Skip to content

Amazon Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

9 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Oturum açın ve seçin Müşteri servisi > Yardım Konularına Göz Atın > Siparişlerinizi Yönetmek > Siparişlerinizi Yönetme konusunda daha fazlası.
 • Altında Hesabını Yönetmek, bitişik, yanında Hesap Güncellemeleri, seçin Hesabınızı Kapatın. Uyarıları okuyun ve ardından Bizimle iletişime geçin devam etmek.
 • Git Verilerinizi Talep Edin > Bir sorun seçin > Hesabımı kapat ve verilerimi sil. Silme işlemini gerçekleştirmek için bir temsilciyi arayın veya e-posta gönderin.

Bu makale bir Amazon hesabının kalıcı olarak nasıl silineceğini açıklamaktadır. Bu eylemi dikkatlice değerlendirin; bunu yaptığınızda satın alma geçmişinizi, dijital satın almalarınızı, hediye kartı bakiyelerinizi ve daha fazlasını kaybedersiniz.

Amazon Hesabınızı Nasıl Kapatırsınız

Başlamadan önce açık siparişiniz olmadığından emin olun, ardından aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Amazon hesabınızda oturum açın.

 2. Seçiniz Müşteri servisi.

  Müşteri Hizmetleri'ni seçin.

 3. Altında Yardım Konularına Göz Atın, seçin Siparişlerinizi Yönetmek.

  Yardım Konularına Göz At altında, Siparişlerinizi Yönetme'yi seçin.

 4. Seçiniz Siparişlerinizi Yönetme konusunda daha fazlası.

  Siparişlerinizi Yönetme bölümünde Daha Fazla'yı seçin.

 5. Altında Hesabını Yönetmek, bitişik, yanında Hesap Güncellemeleri, seçin Hesabınızı Kapatın.

  Hesabınızı Yönetme altında, Hesap Güncellemeleri'nin yanındaki Hesabınızı Kapat'ı seçin.

 6. Hesabınızı kapatmanın sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgileri okuyun. Devam etmek için seçin Bizimle iletişime geçin.

  Devam etmek için Bize Ulaşın'ı seçin.

 7. Altında Verilerinizi Talep Edin ve Bir sorun seçin, seçin Hesabımı kapat ve verilerimi sil açılır menüden.

  Verilerinizi İsteyin ve Bir sorun seçin altında, açılır menüden Hesabımı kapat ve verilerimi sil'i seçin.

 8. Bir müşteri hizmetleri temsilcisini aramak ve hesabınızı silmesini istiyorsanız, Amazon ücretsiz bir numara gösterir.

  Bir müşteri hizmetleri temsilcisini aramak ve hesabınızı silmesini istiyorsanız, Amazon ücretsiz bir numara gösterir.

  Bir Amazon müşteri hizmetleri temsilcisini aramanız tavsiye edilir çünkü verilerinizin indirilmesi ve kaydedilmesi hakkında konuşabilirsiniz ve hesabınızın kapatılmasıyla ilgili tüm soruları yanıtlayabilirler.

 9. Hesabınızı kapatmayla ilgili e-posta göndermeyi tercih ederseniz, altında Bizimle nasıl temas kurmak istersin? seç E-posta.

  Bizimle nasıl iletişime geçmek istersiniz? E-posta'yı seçin.

 10. E-posta formunda, hesabınızın kapatılmasını ve verilerin silinmesini istediğinizi onaylamak için adınızı girin ve ardından Eposta gönder. Amazon, 12 saat içinde daha fazla bilgi ile yanıt verecektir.

  E-posta formunda, hesabınızın kapatılmasını ve verilerin silinmesini istediğinizi onaylamak için adınızı girin ve ardından E-posta Gönder'i seçin.

  Amazon hesabınızı kapattıktan sonra, Amazon hizmetlerini tekrar kullanmak isterseniz yeni bir hesap oluşturmanız gerekir.

Amazon Hesabı Kapatırken Önemli Faktörler

Amazon hesabınızı kapatmaya başlamadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta var. Hesabınızı kapatmak kalıcıdır ve artık Amazon hizmetlerinize erişemeyeceğiniz anlamına gelir. Satın alma geçmişinize erişiminizi kaybedeceğinizi ve satın alma kanıtına ihtiyacınız olursa makbuz yazdıramayacağınızı unutmayın. Audible hesabınızda bir Amazon oturumu varsa, hesabınıza erişimi kaybedersiniz. Artık bir satın alma işlemini iade edemez veya geri ödeme talep edemezsiniz ve Amazon hediye kartlarında kalan bakiyeyi kaybedersiniz. Kredi kartı bilgilerinizi veya adres defterinizi görüntüleyemezsiniz ve Amazon topluluğunda aktifseniz, tüm incelemeler, tartışma gönderileri veya fotoğraflar kaybolur. Bir AWS (Amazon Web Services) hesabınız varsa, Amazon hesabınızı kapatırsanız bu hesabın verilerine tüm erişimi kaybedersiniz. İhtiyacınız olan her şeyi kaydettiğinizden ve indirdiğinizden emin olun.

Amazon Dijital Varlıkları

Amazon üzerinden Kindle materyali, Amazon Music veya Amazon App Store içeriği gibi dijital varlıklar satın aldıysanız, Amazon hesabınızı sildikten sonra erişimi kaybedersiniz. Artık Amazon Pay’i kullanamayacaksınız ve bir Amazon Drive veya Amazon Photos hesabında depolanan tüm veriler silinecek. Amazon hesabınızı kapatmadan önce saklamak istediğiniz herhangi bir içeriği indirip kaydetmek çok önemlidir. Amazon Fresh veya Amazon Prime gibi bir Amazon hizmetinden memnun değilseniz, tüm Amazon hesabınızı tamamen kapatmak yerine iptal etmeyi düşünün.