele parçalarını uyandırma kelimesi olarak yanlış yorumlama eğiliminde olduğunu bilir. Alexa her zaman dinlerken, sürekli kayıt yapmıyor ve konuşmaları kaydetmiyor. Ancak, uyandırma sözünü duyduğunu düşünürse, konuşmaları kesinlikle yanlışlıkla kaydedebilir. Varsayılan olarak, bu snippet’ler, gerçek komutların ve soruların yanı sıra Amazon’un sunucularına yüklenir.

Alexa’nın Dinlemesini Nasıl Durdurursunuz?

Alexa’nın dinlemesini engellemenin en hızlı yolu mikrofonu kapatmaktır. Bunu, dinlemesini önlemek istediğiniz her Echo cihazında manuel olarak yapmanız gerekir ve bunu yalnızca manuel olarak tersine çevirebilirsiniz. Echo’nun mikrofonunu devre dışı bırakmak için sesli komut yoktur. Alexa’nın dinlemesini nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. bulun mikrofon düğmesi Alexa cihazınızda.

  Düğme, içinden bir vuruş olan bir mikrofon veya içinden bir vuruş olan bir daire gibi görünecektir.

 2. basın mikrofon düğmesi.

  Bir Yankı üzerindeki sessiz düğmesine basmak.

 3. Kısa bir sesin çaldığını ve gösterge ışığının yandığını doğrulayın. kırmızı.

  Yankı üzerinde kırmızı bir sessiz düğmesi.

 4. Gösterge ışığı kaldığı sürece düz kırmızımikrofonun kapalı olduğu ve Alexa’nın dinlemediği anlamına gelir.

  Kırmızı gösterge ışığına sahip 4. nesil Eko.

  Çoğu Echo cihazının üstünde veya tabanında dairesel bir gösterge ışığı bulunur. Ekranı olan yankı cihazları bunun yerine ekranın alt kısmında kırmızı bir çizgi gösterecektir.

 5. Alexa’nızı kullanmak istiyorsanız, artık kırmızı olmaması için mikrofon düğmesine basın, uyandırma sözcüğünü ve komut veya soruyu söyleyin, ardından mikrofon düğmesine tekrar basın.

  Dinlemesi için bir Yankı üzerindeki sessiz düğmesine basmak.

Alexa’nın Konuşmaları Yüklemesini Nasıl Durdurursunuz?

Her zaman mikrofon düğmesine basmadan Alexa’nızı kullanmak istediğinizi, ancak insanların komutlarınızı, sorularınızı ve konuşmalarınızı dinlemesi fikrinden hoşlanmadığınızı varsayalım. Bu durumda, Alexa uygulamasından yükleme işlevini devre dışı bırakabilirsiniz. Alexa’nız, soruları ve komutları bağımsız olarak anlamak ve yanıtlamak için işlem gücüne sahip değildir. Sorduğunuz her soruyu veya komutu işlenmek üzere Amazon’un sunucularına kaydeder ve yükler. Bunu önlemenin bir yolu yok. Aşağıdaki adımları uygulayarak Amazon’a kayıtlarınızı işlendikten hemen sonra silmesini ve hiçbir zaman analiz için insan çalışanlara vermemesini söylersiniz.

 1. Alexa uygulamasını açın ve öğesine dokunun. Daha.

 2. Musluk Ayarlar.

 3. Musluk Alexa Gizlilik.

  Alexa'nın gizlilik ayarlarına ulaşmak için atılması gereken adımlar "Daha," "Ayarlar," ve "Alexa Gizlilik" Alexa uygulamasında vurgulanan

 4. Musluk Alexa Verilerinizi Yönetin.

 5. Musluk Kayıtların ne kadar süreyle kaydedileceğini seçin.

 6. Seçme Kayıtları kaydetme ve dokunun Onaylamak.

  Alexa uygulaması Ayarları ile "Alexa Verilerinizi Yönetin," "Kayıtların ne kadar süreyle kaydedileceğini seçin," ve "Kayıtları Kaydetme" vurgulanmış

 7. Aşağı kaydır Alexa’yı geliştirmeye yardımcı olun bölümünü seçin ve Ses kayıtlarının kullanımı kapalı konuma getirin.

 8. Musluk KAPAT.

 9. Mesaj göndermek için Alexa kullanıyorsanız, geçiş veya geçiş Transkripsiyonu geliştirmek için mesajları kullanın bölümü de kapatın.

  Ses ayarları kapalı ve "Kapat" vurgulanmış Alexa uygulaması

SSS

 • Bir cihaza bağlandığında Alexa’nın “Şuradan oynatılıyor” demesini nasıl durdurabilirim?

  Ne yazık ki bu özellik devre dışı bırakılamaz, ancak birçok kullanıcı bundan rahatsız olduğunu ifade etmiştir. Windows cihazlarda sorunu çözdüğünü iddia eden üçüncü taraf araçlar var, ancak yazılım indirirken her zaman dikkatli olun.

 • Alexa’nın çocuklarımı dinlemeyi bırakmasını nasıl sağlayabilirim?

  Alexa’nın çocuklarınızı tamamen görmezden gelmesini sağlayamazsınız, ancak çocuklarınızın yetkisiz satın alma yapmasını engellemek için ebeveyn denetimlerini ayarlayabilirsiniz. Alexa uygulamasında simgesine dokunun. Daha (üç satır) > Ayarlar > Hesap ayarları > Ses Satın Alma > etkinleştir Satın alma onayı. Ardından, seçin Çocuk Becerileri Satın Alma > aç Satın Alma İşlemleri Onay Gerektirir değiştir.