Skip to content

Amazon Echo Düğmeleri: Nelerdir ve Nasıl Çalışırlar?

18 de Mayıs de 2021

Echo Düğmeleri, Echo, Echo Dot ve Echo Show gibi Alexa cihazlarıyla fiziksel etkileşim unsuru sağlamak için tasarlanmış aksesuarlardır. Echo Buttons’ı klasik oyun şovlarının vızıltıları olarak düşünürseniz, ne oldukları ve ne yapabilecekleri hakkında temel bir fikriniz olacak.

Yankı Düğmeleri Nelerdir?

Yankı Düğmeleri tasarım gereği küçük ve basittir, ancak Alexa oyunlarını fiziksel bir unsurla canlandırabilirler.
Amazon, Inc.

Yankı Düğmeleri, Echo Dot’tan biraz daha küçük olan disk şeklindeki aygıtlardır. Rekabetçi oyunlar için kullanılmak üzere tasarlandıkları için iki set halinde gelirler ve her biri tam olarak adından da anlaşılacağı gibi: bir düğme. Cihaz kapalıyken düğmenin kendisi süt beyazı renktedir, ancak yerleşik bir LED oyun sırasında çeşitli farklı renklerde yanabilir. Her Yankı Düğmesine bir çift AAA pil ile güç verilir ve Bluetooth aracılığıyla bir Yankı cihazına bağlanabilir. Birden fazla Yankı Düğmesini tek bir Yankıya bağlayabilirsiniz ve iki oyuncu, daha büyük gruplar ve hatta bazı tek oyunculu deneyimler için tasarlanmış oyunlar vardır.

Yankı Düğmeleri Ne Yapabilir?

Yankı Düğmeleri temelde iki ila üç şey yapabilir: ışıklandırın, renkleri değiştirin ve düğmeye basıldığında bir Yankı cihazına söyleyin. Bu son derece temel işlevsellik çok fazla görünmeyebilir, ancak bir Yankı Düğmesinin gerçek yetenekleri yalnızca bunları kullanabileceğiniz oyunlar veya becerilerle sınırlıdır. Echo Buttons ilk piyasaya sürüldüğünde Amazon, onlarla oynamak için az sayıda oldukça basit oyun sağladı. Amazon daha sonra geliştirmeyi üçüncü taraflara açtı, böylece herkes kendi oyunlarını veya bir Yankı Düğmesinin yapabileceklerinin tanımını genişleten diğer yaratıcı Alexa Becerilerini tasarlayabilir. Kodla uğraşmaktan hoşlanıyorsanız, kendi Yankı Düğmeleri becerilerinizi bile oluşturabilirsiniz.

Alexa Echo Düğmeleriyle Hangi Oyunları Oynayabilir?

Orijinal Echo Button oyun dizisi dört oyun içeriyordu:

 • Düğme Monte – Bu oyun, üç kartlı monte edilmiş bir yüksek teknoloji versiyonu gibi çalışır.
 • Parti Faulü – Bir başka zamansız parti oyunu, bu, arkadaşlarınızın çeşitli soruları nasıl cevaplayacağını tahmin edebildiğiniz için sizi ödüllendiriyor.
 • Hanagram – Bu, Alexa’dan ipuçlarını dinleyerek anagramları çözmeye dayanan bir oyundur.
 • Önemsiz Pursuit Tap – Hasbro’nun pop kültürüne yoğun bir şekilde odaklanan klasik trivia oyunu.

Her zaman yeni oyunlar piyasaya sürülür, bu nedenle orijinal kadro, Echo Buttons ile oynayabileceğiniz oyunların sadece çok küçük bir tadıdır. En popüler olanlardan bazıları şunlardır:

 • Aile İçin Tercih Eder misin – Oyuncuların iki durum arasında bir karar vermesi gereken klasik bir parti oyunu. Bu sürüm aile dostudur.
 • Haydut Düğmeleri – Eski Batı’da altı atıcı rolünde Echo Düğmeleri kullanan bir hızlı çizim oyunu. Kazanmak için düğmenize arkadaşlarınızdan daha hızlı basmanız gerekecek.
 • Şarkı Testi – Ünlü şarkıların kliplerini dinlediğiniz ve ardından sanatçının adını ve şarkı adını tahmin ettiğiniz bir oyun.
 • Jeopardy – Bu, klasik TV oyun şovunun resmi bir ev sürümüdür ve Echo Show ile entegrasyonu içerir.

