Skip to content

Amazon Echo (4. Nesil) İncelemesi

4 de Mayıs de 2022
Sevdiklerimiz

 • Yeni yuvarlak tasarım
 • Geliştirilmiş ses
 • Zigbee Hub’ı içerir
 • Dahili sıcaklık sensörü
 • Daha hızlı işleme

Sevmediklerimiz

 • Daha az mikrofon
 • Daha fazla masa alanı kaplar

Yeni Echo (4. Nesil), 100 dolarlık fiyat etiketi için çok değer sağlayan güçlü bir akıllı hoparlördür.

4.4

Amazon Eko (4. Nesil)

Amazon Echo 4. Nesil

Bu makalede

giriş

Amazon, Echo hoparlörünün 4. nesil versiyonunu piyasaya sürdü ve yepyeni bir görünüme sahip. Aynı zamanda kaputun altında tamamen farklı bir akıllı hoparlör. Echo ile ilgili yeni ve farklı olan nedir? Nasıl performans gösterir? Öğrenmek için en son nesli test ettim.

Tasarım: Artık silindir yok

Yıllar geçtikçe, Amazon Echo hoparlörün yeni nesillerini piyasaya sürdükçe, marka daha kısa ve daha geniş bir Echo lehine uzun silindir şeklinden uzaklaşmaya başladı. Yeni Echo 4th Gen ile Amazon silindiri tamamen terk etti ve yepyeni Echo bir küre şeklinde şekillendi. Yuvarlak cihaz, çevreye duyarlı malzemelerden üretilerek Amazon’da “İklim Taahhüdü Dostu” etiketi kazandı ve üç farklı renk seçeneğiyle geliyor: kömür, buzul beyazı veya alacakaranlık mavisi. Buzul beyazı modelini test ettim.

Amazon Echo 4. Nesil

Echo (4. Nesil) 5,2 inç boyunda ve 5,7 inç çapındadır. Küresel şekle ek olarak, yeni Echo ayrıca hoparlörün üst kısmını kaplayan kumaşa sahiptir, bu nedenle düğme kontrolleri için sert plastik bir üst panelden yoksundur. Bir kumaş ızgara, Echo’nun çoğunu kaplar ve dört ana düğme doğrudan hoparlörün üstüne yerleştirilmiştir. Amazon, Echo’yu herhangi bir aydınlatmada kullanılmak üzere, hangisinin karanlıkta olduğunu hissedebilmeniz için hafifçe yükseltilmiş düğmelerle tasarladı. Mikrofon kapatma düğmesi kolay erişim için ortadadır ve ışık halkası artık hoparlörün altındadır, bu nedenle Yankı karanlık veya loş ışıkta olduğunda üzerine oturduğu yüzeyi aydınlatır. Hoparlör şık ve modern bir tasarıma sahiptir. Pahalı ve yüksek teknoloji ürünü bir cihaza benziyor ve çoğu ev dekoruna uyuyor. Ancak, bir masa veya masa üzerinde biraz yer kaplıyor, bu nedenle bir köşede saklanmak önceki model kadar kolay değil. Bu, görülmesi gereken bir cihaz – bir konuşma başlatıcı.

Kurulum Süreci: Süper basit

Yankıyı ayarlamak son derece kolaydır ve zaten Alexa uygulamasını indirdiyseniz, yalnızca birkaç dakika sürer. Ancak, mümkün olan en iyi deneyim için Alexa uygulamasının güncellendiğinden emin olmak iyi bir fikirdir. Cihazlar menüsünün altındaki Alexa uygulamasında, bir cihaz eklemek için “+”yı seçersiniz. Ardından, Echo 4. Nesil hoparlörü evinize eklemek için talimatları izleyin.

