Skip to content

Amazon Echo Dot (4. Nesil) İncelemesi

19 de Haziran de 2022
Sevdiklerimiz

 • Çekici yeni görünüm
 • Geliştirilmiş tasarım
 • Çevre dostu malzemeler
 • Hala 3,5 mm jak var

Sevmediklerimiz

 • Önceki sürüme göre birkaç dahili iyileştirme
 • Anahtar deliği montajı yok

Yeni Echo Dot (4. Nesil), özellikle “saatli” versiyon harika görünüyor, ancak kaputun altında öncekinden çok daha iyi değil.

4.1

Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Bu makalede

Uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için Amazon Echo Dot (4. Nesil) ürününü satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Amazon’un Echo Dot’u, kompakt ve uygun fiyatlı bir akıllı hoparlör arayanlar için tercih edilen bir seçenek haline geldi. Marka şimdi Echo Dot’un 4. neslini piyasaya sürdü ve yeni versiyon öncekilerden tamamen farklı bir görünüme sahip. Echo Dot (4. Nesil) hakkında yeni ve farklı olan başka neler var? Yeni Nokta nasıl performans gösteriyor? Öğrenmek için Echo Dot’u (4. Nesil) test ettim.

Tasarım: Tamamen yeni bir görünüm

Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Zaman geçtikçe ve Amazon, Echo Dot hoparlörünün daha yeni sürümlerini piyasaya sürdükçe, şirket daha yumuşak tasarımlar lehine keskin kenarlardan ve sert plastik kabuklardan kaçındı. 2. nesil modelin sert plastik bir kabuk ve daha belirgin kenarlar ile daha çok disk şeklinde olduğunu hatırlayabilirsiniz. Daha önceki Noktalar, ev cihazlarından çok ağ ekipmanına benziyordu. Ancak bu, daha havadar bir his, hafif yuvarlatılmış kenarlar ve kumaş bir çerçeveye sahip 3. Nesil Nokta ile değişti. Bu, Dot’u daha çok ev için yapılmış bir hoparlör gibi ve bir ofis ürünü gibi hissettirdi. Yeni Dot (4. Nesil), üst kısım da dahil olmak üzere hoparlörün çoğunu kaplayan küresel bir şekle ve kumaşa sahip, daha da yumuşak ve yuvarlaktır. 4. Nesil Nokta üç renk seçeneğiyle gelir: kömür, buzul beyazı ve alacakaranlık mavisi. Alacakaranlık mavisi rengini test ettim. Yeni Dot, 3,94 inç çapında ve 3,54 inç yüksekliğindedir. Işık halkası altta ve dört ana düğme kontrolü hoparlörün üstünde oturuyor. Yükseltilmiş düğmeler, Echo Dot’un belirli açılardan küçük bir bowling topu gibi görünmesini sağlar, ancak kolay erişim için mikrofon kapatma düğmesinin cihazın tam üstünde olması güzel.

Amazon Echo Dot (4. Nesil)

4. Nesil Dot’un hala 3,5 mm çıkış jakı var ve bunu görmekten gerçekten memnun oldum. Google’ın Nest Mini (2. Nesil) modelinde 3,5 mm jak yoktur. Ancak, Google’ın en yeni mini akıllı hoparlörünün aksine, Echo Dot’ta duvara monte etmek için bir anahtar deliği yuvası yoktur. Hoparlör, kaymayı önleyen ve Echo Dot’un yerinde kalmasına yardımcı olan kauçuk taban tarafından kanıtlandığı gibi, düz bir yüzeye yerleştirilmek üzere tasarlanmıştır. Genel olarak, yeni Dot’un tasarımını gerçekten takdir ediyorum. Modern ve zarif, mekandan uzaklaştıran soğuk bir his olmadığı için oturma odama, mutfağıma veya yatak odama sığar. 4. Nesil Nokta, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş plastikler ve kumaşlar gibi çevreye duyarlı malzemelerden üretildiğinden, Amazon’da “İklim Taahhüdü Dostu” etiketini güvence altına alıyor.

