Skip to content

Amazon Dolapları ve Hubları Nedir?

24 de Mayıs de 2021

Amazon Locker, paketlerin teslim edildikten sonra evinizde veya ofisinizde gözetimsiz bırakılmasını istemediğinizde öğeleri saklamak için güvenli bir yer sunar. Ödeme işlemi sırasında soyunma yerini seçersiniz. Amazon, bir dolaba girdikten sonra, dolaba erişebileceğiniz zamanlar ve onu açmak için ihtiyaç duyacağınız kod gibi, dolap hakkında daha fazla bilgi içeren bir e-posta gönderir. Amazon Locker, teslimat için güvenli bir yer sağlayarak gözetimsiz öğelerle ilgili sorunları çözer. Amazon Locker’dan önce, teslim edilen öğelerin başına birçok şey gelebilirdi; çalınabilir, hava şartlarından zarar görebilir veya yanlış aile üyesi tarafından açılabilir (doğum günü sürprizi olur). Amazon kilitli dolaplar, marketler, posta merkezleri, bakkallar, benzin istasyonları ve daha fazlasında mevcuttur ve sizin için uygun olan bir konumu seçebilirsiniz.

Amazon kilitli dolap kullanan kişilerin resmi

Cankurtaran / Grace Kim
Amazon Hub, Amazon Locker’dan biraz farklıdır, ancak çok fazla değildir. Amazon Locker konumları çeşitli üçüncü taraflarca barındırılırken, Amazon Hub’ları yalnızca apartman komplekslerinde mevcuttur. Dairenizin kendi Amazon Hub’ına ev sahipliği yapıp yapmadığını öğrenmek için binanızın yönetim şirketi ile iletişime geçin.

Amazon Locker ve Amazon Hub’ı Bulun ve Kurun

Bir Amazon Alım Konumu için yapılan aramanın ekran görüntüsü

Amazon Locker’a veya apartman kompleksinizdeki bir hub’a gelecekteki bir teslimatın gönderilmesi için, yakınınızda bir ana teslim yeri bulmanız ve bunu teslimat adresleri listenize eklemeniz gerekir. Yine de, seçtiğiniz yerin mutlaka evinizin yakınında olması gerekmez. Çalıştığınız yere veya sık kullandığınız başka bir yere yakın olabilir. Birden fazla dolap konumu ekleyebilirsiniz, bu nedenle şimdi birkaç tane oluşturmayı düşünün. Amazon Locker ve Hub konumlarını bulmak ve bunları adres defterinize eklemek için:

 1. Www.Amazon.com adresine gidin ve oturum açın.
 2. Herhangi bir sayfanın en altına gidin ve Yardım.
 3. Tekrar aşağı kaydırın ve Daha Fazla Çözüm Bulun kutuya “Yakınımdaki bir Amazon Dolabını bulun” yazın ve tıklayın Git.
 4. Tıklayın Bölgenizde bir Amazon Dolabı Bulun.
 5. Tıklayın Bir dolap konumu arayın.
 6. Arama kriterlerini doldurun ve Tıklayın Arama. (Posta kodumuzu kullandık.)
 7. Yakınınızda bir dolap varsa, tıklayın Seçiniz Listede seçmek için. Birkaç tane görebilirsiniz.
 8. Yeni dolap, kayıtlı adresler listenizde görünecektir.
 9. Daha fazla dolap konumu eklemek için bu adımları tekrarlayın.