Amazon Echo 4. Nesil

Ses Kalitesi: Her zamankinden daha iyi müzik

Echo (4. Nesil) önemli ses yükseltmelerine sahiptir. Echo, 3 inç neonadyum woofer’a ve çift 0,8 inç tweeter’a sahip, bu da önceki modele kıyasla ek bir tweeter’a sahip olduğu anlamına geliyor. Yeni Echo’nun sesini daha iyi yapan tek şey ekstra tweeter değil. Dolby destekli hoparlörler, optimum ses için Echo’nun içine stratejik olarak yerleştirilmiştir ve yeni yuvarlak tasarım, daha iyi ses iletimi sağlar. Yeni mdoel, mümkün olan en iyi müzik kalitesini sağlamak için oda akustiğine göre sesini bile ayarlayabilir – daha pahalı Echo Studio’da bulunan bir özellik. Hoparlörleri test ederken, genellikle David Guetta’nın Sia’yı içeren Titanium şarkısı gibi bir dizi alçak, orta ve yüksek ton içeren şarkılar dinlerim. Ayrıca Nick Jonas’tan Chains ve Bush’tan Comedown gibi farklı bas türlerine sahip şarkılar da dinliyorum. Echo (4. Nesil), temiz ses ve güçlü bas ile şaşırtıcı derecede güçlü bir hoparlördür. Echo’da müzik olağanüstü geliyor ve tüm evde çalacak kadar yüksek ses çıkarıyor.

Echo (4. Nesil), temiz ses ve güçlü bas ile şaşırtıcı derecede güçlü bir hoparlördür. Echo, 3,5 mm çıkış jakını korur, böylece 3,5 mm jak veya Bluetooth bağlantısı kullanarak harici bir hoparlör bağlayabilirsiniz. Ayrıca çok odalı müzikten yararlanabilir ve aynı anda birden fazla Echo cihazında müzik çalabilirsiniz. Ancak aslında çok da ihtiyaç yok. Yankı yeterince yüksek ve hatta Amazon Music HD’yi bile destekliyor.

Ses tanıma: Bir mikrofon eksik

Echo’nun artık yedi yerine altı mikrofonu var. Echo’yu kullandığım ilk birkaç gün, cihazın beni herhangi bir mesafeden duymasını sağlamakta biraz zorlandım. Echo’yu oturma odamdaki bir köşe masasına yerleştirdim ve mutfağımda yan odada bir Echo Dot var. Bazı durumlarda, Nokta komutlarımı Yankı yerine oturma odasından duyardı. Bu yaklaşık iki gün sürdü ve ardından Yankı, hareketini toparlamış göründü. Yankıyı odanın daha merkezi bir yerine taşıdım, bu da yardımcı oldu. Bu ilk hıçkırıktan sonra, konuşmalar veya çalışan cihazlar gibi arka plan sesleri varlığında bile Alexa’nın komutlarımı duymasını sağlamakta herhangi bir sorun yaşamadım. Yeni Echo, daha az bellek kullanırken makine öğrenimini ve konuşma tanımayı hızlandırmak için oluşturulmuş bir silikon modül olan Amazon’un ilk nesil AZ1 Neural Engine İşlemcisi üzerinde çalışır.

