Skip to content

Alexa’ya Nasıl Sorulur: “E-postalarımı Oku”

21 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • E-posta hesabınızı Amazon Alexa’ya bağlayın.
 • “Alexa, e-postamı oku” sesli komutunu kullanın.
 • Alexa, her mesajın gönderen / konu satırını okuyacak ve tüm e-postayı okumayı, silmeyi veya bir sonrakine geçmeyi teklif edecektir.

Bu makale, Alexa’nın Echo Show, Echo Dot veya Alexa uyumlu başka bir cihazda e-postaları nasıl okumasını, arşivlemesini, silmesini veya yanıtlamasını açıklar.

Alexa’yı E-posta Hesabınıza Nasıl Bağlarsınız?

Bu özellik yalnızca Gmail ve birkaç Microsoft e-posta hesabıyla çalışır. Alexa’nın e-postalarınızı okuyabilmesi için e-posta hesabınızı Amazon Alexa’ya bağlamanız gerekir:

 1. Alexa mobil uygulamasını açın veöğesine dokunun. Daha sağ alt köşede.

 2. Dokunmak Ayarlar.

 3. Dokunmak Takvim ve E-posta Alexa Tercihleri ​​bölümü altında.

 4. E-posta sağlayıcınızı seçin (Google veya Microsoft).

 5. Dokunmak Evet o benim hesap sahibini onaylamak için veya simgesine dokunun. Ben Başkasıyım ve profil adınızı seçin.

 6. Emin ol E-posta anahtarı etkinleştirildi ve ardından Sonraki. Anahtar, koyu mavi noktalı kesintisiz mavi olmalıdır.

  Alexa uygulamasında Google ve Microsoft, Yes, Thats Me ve Email geçişi

  Devre dışı bırak Takvim anahtarı takviminizi Alexa’ya da bağlamak istemiyorsanız.

 7. Bir web tarayıcısı açılacak ve e-posta hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Ardından, Alexa’ya çeşitli e-posta hesabı erişim onayları vermeniz istenecektir. Dokunmak İzin vermek. Bu onay, Alexa’nın hesabınızdan e-postaları okumasına, oluşturmasına, göndermesine ve kalıcı olarak silmesine olanak tanır. Dokunursan Reddetmekbu özellikler çalışmayacaktır.

 8. Ne zaman Hesap Eklendi ekrana dokunun X sol üst köşede.

 9. Dokunmak Devam et Alexa ses tanımayı kurmak için veya simgesine dokunun. Belki sonra.

  Alexa uygulama ayarlarında İzin Ver, X ve Devam Et

 10. Bağlı e-posta hesaplarınızı yönetmek için şuraya geri dönün: Daha > Ayarlar > Takvim ve E-posta, ardından dokunun Hesaplar.

 11. Altında e-postanıza dokunun Bağlı Hesaplar.

 12. Bu ekrandan hesabın bağlantısını kaldırabilir veya bir takvim bağlayabilirsiniz. Simgesine dokunun. İmza anahtarı eklemek Alexa ile gönderildi e-postalarınıza.

  Alexa Uygulama Ayarlarında Hesaplar, Bağlı Hesap ve İmza Anahtarı

Alexa’dan E-postanızı Okumasını Nasıl İstersiniz?

E-postalarınızı aşağıdaki sesli komutla kontrol etmek için Alexa cihazınızı (Amazon Echo gibi) veya Alexa akıllı telefon uygulamasını kullanın:

 • “Alexa, e-postamı oku.”

Alexa size son günden itibaren gelen kutunuzda kaç tane okunmamış e-posta olduğunu ve kaç tane e-postanın kaldığını ve önemli olarak işaretlendiğini söyleyecektir. İlk önce en son mesajdan başlayarak, göndereni ve konu satırını okuyacak, ardından e-postanın tamamını okumasını, silmesini veya bir sonraki okunmamış e-postaya geçmesini isteyip istemediğinizi soracaktır. Alexa’ya size özel olarak bu seçeneği sunmasa bile e-posta mesajınızı arşivlemesini söyleyebilirsiniz. “Alexa, arşivle” demeniz yeterli.

Alexa E-posta Gönderebilir mi?

Alexa sizin için yepyeni e-postalar oluşturamaz. Yalnızca gelen kutunuzdaki alınan e-postaları yanıtlayabilir. Bir e-postayı yanıtlamak isterseniz, “Yanıtla” demeniz yeterlidir. Sözlü bir e-posta oluşturma seçeneğiniz olacak, ardından Alexa yanıtı göndermek isteyip istemediğinizi soracak. Evet derseniz, e-postayı sizin için gönderir ve Alexa ile gönderildi imza etiketini ekler (bunu ayarlamayı seçtiyseniz). Cevaplarınızda düşünceli ama hızlı olun. Alexa yanıtlar için uzun süre beklemeyecek ve çok net konuşmanız gerekecek.

Alexa’nın Okumasını Nasıl Durdurabilirim?

Alexa gelen kutunuzda ne olduğunu duyurduktan sonra, ona ilk e-postanızın okunmasını veya silinmesini isteyip istemediğinizi sorduktan sonra durmasını söyleyebilirsiniz. Bunun için kolay bir komut “Alexa, dur”. Sizin için e-postaları okumaya başladığında onu durdurmak biraz daha yanıltıcıdır. Alexa’nın okumayı durdurmasını istediğiniz bir e-posta veya bir grup e-posta yoluyla yolun bir kısmına karar verirseniz, sözlü bir komut vermeden önce mevcut e-postayı okumayı bitirmesini beklemelisiniz. Alexa uygulamasını kullanıyorsanız, simgesine dokunabilirsiniz. X onu durdurmak için ekranda. Bir e-postayı yanlışlıkla silerseniz, e-posta çöp kutunuzdan manuel olarak yine de alabilirsiniz. E-posta sağlayıcınızın geri alma süresi sınırları geçerli olacaktır.