Amazon Locker ve Amazon Hub’ı kullanın

Yapılandırılmış Amazon toplama konumlarının ekran görüntüsü

Bir paketin bir Amazon Dolabına veya Amazon Hub’ına teslim edilmesini sağlamak için önce bir sipariş vermeniz gerekir. Sepetinizde bir ürün olduğunda:

 1. Tıklayın Çıkışa doğru devam et.
 2. Üzerinde Gönderim Adresi sayfası seçinbaşlıklı bölümü bulun Alış Konumlarınız. (Bunu yalnızca bir Amazon Locker konumu ekledikten sonra göreceksiniz.
 3. Tıkla kilitli dolap yer ekledin ve tıkladın Bu adresi kullan.
 4. Bu, bir Amazon Locker konumuna ilk teslimatınızsa, kredi kartı bilgilerinizi girmeniz istenir. tekrar. Tıklayın Kartı Onayla.
 5. Tıklayın Bu Ödeme Yöntemini Kullanın.
 6. Tıklayın Siparişinizi.

Amazon Locker veya Amazon Hub’dan alın

Yeni bir Amazon Hub örneği

Herhangi bir Amazon siparişinde olduğu gibi, satın alma işleminizi doğrulayan bir e-posta alacaksınız. Bu e-postada, şuna benzer başka bir giriş daha var: “Siparişiniz, seçtiğiniz Amazon Locker konumuna teslim edilecektir. Geldiğinde, bir teslim alma kodu ve paketinizi nasıl geri alacağınıza dair talimatlar içeren bir e-posta alacaksınız. Dolaba teslim edilen her bir paket için bir teslim alma kodu gönderilecektir. ” Söylemediği şey şu ki paketinizi almak için üç gününüz var veya paket Amazon’a iade ediliyor, bu nedenle gelecekteki yazışmaları yakından takip edin. Bu e-posta geldiğinde, paketinizi almak için talimatları izleyin. Genel olarak süreç şu şekildedir:

 1. Tıkla bağlantı e-postada soyunma konumuna yol tarifi almak için.
 2. Kodu bir yere not edin; dolabı açmak için ona ihtiyacın olacak. Buna kaydolduysanız, bu kod SMS ile de gelebilir.
 3. Soyunma konumuna gidin ve sarı Amazon soyunma alanını bulun.
 4. Kiosk’u kullanarak kodu yaz aldınız ve diğer gerekli bilgiler.
 5. Paketinizin bulunduğu dolap dışarı çıkacaktır. Paketinizi geri almak için doldurun.

Amazon Locker Sınırlamaları ve Gereksinimleri

Amazon Locker konumlarının ekran görüntüsü.

Amazon Locker ve Amazon Hub’ı kullanırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Birincisi, Amazon Locker konumlarının hızla genişlemesi, bu nedenle şu anda yakınınızda bir dolabınız olmasa bile, bir ay içinde haritayı tekrar kontrol edin. Yakınınızda bir dolap olabilir. Ek olarak, öğeyi sipariş ederken şunları yapmalısınız:

 • 20 lbs’den daha hafif
 • 19 x 12 x 14 inçten daha küçük olun
 • Amazon.com tarafından satılmalı veya yerine getirilmelidir
 • 5.000 ABD Dolarından daha düşük bir değere sahip olun
 • Tehlikeli malzeme içermez
 • Abone Ol ve Kaydet öğesi olmayın
 • Diğer ülkelerden gönderilen öğeleri içermez
 • Yayın Tarihi Teslimatı için öğeler içermez

Maliyet, teslimat ve iadelerle ilgili olarak:

 • Amazon Locker’ı kullanmak için herhangi bir ücret yoktur, ancak bazı Amazon Locker konumlarında Standart Nakliye ve ÜCRETSİZ gönderim mevcut olmayabilir.
 • Aynı Günde Teslimat ve Bir Günde Gönderim yalnızca belirli bölgelerde mevcuttur.
 • Amazon Locker konumu doluysa, Amazon Konum haritasında gri olarak görünecektir. Ödeme sırasında oraya gönderim yapamazsınız.
 • Bir ürünü Amazon Locker konumuna iade edebilirsiniz. Dolabı açmanız için gereken kod, iade fişini yazdırdığınızda kullanılabilir hale gelecektir.
 • Eşyalarınız kendi dolabında olacaktır. O dolapta kimsenin eşyaları olmayacak.