Skip to content

Amazon Echo Studio Nedir ve Nasıl Çalışır?

23 de Mayıs de 2021

Güçlü bir dinleme deneyimi sağlamak için Dolby Atmos ile çalışan tek bir akıllı hoparlör arıyorsanız, Echo Studio’dan başkasına bakmayın. Müzik severler için oldukça çekici kılan 3D ses sunan ilk akıllı hoparlördür.

Echo Studio Nedir?

Echo Studio, Amazon’un ses meraklıları için eski okul, yüksek kaliteli müzik setlerine cevabıdır. Özünde, çeşitli görevleri gerçekleştirmek için Alexa’yı kullanmanıza izin veren bir Amazon Echo. Bunun üzerine Amazon, orta kademe sürücüler ve D Sınıfı amplifikatörlerle çalıştırılan bir tweeter ve woofer ekledi. Sektördeki en iyi sese sahip akıllı hoparlörlerden bazılarına rakip olan kapsamlı bir dinleme deneyimi için güçlü bir subwoofer eklemek için Echo Sub’a bağlanabilir. Echo Studio, Amazon’un Music HD hizmetinden yararlanmak ve piyasadaki benzer üst düzey akıllı hoparlörlerle rekabet etmek için oluşturuldu.

Echo Studio Nasıl Çalışır?

Echo Studio, diğer herhangi bir Echo hoparlörü gibi çalışır: Alexa, yedi mikrofon ve çeşitli etkinliklere göre renk değiştiren klasik mavi LED halka ile yerleşiktir. Mikrofonlar otomatik ses ayarı sağlarken, hoparlörün tamamı çalma işleminin ince ayarını yapmak için odanın akustiğini otomatik olarak analiz eder. Alexa veya Amazon Music HD uygulamasında, Dolby Atmos veya MPEG-6 kullanan parçaları belirlemenize yardımcı olmak için bir rozet görünür. En sevdiğiniz programları ve filmleri stereo olarak izlemek için Echo Studio’yu Fire TV Cube, Fire TV Stick veya Fire TV’ye bağlayabilirsiniz. Daha da büyük bir ses için onu ikinci bir Echo Studio ile de eşleştirebilirsiniz. Echo Studio ayrıca mikrofonların bağlantısını kesmek için bir mikrofon kapatma düğmesi içerir ve ses kayıtlarınızı silerek gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

Bilinmesi Gereken Teknik Detaylar

Echo Studio’nun rakipleri arasında Sonos Play: 5, Google Home Max ve Apple HomePod yer alıyor. Oldukça küçük ve hafif, 8,1 inç yüksekliğinde ve 6,9 ​​inç çapında geliyor ve sekiz poundun biraz altında. Dolby Atmos işleme, stereo parçaların dönüştürülmesine yardımcı olur ve gerçek 3D Dolby Atmos içeriğinin yanı sıra Sony 360 Reality Audio dahil MPEG-H ve MPEG-6 içeriğini oynatabilmesini sağlar. MPEG-H, Moving Picture Experts Group (MPEG) tarafından sağlanan bir uluslararası standartlar grubudur. Kuruluş, dijital ses, video, 3B grafikler ve diğer verilerde kodlama için standartlar geliştirir. Echo Studio, Zigbee ve Bluetooth bağlantısı, üç adet 2 inçlik orta kademe hoparlör, bir 1 inç tweeter ve bas açıklıklı bir 5,25 inç woofer içerir. Ses girişi 3,5 mm / mini optik Toslink kombinasyonuyla sağlanır. Çift bantlı Wi-Fi, hem 2,4 hem de 5 GHz olmak üzere 802.11 a / b / g / n / ac ağlarını destekler.

Echo Studio, aşağıdaki müzik akışı hizmetlerini destekler:

  • Amazon Müzik
  • Apple Müzik
  • Deezer
  • iHeartRadio
  • Pandora
  • SiriusXM
  • Spotify
  • Gelgit
  • TuneIn

Bu Ürün Nerede Bulunur?

Amazon Echo Studio, Amazon.com’da ve Amazon’a bağlı perakendecilerde mevcuttur.