Skip to content

Amazon MP3 SSS: Amazon AutoRip Nedir?

15 de Mayıs de 2021

Amazon web sitesinin Amazon Müzik bölümüne göz atarsanız, muhtemelen bazı albümlerin yanında Amazon AutoRip logosu olduğunu fark etmişsinizdir. Bu logo, Amazon tarafından gönderilen ve satılan o fiziksel albümü satın aldığınızda, onun dijital bir kopyasını da alabileceğinizi belirtir.

Ücretsiz MP3 AutoRip Sürümü

Amazon
Ses CD’si gibi fiziksel müzik tabanlı bir ürün satın aldığınızda, genellikle yalnızca bir fiziksel kopya alırsınız. CD’nin dijital bir kopyasını da istiyorsanız, onu kendiniz kopyalamanız gerekir. Amazon’dan satın alınan bir AutoRip CD’si durumunda, size otomatik olarak MP3 formatında bir çevrimiçi dijital ses sürümü sağlanır. Amazon’un AutoRip özelliği dijital müziği Amazon müzik kitaplığınıza yerleştirir, böylece MP3’ü indirebilir veya dijital cihazlarınızın herhangi birinden yayınlayabilirsiniz.

Önceki Alımlar Ne Olacak?

Uzun süredir herhangi bir şey satın almamış olsanız bile, bu hizmet 1998 yılına kadar satın aldığınız nitelikli müzik ürünlerinin dijital versiyonlarını sağlar. Geçmişte Amazon’dan fiziksel müzik kopyaları satın aldıysanız, Benim müziğim Bölüm. Önceki satın alımlardan herhangi birinin yanında bir AutoRip logosu görürseniz, Amazon, lisans hakları izin verdiği anda müziğin bir AutoRip kopyasını oraya yerleştirmiştir.

Tüm Fiziksel Müzik Ürünleri Uygun mu?

Hayır, Amazon’un fiziksel müzik kataloğundaki tüm ürünler, binlercesi olsa da, uygun değildir. AutoRip özellikli olanları görmenin en iyi yolu Amazon Store’un arama filtresini kullanmaktır. Arama alanına AutoRip yazın ve ardından sol sütunda aramayı gerektiği gibi değiştirin.

AutoRip, Vinil Albümleri Sizin İçin Dijitalleştiriyor

AutoRip yalnızca CD’ler için mevcut değildir; herhangi bir müzik formatı uygundur. Vinil albüm satın alırsanız, Amazon’da AutoRip logolu geniş bir koleksiyon var. AutoRip özelliği, bir dijital kopya istiyorsanız vinili (veya bu konuda herhangi bir analog tabanlı müzik kaydını) sayısallaştırmanız gerektiği düşünüldüğünde, vinil kayıtlar için CD’lerden daha da kullanışlıdır. Özellikle patlamaları, tıklamaları veya tıslamaları çıkarmak gibi herhangi bir restorasyon çalışması gerekiyorsa, bunu kendiniz yapmak oldukça uzun zaman alabilir. Kendiniz yaparsanız, vinilin dijital hale getirilmesi, bir USB döner tablası satın almak veya oksijensiz ses kabloları satın almak gibi önemli ek maliyetler içerir, böylece stereo sisteminizden bilgisayarınızın ses kartına bağlanabilirsiniz. Amazon bunu sizin için yaparsa, ücretsizdir.