Skip to content

Amazon Echo’nuzu Telefonunuzla Uzaktan Kontrol Edin

27 de Mayıs de 2021

Echo ürün serisi gibi Amazon Alexa özellikli cihazları sesinizle kontrol etmek kolaydır. Echo’nun işitme mesafesinin dışındaysanız, Alexa’yı telefonunuzdan nasıl kontrol edeceğinizi öğrenin. Akıllı telefonunuzu bir Echo uzaktan kumandası olarak kullanabilir ve iOS veya Android cihazınızdan komutlar verebilirsiniz. Bu bilgiler, iOS için Amazon Alexa uygulaması veya Android için Amazon Alexa uygulamasıyla birlikte kullanılan Echo Dot ve Echo Show dahil olmak üzere Echo özellikli cihazlar için geçerlidir.

Akıllı Telefonunuzu Uzaktan Kumanda Olarak Kullanma Nasıl Çalışır?

Echo cihazınızın menzilinin dışında olduğunuzda, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmek için bir iPhone veya Android telefondaki Amazon uygulamasını kullanın. Echo’ya sesli komutlar vermek yerine, Echo’ya komutlar göndermek için telefonunuzdaki Alexa ile konuşacak veya ekrandaki simgelere dokunarak komutlar vereceksiniz.

FocusStocker / Shutterstock
Alexa’yı akıllı evinize entegre ettiyseniz ve başka bir odadayken veya başka bir şehirdeyken ışıkları kontrol etmek, müzik çalmak, cihazları kontrol etmek veya diğer özelliklere erişmek istiyorsanız bu kullanışlı bir özelliktir. Alexa’yı telefonunuzdan kontrol ederken, uyandırma kelimesine gerek yoktur çünkü uygulama ile Alexa’yı uyandıracaksınız. Alexa ve Echo terimleri genellikle birbirinin yerine kullanılır. Bununla birlikte, Alexa bir ses asistanıdır ve Echo fiziksel bir cihazdır. Alexa, Amazon tarafından üretilmeyen akıllı cihazlar da dahil olmak üzere Echo evreninin dışındaki cihazlarla kullanılabilir.

Bir Akıllı Telefondan Alexa Komutları Nasıl Gönderilir

İPhone veya Android için Amazon Alexa uygulamasını indirip yükledikten sonra Echo’nuzu nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Telefonunuzda Alexa uygulamasını açın.

 2. Seçiniz TAMAM MI Alexa’nın Bluetooth kullanmasına izin vermek için.

 3. Amazon hesabınızda oturum açın.

  Alexa uygulamasını açın ve oturum açın

 4. Kurulum ekranında, isim, Ben Başkasıyımveya Ben çocuğum.

 5. Dokunmak İzin vermek Amazon iletişim ve bildirim izinleri vermek. Dokunmak Sonra kurulum işleminin bu bölümünü atlamak için.

 6. Dokunmak Devam et Alexa’ya sesini öğretmek için.

  Alexa uygulamasını kurma

 7. Dokunmak TAMAM MI Alexa’nın cihazın mikrofonuna erişmesine izin vermek için.

 8. Alexa’ya sesinizi öğretmek için istemleri takip edin.

 9. Üzerinde Oluşturulan Ses Profili ekran, dokunun Sonraki.

  Alexa'yı mobil uygulamada kurma

 10. İtibaren Ev ekran, dokunun Cihazlar.

 11. Simgesine dokunun. artı işareti Yeni bir Echo cihazı eklemek için.

 12. Dokunmak Cihaz ekle ve Echo’yu kurmak için talimatları izleyin. Echo kurulduğunda, Alexa uygulamasını kullanarak onu kontrol etmeye hazırsınız.

  Alexa uygulamasına bir cihaz ekleme

 13. Sesinizle komut vermek için Alexa uygulamasını açın ve Alexa ekranın üst kısmındaki simgesi. (Diyor ki Alexa ile konuşmak için dokunun simgenin altında.)

 14. Dokunmak cihazınızda Alexa ile eller serbest konuşmak için. Alexa’ya daha önce cihazınızın mikrofonuna erişim vermediyseniz, simgesine dokunun. İzin vermek.

 15. Dokunmak Uygulamayı Kullanırken İzin Ver Alexa ile eller serbest sesli iletişimi etkinleştirmek için.

  Uygulamada Alexa'yı açın

 16. Alexa uygulaması sesli komutlarınızı duymaya hazır. Düğmesine bastığınızda Alexa simgesi, yanıp sönen mavi çizgiyle daha koyu bir ekran göreceksiniz. Echo’nuzla konuşuyormuşsunuz gibi akıllı telefonunuza konuşun ve bir komut verin.

 17. Echo cihazında çalmak üzere müzik veya diğer ses içeriğine göz atmak için Amazon Alexa uygulamasını kullanmak istiyorsanız, Alexa uygulaması ana ekranından öğesine dokunun. Oyna ekranın altında.

 18. Amazon Music gibi bağlı bir müzik hizmetinden bir şarkıya veya albüme dokunun ya da bir sesli kitap veya başka bir ses içeriği seçin. Ne zaman Oynamak açılır menü belirdiğinde Echo’yu seçin. Müzik, Echo cihazında çalmaya başlamalıdır.

 19. Aşağı kaydırın ve ileride kullanmak üzere Alexa uygulamasına bağlamak için yeni bir hizmete dokunun.

  Oynat düğmesi ve Yeni Hizmetleri Bağla bölümü