Amazon Echo 4. Nesil

Özellikler: Bir Zigbee Hub ve sıcaklık sensörü

Yeni (4. nesil) Echo’daki sesli asistan, her zamanki gibi aynı Alexa. Akıllı ev cihazlarınızı kontrol edebilecek, melodileri dinleyebilecek, rutinleri ayarlayabilecek ve daha önce yapabildiğiniz tüm Alexa becerilerini gerçekleştirebileceksiniz. Yine de Alexa her zaman yeni beceriler öğreniyor ve Amazon, bir acil yardım hattına ve güvenlik özelliklerine eller serbest erişim sağlayan Amazon’un Alexa Guard özelliğinin abonelik tabanlı bir modeli olan Alexa Guard Plus gibi yeni özellikleri (yakında) duyurdu. eviniz için uyarılar. Yeni Echo’nun da birkaç hilesi daha var. Önceki (3. Nesil) modelle Amazon, Echo ve Echo Plus’ı aynı boyutlar, hoparlörler ve aynı kumaş çevre ile aynı görünecek ve ses çıkaracak şekilde tasarladı, ancak Echo Plus her zaman Echo’nun olmadığı Hub’a sahipti. Yeni 4. Nesil Echo, Echo’ya yerleşik bir Zigbee Hub ve sıcaklık sensörü vererek iki cihazı tek bir hoparlörde birleştirerek ayrı bir Echo Plus ihtiyacını tamamen ortadan kaldırır. Zigbee uyumlu cihazları kurabilir ve yönetebilir, ayrıca Bluetooth Low Energy akıllı ev cihazlarını (akıllı ampulleri ve sensörleri düşünün) ayarlayabilirsiniz. Sıcaklık sensörü ile uyumlu bir akıllı fanınız veya akıllı prize takılı kutu fanınız varsa “Alexa, 75 dereceye ulaştığında fanı aç” gibi şeyler söyleyebilirsiniz.

Bu fiyata alabileceğiniz en iyi akıllı hoparlörlerden biri.

Fiyat: 100 dolardan çalmak

Uyarlanabilir ses ve yerleşik bir hub ile Amazon, diğer Echo hoparlörlerinden daha güçlü özelliklerinden bazılarını aldı ve bu özellikleri 100 $ Echo’ya dahil ederek Echo’yu olağanüstü bir değer haline getirdi. Bu fiyata alabileceğiniz en iyi akıllı hoparlörlerden biri.

Amazon Echo (4. Nesil) ile Nest Audio karşılaştırması

Google, oyununu daha çok müzik ve sese odaklanan 100 dolarlık başka bir akıllı hoparlör olan Nest Audio ile geliştirdi. Yine çevre dostu malzemelerden üretilen Nest Audio, 75 mm woofer ve 19 mm tweeter’ın yanı sıra sesi odaya uyarlama özelliğine sahiptir. Google Asistan destekli Nest Audio, yerleşik bir Zigbee hub’ından, sıcaklık sensöründen veya ikinci tweeter’dan yoksundur. Yeni bir alıcıysanız veya zaten bir Echo kullanıcısıysanız, muhtemelen Echo ile elde ettiğiniz kapsamlı özellikleri beğeneceksiniz. Ancak, zaten Google Asistan’a yatırım yaptıysanız, muhtemelen Nest Audio’yu tercih edeceksiniz.


Nihai Karar

Tamamen farklı bir Echo.Değerli bir yatırım olan yeni Echo daha iyi görünüyor, daha iyi ses veriyor ve hemen hemen her kategoride daha iyi performans gösteriyor.

Özellikler

 • Ürün adı

  Yankı (4. Nesil)

 • Ürün markası

  Amazon

 • Fiyat

  99,99 $

 • Yayın tarihi

  Ekim 2020

 • Ağırlık

  2,14 libre

 • Ürün Boyutları

  5,7 x 5,7 x 5,2 inç

 • Renk

  Kömür, Alacakaranlık Mavisi, Buzul Beyazı

 • Garanti

  Bir yıllık sınırlı

 • Özellikler

  Zigbee Hub, Sıcaklık Sensörü, Dolby Audio

 • uyumluluk

  Alexa uygulaması (iOS 11.0+, Android 6.0+ veya Fire OS 5.3.3+)

 • Limanlar

  3.5mm dışarı

 • bağlantı

  Çift bantlı Wi-Fi, 802.11a/b/g/n/ac (2.4 ve 5 GHz) ağlarını, Bluetooth’u destekler

 • mikrofonlar

  6

 • Hoparlörler

  3 inç neodimyum woofer ve iki adet 0,8 inç tweeter

 • Neler dahil

  Eko, güç adaptörü (30W) ve Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu