Skip to content

Amazon Echo Glow Nedir ve Nasıl Çalışır?

16 de Mayıs de 2021

Akıllı ışıklar açısından Amazon Echo Glow, konsepte yeni bir bakış açısı getiriyor. Çocuklar için bu akıllı gece lambası, çocukların kendilerine yardım etmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Echo Glow Nedir?

Echo Glow, Amazon Echo gibi akıllı bir konuşmacı değil. Bunu daha çok çocukların çeşitli görevleri yerine getirmelerine yardımcı olmak için değişen renkler kullanan akıllı bir lamba olarak düşünün. Yerleşik seçenekler arasında, çocuklara sabah ve yatma zamanı rutinlerini takip etmelerine yardımcı olmak için görsel, değişen renk hatırlatmaları sağlayan Rainbow Timer gibi özellikler bulunur. Echo Glow’un hoparlörü veya mikrofonu yoktur, bu nedenle bir çocuk ayrı bir Alexa özellikli cihaz olmadan onu gerçekten kontrol edemez.

Echo Glow Nasıl Çalışır?

Echo Glow, evinizin Wi-Fi ağına bağlanır ve Echo Dot veya Echo Plus veya Alexa uygulaması gibi ayrı bir Alexa özellikli cihaz tarafından kontrol edilir. Glow’a talimat vermek için kullandığınız akıllı hoparlörün aynı odada olması gerekmez; sadece aynı ev ağında. Işıklar kısılabilir, gökkuşağının herhangi bir rengine ayarlanabilir, renkler arasında geçiş yapabilir ve hatta rutinler üzerinde çalışabilir. Örneğin, kamp ateşi modu turuncu renkli ışıklar titrerken, Dans Partisi ışıkları bir diskotek gibi yanıp sönmeye başlar. Diğer görsel zamanlayıcılar ailenin ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir. Ayrıca Glow’a doğrudan dokunarak onu açabilir, renkler arasında geçiş yapabilir ve kapatabilirsiniz, ancak biraz güç gerektirir, böylece yanlışlıkla çarpıp açılamaz. Ebeveynlerin seveceği iki rutin: Bir uyandırma rutini, çocukların uyanmasına yardımcı olmak için Glow’u yavaşça yakarken, geri sayım rutini ise uykuya dalmalarına yardımcı olmak için ışığı zamanla kısar.

Bilinmesi Gereken Teknik Detaylar

Bu cihaz çocuk boyutunda: Yaklaşık 4 inç uzunluğunda ve genişliğinde ve yaklaşık yarım kilo ağırlığındadır. Wi-Fi bağlantısı sunar, ancak yalnızca 2,4 GHz / 802.11 b / g / n ağları için. Glow’a dokunmak, farklı renkler arasında geçiş yapmasını sağlar.

100 lümen olarak derecelendirilen ışık, tüm odayı aydınlatacak kadar parlak değildir. Öyleyse aydınlatma açısından, onu gerçek bir lambadan çok bir gece lambası olarak düşünün. Işık, Glow’u hemen çevreleyen alanda tutulur.

Bu Ürün Nerede Bulunur?

Amazon Echo Glow, Amazon.com ve bağlı bayileri aracılığıyla edinilebilir.