Skip to content

Amazon Echo Görünümü Nedir?

6 de Mayıs de 2021

Amazon Echo Look, başka herhangi bir Echo cihazında bulunmayan bir avuç kullanışlı özellik içeren yerleşik bir kameraya sahip, soyulmuş bir Echo’dur. Çekirdekte hala akıllı bir hoparlör, bu da yerleşik bir sanal asistanı olan bir hoparlör olduğu anlamına geliyor. Buradaki bükülme ve bu cihazı diğer tüm Echo cihazlarından ayıran şey, kameranın hoparlör yerine ana çekim yapmasıdır. Yine de bir Yankı Bakışı hakkında hava durumu veya işe gidip gelmenizin nasıl olacağını sorabilir ve size randevuları ayarlamasını veya hatırlatmasını isteyebilirsiniz, ancak kamera yeni seçenekler açar. Echo Look ile Amazon’un Alexa sanal asistanından kıyafetinizle ilgili tavsiye isteyebilir, yüksek kaliteli özçekimler alıp paylaşabilir ve hatta tüm favori kıyafetlerinizden kişisel bir görünüm kitabı oluşturabilirsiniz.

Amazon Echo Görünümü nedir?

Echo Look, aslında bir Echo akıllı hoparlöre yerleştirilmiş, LED aydınlatma ve derinlik algılama ile donatılmış 5 megapiksel bir kameradır. İnternete bağlanmak için kullandığı Wi-Fi ile donatılmış olarak gelir ve ayrıca bunu telefonunuzdaki Alexa uygulaması aracılığıyla kontrol etmek için bir yöntem sağlar. Diğer Echo cihazlarının çoğu gibi, Echo Look de her şeyi yapmak için internet erişimi gerektirir. Diğer Echo cihazlarından farklı olarak, Look Bluetooth bağlantısı içermez, bu nedenle bir internet bağlantısı olmadığında telefonunuzdan müzik akışı yapmak için kullanamazsınız. Look’u internete bağladığınızda, bu, Amazon’un Alexa sanal asistanının tüm işlevlerinin yanı sıra bazı ek özelliklerin kilidini açar. Yerleşik hoparlör bu cihazlara kıyasla anemik olsa da, Echo ve Echo Dot’un yapabileceği hemen hemen her şeyi yapmasını isteyebilirsiniz.

Echo Look’un Yetenekleri Nelerdir?

Echo Look’u belirli bir sesli komutla uyandırdığınızda, hemen ek talimatları dinlemeye başlar. Look, doğal dili anlar, bu da bir insanmış gibi onunla konuşarak Yankı Bakışı kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Amazon
Örneğin, Echo Look’tan bir fotoğraf çekmesini veya bir video çekmesini isterseniz, anında bir selfie çekecek veya kısa bir video klip kaydedecektir. Echo, doğal konuşmaya yanıt verdiğinden, kıyafetinizle ilgili tavsiye istemek, neredeyse bir modacı asistanı beck and call’a sahip olmak gibidir. Kıyafetlerinizle ilgili tavsiyelere ek olarak, Look ayrıca mevcut gardırobunuza uygun yeni kıyafetler ve aksesuarlar önerebilir. Bir sanatçıdan müzik çalmasını veya hatta belirli bir şarkıyı çalmasını isterseniz, bağlı servislerinizi kontrol edecek ve müziği çalmaya çalışacaktır. Doğru Alexa becerisini indirirseniz, ayrıca hava durumu ve trafik raporları, spor skorları ve hatta basit oyunlar sağlayabilir.

Amazon Echo Görünümünü Nasıl Kullanıyorsunuz?

Echo Look için ilk kurulum prosedürü, herhangi bir Echo cihazının kurulumuna benzer. İşlemi tamamlamak için prize takmanız ve ardından Alexa uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerekir. Echo Look çalışmaya başladıktan sonra, telefonunuza ayrı Echo Look uygulamasını yüklemeniz gerekir. Bu uygulama olmadan Normal bir Yankı cihazı gibi görün’ü kullanabilirsiniz, ancak yerleşik kamera ile ilgili herhangi bir özel özelliği kullanmak istiyorsanız Echo Look uygulaması gereklidir.

Echo Look’un Eller Serbest Kamerası

Echo Look uygulaması yüklüyken, Look’unuzun görebileceği her şeyin canlı bir görüntüsüne erişebilirsiniz. Önünde duruyorsanız, bu tam boy bir ayna işlevi görebileceği anlamına gelir, daha iyisi hariç, çünkü kıyafetinizin her açıdan neye benzediğini görmek için boynunuzu çevirmek zorunda değilsiniz. Görünümünüzün bir selfie çekmesini veya kısa bir video çekmesini sağlamak için sesli komutları da kullanabilir ve ardından kaydetmeyi, paylaşmayı veya silmeyi seçebilirsiniz. Dahili Bokeh benzeri arka plan bulanıklığı ve fotoğraflarınızı paylaşmadan veya kaydetmeden önce kontrast ve doygunluk gibi ince ayar yapmak için bir avuç temel seçeneğe sahip çok yetkin bir selfie kamerası.