Amazon Echo Düğmeleri Nasıl Kurulur

Yankı Düğmelerini ayarlamak zor değildir, ancak Yankı ile konuşmayı içeren çok adımlı bir süreçtir. Bu yüzden, bir şeyler kurmaya çalışmadan önce, Yankı Düğmelerinize, Yankınıza ve çalışmak için nispeten sessiz bir alana sahip olduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Yankı Düğmelerini nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Echo, Echo Dot veya Echo Show’unuzun açık olduğundan ve çalıştığından emin olun.
 2. Echo Düğmenize iki AAA pil takın ve cihazı sert bir yüzeye koyun.
 3. Söyle Alexa, Echo Düğmemi kur.
  1. Not: Echo uyandırma kelimeniz Alexa değilse, kişisel uyandırma kelimenizi değiştirin.
 4. Basın ve ambar Yankı Düğmesinin üst kısmı parlayana kadar Portakalve sonra serbest bırakın. Bu yaklaşık 10 saniye sürecektir.
 5. Alexa’nın sana bunu söylemesini dinle eşleştirme tamamlandı. Eşleştirme tamamlandığında Yankı Düğmesi dönecektir mavi.

Alexa hiçbir zaman eşleştirmenin tamamlandığını söylemezse ve Eko Düğmesi asla maviye dönmezse, işlemi yeniden başlatın. Kurmanız gereken ek Yankı Düğmeleriniz varsa, bu adımları her biri için tekrarlayın Her Yankı Düğmesi yalnızca tek bir Yankı Aygıtına bağlanabilir. Yankı Düğmenizi ikinci bir Yankıya bağlarsanız, ilkini unutur ve gelecekte orijinal Yankı ile kullanmak için kurulum işlemini yeniden yapmanız gerekir.

Yankı Düğmeleriyle Oyun Nasıl Oynanır

Echo Buttons ile bir oyun oynamak için, her düğmeyi Echo’nuza bağlamanız ve ardından Alexa’ya uygun Alexa Skill’i yükleyerek ilgilendiğiniz oyunu nasıl oynayacağını öğretmeniz gerekir. Alexa Skill’i kurmanın üç yolu vardır: Telefonunuzdaki Alexa uygulamasında beceriyi arayın ve etkinleştirin, Amazon web sitesinde arayın ve orada etkinleştirin veya Alexa’dan beceriyi doğrudan etkinleştirmesini isteyin. İşte Button Monte gibi temel bir oyunu kurmanın ve oynamanın en kolay talimatları:

 1. Söyle Alexa, Düğme Monte becerisini etkinleştir.
 2. İlk kez oynuyorsanız, Alexa’nın oyunu açıklamayı bitirmesini bekleyin.
 3. Bir oyuncu seçin düzenbazve bir oyuncu gözlemci.
 4. Eğer sen düzenbaz, Alexa’ya söyle kaç tane Yankı Düğmesi kullanmak istiyorsun.
 5. Eğer sen gözlemci, Yankı Düğmelerine bir göz atın ve hangisinin döndüğünü hatırlamaya çalışın kırmızı.
 6. Eğer sen düzenbaz, düğmelerin tümünün sarıya dönmesini bekleyin ve ardından onları etrafta karıştır izleyiciyi kandırmak için.
 7. Eğer sen gözlemci, düğmelerin dönmesini bekleyin yeşilve sonra döndüğüne inandığın kişiyi it kırmızı önce.
 8. Alexa size kimin kazandığını bildirecek ve tekrar oynayabileceksiniz.

Echo Düğmelerini Echo Show ile Birleştirme

bir parti oyunu oynamak için yankı düğmeleriyle birlikte kullanılan yankı gösterisi

Echo Show’unuz varsa, daha da eğlenmek için Echo Buttons ile kullanabilirsiniz.
Amazon, Inc.

Echo Düğmelerini herhangi bir Echo cihazıyla kullanabilirsiniz, ancak bunları bir Echo Show ile birleştirmek daha da fazla oyun seçeneği açar. Düğmeler çoğu oyunda hala vızıltı olarak kullanılıyor, ancak Echo Show soruları, ipuçlarını ve diğer görsel bilgileri görüntülemek için kullanılabilir.

Alexa Başka Hangi Oyunları Oynayabilir?

Yankı Düğmeleri, fiziksel bir boyuta sahip eğlenceli çok oyunculu oyun deneyimleri yaratmak için tasarlanmıştır, ancak aslında Alexa oyunlarını herhangi bir ek cihaz veya çevre birimi olmadan Echo’nuzda oynayabilirsiniz. Alexa, Yankı Düğmeleri olmadan bile bilgi yarışması oyunları, cinayet gizemleri ve daha fazlasını oynayabilir.