Skip to content

Amazon Echo Spot Nedir?

16 de Mayıs de 2021

Echo Show’un kompakt bir versiyonu olan Amazon Echo Spot, 2,5 inç çapında yuvarlak bir ekrana ve dahili bir kameraya sahip alarm saati boyutunda Alexa ses kontrollü bir cihazdır. Echo Spot, ek bir görsel fayda ile kompakt bir birimde diğer Amazon Echo cihazlarının aynı eller serbest özelliklerini sağlar.

Amazon Echo Spot ile Yapabilecekleriniz

 • Amerika Birleşik Devletleri, Kanada veya Meksika’daki herkesle eller serbest sesli arama yapın. Ayrıca, yerleşik kamera ile Amazon Echo Show, Echo Spot veya Alexa uygulamasıyla akıllı telefonu olan herkese ücretsiz görüntülü görüşme yapabilirsiniz.
 • Alexa’nın gerçekleştirebileceği on binlerce beceri veya görevle Alexa becerilerinden yararlanın, Alexa’dan hayal edebileceğiniz neredeyse her şeyde yardım etmesini isteyebilirsiniz. Alexa’dan deneyiminizi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz bir beceriyi eklemesini isteyin ve yeni Alexa becerileri sürekli olarak ekleniyor. Alexa’dan günlük burcunuzu sağlamasını, Fitbit’inizden istatistikleri kontrol etmesini, Jeopardy! Gibi oyunlar oynamasını, meditasyon rehberiniz olmasını ve hatta su alımınızı izlemenize yardımcı olmasını isteyebilirsiniz.
 • Echo Spot’unuzla Alexa size hava durumu tahminini söyleyebilir, haber özetleri sağlayabilir ve hatta çevrimiçi olarak sizin için bilgileri arayarak soruları cevaplayabilir.
 • Bazıları tarafından “akıllı alarm saati” olarak anılan Spot, çok daha fazlasını yapabilir. Bu, uyandırma aramanız olabilir, aynı zamanda mutfak zamanlayıcınız, yapılacaklar listesi izleyiciniz, alışveriş listesi tutucunuz ve size önemli randevuları hatırlatmak için takvim monitörünüz olabilir. Ayrıca kayınvalidenizle o öğle yemeği tarihi için rezervasyon yapabilir, seyahat düzenlemeleri için rezervasyon yapmanıza yardımcı olabilir ve hatta güncellemelerinizi Alexa uygulaması aracılığıyla ailenizle senkronize edebilir.
 • Amazon Echo Plus gibi resmi olarak bir akıllı ev merkezi olmasa da, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı, Echo Spot’un bu teknolojileri kullanan cihazları kontrol etmesine izin veriyor. Sahip olduğunuz akıllı ev cihazlarına bağlı olarak akıllı ampulleriniz, akıllı TV’niz, akıllı kapı kilitleriniz, akıllı termostatlarınız ve hatta akıllı tavan vantilatörlerinizle çalışabilir.
 • Echo Spot, Amazon Cloud Cam, video kapı zilleri, akıllı bebek monitörleri ve kreş kameraları gibi uyumlu video kameralarla veya evinizde göz atmak istediğiniz başka herhangi bir yerde bir kamera ile çalışabilir. Kapıda kimin olduğunu bilmek ne? Sadece Alexa’ya sorun ve Spotunuz kimin kapıyı çaldığını görmenize izin versin.
 • Amazon Echo Spot, evinizin başka bir odasında veya onaylı yakın aile ve arkadaşlarınızda Alexa Uygulaması ile bir Yankı Spotuna, Yankı Gösterisine veya akıllı telefona anında görsel olarak bağlanmanıza olanak tanıyan Drop-In özelliğini içerir.
 • Pandora, Spotify, iHeartRadio, podcast’ler ve Audible sesli kitapları yayınlayın. Echo Spot, sesinizi seçtiğiniz herhangi bir odada veya tüm evinizde çalmak için evinizdeki diğer Echo cihazlarıyla da senkronize olabilir.
 • Amazon Prime üyeleri, Prime Music aracılığıyla müzik dinlemek ve şarkı sözlerini ekranda görüntülemek için Echo Spot’u kullanabilir (Prime’a sahip değilseniz, Amazon Music Unlimited, şarkı sözlerini de çalabilen Echo cihazları için özel fiyatlı bir abonelik sunar) . Prime Video ile Amazon şovlarını, videolarını ve Amazon Prime filmlerini kendi Yerinizde izleyin. Sadece Alexa’ya sorarak Prime üyeliğinizle ürün sipariş edebilirsiniz ve siparişiniz ücretsiz gönderilir.

Amazon Echo Spot’un İçinde

 • Echo Spot, 14,8 oz ağırlığında yuvarlak şekilli bir cihazdır. 4,1 ”x 3,8” x 3,6 ”ölçülerinde, eğimli 2,5” çapında yuvarlak ekran.
 • Spot, 1,4 ”hoparlör içerir. Daha sağlam ses için Spot, diğer Echo cihazlarına, uyumlu Wi-Fi veya Bluetooth hoparlörlere bağlanabilir ve bunlara ses akışı sağlayabilir veya fiziksel bir hoparlörü bağlamak için Spot’un 3,5 mm ses çıkış seçeneğini kullanabilirsiniz.

PIN kodu gerektiren Bluetooth hoparlörler Echo Spot ile uyumlu değildir.

 • Ön tarafa bakan bir kamera, görüntülü arama için görüntüleme ekranının üzerine yerleştirilmiştir. Gizlilik tercih edildiğinde, Echo Spot’un arkasında mikrofonları ve dahili kamerayı kapatan veya açan bir düğme bulunur.
 • Echo Spot, sizi uzaktan veya hatta TV veya müzik arka planda çalarken duymak için dört mikrofon, 2. nesil uzak alan teknolojisi, gelişmiş gürültü engelleme ve hüzmeleme teknolojisi kullanır. Birden fazla Echo cihazınız varsa Alexa, hangi Echo cihazının size en yakın yanıt vereceğini belirlemek için Echo Spatial Perception (ESP) kullanır.
 • Spot, evinizdeki diğer cihazlara bağlanmak ve iletişim kurmak için çift bantlı Wi-Fi ve Bluetooth özelliklidir.

Amazon Echo Spot Nasıl Kurulur

Yankı Noktasını kurmak yalnızca birkaç basit adım gerektirir:

 1. Yankı Noktasını Takın bir elektrik prizine.
 2. İnternete bağlan (Wifi).
 3. Alexa’da oturum açın Echo Spot’unuzu senkronize etmek ve yeni beceriler sağlamak, akıllı ev cihazlarına bağlanmak ve daha fazlası gibi Spotunuz için Alexa’nın tüm özelliklerini ve işlevlerini etkinleştirmek için akıllı telefonunuzdaki veya tabletinizdeki uygulaması.
 4. Hazırsınız! Alexa’ya her şeyi sorun. Alexa, kelime dağarcığınızı, konuşma kalıplarınızı öğrenmek ve kullandıkça daha akıllı hale gelen bir kullanıcı profili oluşturmak için sesinizi tanımak için yapay zeka kullanır.