Echo Look’s Style Check and Lookbook

En önemli özellik, iki farklı kıyafet giyerek kendi özçekiminizi yapmanıza olanak tanıyan Stil Kontrolü. Echo Look, hangi kıyafetin daha iyi göründüğünü size söylemek için moda uzmanlarının tavsiyeleriyle ince ayarlanan makine öğreniminin bir kombinasyonunu kullanan Amazon’un tescilli algoritmalarını kullanacak. Yaklaşık bir dakika çalıştıktan sonra, Style Check size iki kıyafetinizi derecelendirmek için yüzdeler sağlar. Tercih ettiği kıyafetin daha yüksek bir yüzdesi vardır, bu da hangisinin size daha iyi göründüğünü bir bakışta belirlemeyi kolaylaştırır. Style Check, hangi kıyafeti giymeniz gerektiği konusunda size tavsiyede bulunmanın yanı sıra daha ayrıntılı bilgi de sağlar. Bir kıyafetin size daha yakışan renklere sahip olduğunu, diğerinin daha iyi bir siluete sahip olduğunu veya hatta ayakkabılarınızın bir kıyafetle diğerinden daha iyi eşleştiğini bilmenizi sağlayabilir. Echo Look ile bir selfie çektiğinizde, Style Check dışında birkaç seçeneğiniz vardır. Bokeh benzeri bir arka plan bulanıklığı uygulayabilir, bazı görüntü ayarlarını değiştirebilir ve ardından resimden kurtulmak, arkadaşlarınıza göndermek veya kişisel bir seyir defterine kaydetmek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Lookbook özelliği, esasen beğendiğiniz kıyafetlerin görsel bir kaydını oluşturmanıza olanak tanır, böylece onlara daha sonra geri dönebilirsiniz.

Amazon Echo Size Casus Bakabilir mi?

İnsanların Echo ile ilgili en büyük endişelerinden biri, onları gözetlemekte olabileceğidir. Yankı Bakışı bunu bir adım daha ileri götürür çünkü sadece bir mikrofonu yoktur. Ayrıca bir kamerası vardır ve kamera herhangi bir zamanda basit bir sesli komutla tetiklenebilir. Echo cihaz ailesini çevreleyen gizlilik endişeleri geçerli olsa da, durumun gerçekliği göründüğü kadar korkutucu değil. Yankı cihazları her zaman bir uyandırma kelimesini dinler ve bu uyandırma kelimesi algılanır algılanmaz kayda başlar. Bu pasif dinleme, açık izniniz olmadan kaydedilen konuşmalara neden olabilir, ancak Alexa özellikli bir cihazın sizden yaptığı tüm kayıtları kolayca görüntüleyebilir veya dinleyebilirsiniz. Eğer istemediğiniz bir şeyi kaydederse, kaydı silebilirsiniz. Look’un yerleşik kamerası, bir çocuk olasılığı veya hatta odadaki bir konuşmadan yanlış anlaşılmış bir kelime olduğu için ek endişeler yaratır ve bu da Look’un olmaması gerektiği halde bir resim çekmesine neden olur. Tek kolay düzeltme, Echo Look’u kullanılmadığı zamanlarda bir duvara bakacak şekilde döndürmektir.

Echo Look’u Eğlence ve Üretkenlik için Kullanma

Echo Look hala akıllı bir hoparlör olduğundan, onu diğer Echo cihazlarında olduğu gibi kullanabilirsiniz. Tek yakalama, Bluetooth’un olmaması ve hoparlörün tam olarak eşit olmadığı gerçeğidir. Yatak odanızda zaten bir Echo Dot veya Echo Spot yoksa, Echo Look, Alexa işlevselliğini o alana etkili bir şekilde genişletebilir. Ondan moda tavsiyesi istemediğinizde, diğer birçok seçeneğin yanı sıra müzik çalmasını, sizi uyandırması için alarm kurmasını ve işe gidip gelme trafiğinizi kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. Look gibi yankı cihazları aynı zamanda akıllı ev cihazlarını doğru hub ile kontrol edebilir ve hatta bazı Echo cihazlarında yerleşik bir hub bulunur. Bağlı bir eviniz varsa ve oturma odanızda ışıklar veya bir termostat, tüm bu aynı komutları vermek için bir Yankı Bakışı kullanabileceksiniz.