Kurulum Süreci: Her zamanki gibi kolay

Özellikle Alexa uygulamasını zaten indirdiyseniz, Echo Dot’u ayarlamak basittir. Alexa uygulamasında, cihazlar menüsüne gidin, bir cihaz eklemek için “+”yı seçin ve Echo Dot 4. Nesil hoparlör eklemek için talimatları izleyin. İşlem sadece bir an sürer.

Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Ses Kalitesi: Önden çıkışlı bir hoparlör

Yeni Echo Dot’un iyi bir sesi var, Echo Dot’tan (3. Nesil) o kadar da iyi değil. Hoparlörleri test ederken, sıklıkla şarkıyı kullanırım Titanyum David Guetta, Sia’yı içeriyor çünkü düşük, orta ve yüksek tonlara sahip. Bas testi için genellikle şarkıyı kullanırım Zincirler Nick Jonas tarafından. Echo Dot (4. Nesil), tüm ses seviyelerinde oldukça net geliyor. En yüksek ses seviyesinde çok hafif bir tıslama var, ancak zar zor fark ediliyor ve dinleme deneyiminden çok fazla uzaklaşmıyor. 1,6 inç önden çıkışlı hoparlöre sahip Echo Dot (4. Nesil), geniş bir alanda müzik çalmak için yeterince yüksek. Müziği evimin birinci katının tamamında duyabiliyorum. Nokta, normal Echo kadar zengin gelmiyor, ancak özellikle küçük boyutu (ve küçük fiyat etiketi) göz önüne alındığında, yine de iyi geliyor. İsterseniz, 3,5 mm jak veya Bluetooth bağlantısı kullanarak harici bir hoparlör de bağlayabilirsiniz.

1,6 inç önden çıkışlı hoparlöre sahip Echo Dot (4. Nesil), geniş bir alanda müzik çalmak için yeterince yüksek. Akıllı hoparlörlerde ses tanıma çok önemlidir çünkü arka planda gürültü olduğunda bile sesli komutlarınızı duyabilmeleri gerekir. Echo Dot (4. Nesil), selefi gibi ses algılama için dört uzak alan mikrofonuna sahiptir. Çalışan bir bulaşık makinesi veya hafif konuşma gibi ev seslerinin varlığında bile, odanın diğer tarafından komutları algılamak için iyi bir iş çıkarır. Ancak, yüksek sesle konuşan insanlarla dolu bir odanız varsa, mikrofonların komutlarınızı duymasını sağlamak için sesinizi biraz yükseltmeniz gerekebilir.

Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Özellikler: Aynı Alexa

Echo Dot (4. Nesil), Alexa tarafından desteklenmektedir. Yeni Echo Dot’taki Alexa sesli asistanı, Echo Dot’ta (3. Nesil) aldığınız Alexa ile aynıdır. Akıllı cihazlarınızı kontrol edebilecek, müzik dinleyebilecek, haberleri duyabilecek, rutinler oluşturabilecek, alışveriş yapabilecek, programınızı yönetebilecek ve daha önce yapabildiğiniz tüm şeyleri yapabileceksiniz. Alexa her zaman yeni beceriler öğreniyor. Amazon, sevdiklerinizi kontrol etmenizi sağlayan ücretsiz bir özellik olan Care Hub gibi yeni Alexa özelliklerini (yakında) duyurdu.

Saatli Echo Dot (4. Nesil): Bir Tasarım Oyunu Değiştirici

Echo Dot (4. Nesil) diğer iki yinelemeyle gelir: Saatli Echo Dot (4. Nesil) ve Echo Dot (4. Nesil) Çocuk Sürümü. Bu incelemenin bir parçası olarak “saatli” yinelemeyi test ettim, ancak çocuk modelini test etmedim. Echo Dot (4. Nesil) With Clock beni çok etkiledi. Normal Echo Dot (4. Nesil) ile aynı cihazdır (dahili olarak), ancak hoparlörün önünde bir LED ekrana sahiptir. Kulağa pek gelmiyor, değil mi?

Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Aslında Dot hoparlörün görünümünde büyük bir fark yaratıyor. Saatin eklenmesi, estetiği büyük ölçüde iyileştirir, Dot’un bir hoparlörden daha az ve gerçekten harika bir akıllı saat gibi görünmesini sağlar. Nokta yuvarlak olduğundan, ön tarafında neredeyse bir yüz gibi geniş bir alana sahip olur; Saat göstergesi için mükemmel bir ev. “Saatli” sürüm saati gösterir ve ekranı açıp kapatabilir ve parlaklığı ayarlayabilirsiniz. Saat ayrıca sıcaklığı gösterebilir veya kronometre olarak çalışabilir. Önceki nesilde, saat sonradan düşünülmüş gibi geldi. Yeni 4. Nesil modeldeki saat çok kasıtlı hissettiriyor – tasarımı gerçekten geliştiriyor ve “saatli” versiyonu Echo serisinde çok daha arzu edilen bir model haline getiriyor.

Saatli Echo Dot’u (4. Nesil) normal Echo Dot’tan (4. Nesil) daha çok seviyorum, çünkü normal sürümde bir şeyler eksik gibi geliyor.

Fiyat: Saatli 60$, saatsiz 50$

Echo Dot (4. Nesil) 50 ABD Doları ve 10 ABD Doları daha fazla, “saatli” sürümü satın alabilirsiniz. Saat buna çok değer çünkü cihaz onunla çok daha iyi görünüyor (bariz ek işlevselliğin yanı sıra) ve ilk kez alıcılar için varsayılan model kesinlikle 50 $ değerinde. Harika görünüyor, kulağa hoş geliyor ve Alexa’ya erişmenin ve akıllı evinizi kontrol etmenin ekonomik bir yolunu sunuyor.

Amazon Echo Dot (4. Nesil)

Amazon Echo Dot (4. Nesil) vs. Apple HomePod Mini

Apple, HomePod Mini hoparlörünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu ve Kasım ayında satışa sunuldu. Siri destekli HomePod Mini, 3,3 inç boyunda ve Echo Dot’a biraz benzer bir küresel şekle sahip. HomePod Mini, Dot’un dört mikrofon dizisine kıyasla üç mikrofonlu bir diziye sahiptir. Ancak HomePod Mini, Apple’ın S5 çipine sahip ve 99$’dan daha yüksek bir fiyat kategorisinde.


Nihai Karar

Öncelikle bir tasarım yükseltmesi.Yeni Echo Dot, harika bir fiyata harika bir hoparlördür, ancak saat versiyonuyla gitmiyorsanız, 3. nesil Dot’a zaten sahipseniz, yükseltmeye değmez. İlk kez alıcılar için, bu bir beyin fırtınası değil.

Özellikler

 • Ürün adı

  Echo Dot (4. Nesil)

 • Ürün markası

  Amazon

 • Fiyat

  49,99 $

 • Ağırlık

  12 oz.

 • Ürün Boyutları

  3,94 x 3,94 x 3,53 inç

 • Renk

  Kömür, Buzul Beyazı, Alacakaranlık Mavisi

 • Garanti

  90 günlük sınırlı

 • uyumluluk

  Alexa uygulaması (iOS 11.0+, Android 6.0+ veya Fire OS 5.3.3+)

 • Limanlar

  3.5 mm ses çıkışı

 • Sesli Asistan

  Alexa

 • bağlantı

  Çift bantlı Wi-Fi, 802.11a/b/g/n/ac (2.4 ve 5 GHz) ağlarını, Bluetooth’u destekler

 • mikrofonlar

  4

 • Hoparlörler

  1,6 inç dahili önden çıkışlı hoparlör

 • Neler dahil

  Echo Dot, güç adaptörü (15W) ve Hızlı Başlangıç ​​Kılavuzu