Skip to content

Amazon Dash Düğmesi Nedir?

11 de Mayıs de 2021

Amazon ile çevrimiçi alışveriş yaptıysanız, Amazon Dash düğmeleri için reklamlar görmüş olma ihtimaliniz vardır. Çevrimiçi alışverişinizi kolaylaştırmak ve basitleştirmek için bu ürünü kullanabilirsiniz.

Amazon Dash Düğmesi Nedir?

Amazon’dan fotoğraf
Amazon’un Dash düğmeleri, sürpriz, sürpriz, bir donanım düğmesi içeren anahtarlık boyutlu cihazlardır. Dash ile temel fikir, en sevdiğiniz, en çok kullandığınız ürünleri Amazon’dan yeniden sipariş etmeyi hızlı ve kolay hale getirmektir; Dash düğmesine basmanız yeterlidir ve yeni bir sipariş gönderilecektir. Şirket, Dash teklifini bir “yenileme hizmeti” olarak faturalandırır ve her düğme Amazon’da bulunan belirli bir ürüne karşılık gelir, bu nedenle tek bir Dash’tan birden fazla ürün türü sipariş edemezsiniz. Bu nedenle, Amazon’da Dash açılış sayfasını ziyaret ettiğinizde onlarca ve düzinelerce benzersiz markalı Dash düğmesi göreceksiniz.

Amazon Dash Nasıl Çalışır?

Öncelikle, donanım veya sanal çeşitlilik için bir Dash düğmesine erişmek için bir Amazon Prime üyeliğine ihtiyacınız olacak. Bu üyelik size yıllık veya aylık bir ücreti geri getirecek ve avantajlar arasında çeşitli ürünlerde aynı gün veya iki gün ücretsiz teslimat, Prime Music yayın hizmetine erişim, Prime video akışı, Amazon Ailesi abonelik hizmeti aracılığıyla indirimler yer alıyor. ve dahası. Her bir fiziksel Amazon Dash düğmesini satın almanın bir bedeli vardır: 4,99 $ (pop) (Ed. Not: Ancak sanal düğmeler ücretsizdir.) Şirket, yeni düğmenizle bir ürün satın almak için ilk siparişinizi verdikten sonra size 4,99 $ kredi sunarak bunu daha lezzetli hale getirmeye çalışıyor. Bu, ilişkili ürününü birden fazla kez yeniden sipariş edeceğinizden kesinlikle emin değilseniz, mutlaka bir Dash düğmesi satın almak istemeyeceğiniz anlamına gelir.

Amazon Dash Düğmesi Nasıl Kurulur

Donanım aygıtları Wi-Fi ve Bluetooth özellikli ve pille çalışır ve akıllı telefonunuza bağlandığında çalışırlar. Başlamadan önce Android veya iOS için Amazon Alışveriş uygulamasını indirmeniz gerekir. Ardından Dash düğmenizi Wi-Fi’ye bağlamanız ve donanım düğmesine bastığınızda hangi ürünü satın almak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Düğmenizi ayarlamak için şu adımları izleyin:

  1. Açın Amazon uygulaması.

  2. Hesabınıza gidin.

  3. Altında Dash Düğmeleri ve Hizmetleri, seçin Yeni Cihaz Kurun.

  4. Seçin Kısa Çizgi Düğmesi simgesi ve Koşulları kabul ediyor musunuz.

  5. Kaydınızı tamamlayın.

Amazon, kullanışlı bir şekilde çeşitli boyut seçeneklerinden (veya varsa renk veya koku seçeneklerinden seçim yapmanıza izin verir. Amazon ayrıca Dash düğmenizi aldıktan sonra nasıl ayarlayacağınızla ilgili adım adım kolay bir eğitime sahiptir.) Amazon bunu önerir. Fiziksel Dash düğmenizi, ilgili ürünü kullandığınız ve / veya depoladığınız yere göre anlamlı olan bir yere asarsınız veya monte edersiniz. Dash düğmesini hiçbir zaman kullanmayacağınız bir yerde tutmak, elbette şirketin çıkarınadır. Kullanmayı unutun. Düğme için, onu bir yürümeye başlayan çocuk veya yanlışlıkla Amazon siparişlerinize basıp gönderebilecek başka herhangi birinin erişemeyeceği bir yerde tutan bir yer bulmak için zaman ayırmaya değer.

Amazon Dash Virtual Buttons hakkında

Amazon sanal Dash düğmelerinin bir görünümü.

Amazon
Amazon ayrıca, temel ihtiyaçlarınızı siteden yeniden sipariş etmeyi kolaylaştırmak için aynı öncül altında çalışan sanal Dash düğmeleri de sunar. Ancak hizmetin bu sürümünde, basılacak bir donanım Dash gadget’ınız yok; bunun yerine, Amazon’un favorilerinizden biri olarak tanımladığı herhangi bir öğeyi yeniden sipariş etmek için ekrandaki bir kısayola tıklayabilirsiniz. Bu sanal düğmeler, Amazon ana sayfasından veya Dash Düğmelerinizde (Prime hesabınızdan erişilebilir), düğmelerinizi düzenli tutabileceğiniz çevrimiçi özelleştirilmiş kısayollardır. Bunlara bilgisayarınızdan, mobil cihazınızdan veya bir Echo Show cihazından erişebilirsiniz. Şirkette daha önce birden fazla ürün sipariş ettiyseniz, erişmek için zaten otomatik olarak oluşturulmuş çok sayıda dijital düğmeye sahip olma şansınız yüksektir. Amazon’daki Dash Düğmeleriniz sayfasına giderek seçeneklerinizi görüntüleyin; burada bunları düzenleyebilir, ekleyebilir ve kaldırabilir, ayrıca etiketli beyaz daireye tıklayarak satın alma işlemleri yapabilirsiniz. Satın Al her düğmede. Sanal Dash düğmesi olarak eklemek istediğiniz bir öğe varsa, bunu doğrudan Prime gönderimiyle birlikte sunulan herhangi bir şeyin ürün ayrıntıları sayfasından yapabilirsiniz. Sanal Dash düğmeleriyle oynamaya yeni başlıyorsanız, yanlışlıkla bir şeyler sipariş etmek çok kolaydır – çoğu zor yoldan öğrenir – ancak neyse ki Amazon da bu gerçeğin farkındadır ve hatalı bir siparişi ücretsiz olarak iptal etmenize izin verir. satın alma işleminin alınmasından 30 dakika sonrasına kadar (veya genel bir kural olarak, ‘Yakında Gönderilecek’ olarak işaretlenmeden önce). Ayrıca, sanal gösterge düğmelerinize erişebilir ve Amazon akıllı telefon uygulaması aracılığıyla sipariş vermek için bunlara basabilirsiniz.

Amazon Dash’in Artıları

Açıkçası, bir Amazon Dash düğmesine sahip olmanın avantajı, önemli bir ürünü yeniden sipariş etmeyi inanılmaz derecede kolay hale getirmesidir. Amazon’un tek tıklamayla sipariş verme seçeneğinin bir sonraki seviyeye taşınması gibi. Ödeme ve teslimat ayarlarınız belirlendikten sonra, alışverişinizi bir düğmeye basarak tam anlamıyla yapabilirsiniz. Yaşam alanınızdaki Dash düğmelerini, temel ürünlerinizin asla bitmeyeceği anlamına gelecek şekilde etkili bir şekilde düzenleyebilen organize bir kişiyseniz, bu hizmet aynı zamanda inanılmaz derecede yararlı olabilir.

Amazon Dash’in Eksileri

Fiziksel veya dijital Dash düğmesi tarafından sunulan yeniden sıralama kısayollarını kullanmanın bazı açık avantajları olsa da, potansiyel dezavantajlar da vardır. Amazon Dash hizmeti, müşterileri sürekli olarak yeniden ürün siparişi vermeye teşvik eder; bu, belirli bir ürüne gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını düşünmek için geri adım atmadığınız anlamına gelebilir. Diğer bir potansiyel dezavantaj, daha az rekabetçi fiyatlardır. Bu, öğeden öğeye farklılık gösterebilir, ancak bazı Dash kullanıcıları, bir ürünü düğmeler aracılığıyla sipariş ederken, aynı öğeyi Amazon’daki sayfası aracılığıyla sipariş etmeye kıyasla önemli ölçüde daha yüksek oranlar ödediğini bildirdi. Yalnızca Amazon Dash düğmelerinin fiyatları göstermemesi sorununu karmaşıklaştırır, bu nedenle aslında bir ürünü körü körüne yeniden sipariş ediyorsunuz.

Kısa Çizgi Düğmelerini Etkili Kullanmaya İlişkin İpuçları

Nihayetinde, bir Dash düğmesinin sizin için mantıklı olup olmadığı, Amazon’da genellikle nasıl alışveriş yaptığınıza ve satın alma işlemlerinizi ne kadar iyi organize edebileceğinize bağlı olacaktır. Sanal veya fiziksel bir Dash düğmesinin Amazon deneyiminize nasıl sığabileceğine karar vermek için alışveriş kalıplarınızı ve özel ihtiyaçlarınızı değerlendirmeniz gerekecek, ancak sınırın üzerindeyseniz, hizmeti uyarlamak için bu ipuçlarını göz önünde bulundurun. ihtiyaçlarınıza göre:

  • Sipariş bildirimlerini etkinleştirin: Amazon Dash düğmeleriyle ilgili en büyük olası tuzaklardan biri, birinin yanlışlıkla düğmeye basarak yanlışlıkla ne kadar kolay sipariş gönderebileceğidir. (Düşünün: Düğmeyle oynayan çocuklar.) Neyse ki, bildirim tercihlerinizi ayarlayarak bir siparişin ne zaman gerçekleşeceğini bildiğinizden emin olabilirsiniz. Sadece senin Ayarlar, sonra seç Bildirim Seçenekleri ve kullanarak şeyleri ayarlayın Düzenle Kredi kartı faturanızı veya postayla gelen bir paketi gördüğünüzde asla şaşırmamanız için seçenek.
  • Onları mükemmel bir yerde saklayın: Her bir fiziksel Amazon Dash düğmesi, yeniden kullanılabilir bir yapışkanla birlikte gelir, böylece bunları bir duvara veya ürün türüne bağlı olarak anlamlı olan başka bir yüzeye yapıştırabilirsiniz. Ayrıca dahili, çıkarılabilir bir kanca da vardır, böylece cihazları da asabilirsiniz.
  • Siparişinizin ilerleyişi hakkında güncel kalın: Masaüstündeki Amazon hesabınız üzerinden veya akıllı telefon uygulamanız aracılığıyla bir siparişin en son durumunu her zaman kontrol edebilirsiniz, ancak bir siparişin tamamlandığını donanım gösterge düğmesi aracılığıyla da onaylayabilirsiniz. Sipariş vermek için gadget’a bastığınızda, sipariş durumu göstergesi, satın alma işlemi tamamlandığında yeşil renkte yanar veya sipariş bir faturalandırma sorunu veya başka bir sorundan dolayı başarısız olduysa kırmızı olarak yanar.
  • Bilgisayar korsanlığı alın: Bir programcıysanız veya özellikle teknoloji meraklısıysanız, aslında bir taksi çağırmak, garaj kapınızı açmak, belirli bir kişiyi aramak, kilidi açmak veya başlatmak için yapılandırılabilen bir Dash düğmesi olan AWS IoT Düğmesine bakabilirsiniz. bir araba ve çok daha fazlası. Amazon’un, bu özel gadget’ı sipariş etmek muhtemelen ortalama bir kullanıcı için geçerli olmayacak olsa da, benzersiz cihazının kendi sitesi aracılığıyla sipariş ürünlerinin ötesinde kullanımlarını kabul ettiğini görmek güzel.

Herkesin alışveriş listesinin başında kalmak için bir Dash düğmesine ihtiyacı yoktur ve bir donanım düğmesi için 4,99 $ ‘dan fazla para harcamadan önce sanal sürümü test etmek muhtemelen akıllıca olacaktır. Bu şekilde, fiziksel bir düğme ile satın alma işlemi yapana kadar 4,99 ABD doları kredinizi geri alamayacağınız için bunları kullanıp kullanmadığınızı görebilirsiniz.